Справа № 461/4092/22
Провадження № 1-кс/461/3578/22
УХВАЛА
про тимчасовий доступ до речей і документів
22.08.2022 року, слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні клопотання в.о. прокурора першого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Львівської обласної прокуратури ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей та документів у кримінальному провадженні № 42022140000000110 від 12.05.2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
В.о. прокурора першого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Львівської обласної прокуратури ОСОБА_3 звернулася до суду з клопотанням у кримінальному провадженні № 42022140000000110 від 12.05.2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України, про надання тимчасового доступу до речей і документів, а саме: до юридичної справи та реєстраційної справи з можливістю їх вилучення за весь період існування Благодійного фонду « ІНФОРМАЦІЯ_1 », юридична адреса: АДРЕСА_1 ; а також до інших документів, що стосуються діяльності Благодійного фонду « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з можливістю їх вилучення для запобігання їх знищення чи переховуванню, які знаходяться в ІНФОРМАЦІЯ_2 , що за адресою: АДРЕСА_2 .
Клопотання мотивує тим, що слідчим управлінням ГУНП у Львівській області, за процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури, здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42022140000000110 від 12.05.2022 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.
У ході досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей та документів, що містять конфіденційну інформацію, в тому числі таку, що містить комерційну таємницю, наявну у ІНФОРМАЦІЯ_2 , що за адресою: АДРЕСА_2 , стосовно факту створення юридичної особи - Благодійного фонду « ІНФОРМАЦІЯ_1 », юридична адреса: АДРЕСА_1 , з можливістю їх вилучення, зокрема інформації щодо здійснення реєстраційних дій, а саме: реєстрації вказаною юридичної особи.
Вказані документи перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 , що за адресою: АДРЕСА_2 , та отримання такої інформації про факт реєстрації вказаного Благодійного фонду « ІНФОРМАЦІЯ_1 » надасть можливість використовувати їх як докази у цьому кримінальному провадженні.
Документи та інформація про державну реєстрацію знаходяться лише у вказаній установі, тому здобути їх можливо лише у ІНФОРМАЦІЯ_2 , що за адресою: АДРЕСА_2 , шляхом отримання тимчасового доступу до вказаних речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Тому прокурор просить клопотання задовольнити.
У судове засідання прокурор не з`явився, про дату, час та місце розгляду клопотання повідомлений належним чином. До початку розгляду клопотання подав заяву про розгляд вказаного клопотання без його участі, клопотання підтримав та просив його задовольнити. Також, просив розглянути вказане клопотання без виклику особи, у якої необхідно отримати інформацію.
На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України, слідчий суддя вважає за можливе провести розгляд даного клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи, оскільки слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів.
Відповідно до ч. 5 ст. 27 КПК України під час судового розгляду та у випадках, передбачених цим Кодексом, під час досудового розслідування забезпечується повне фіксування судового засідання та процесуальних дій за допомогою звуко- та відеозаписувальних технічних засобів. Офіційним записом судового засідання є лише технічний запис, здійснений судом у порядку, передбаченому цим Кодексом.
Згідно з ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється. Слідчий суддя, дослідивши вказане клопотання та документи, якими воно обґрунтовується, вважає необхідним задовольнити клопотання, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Пунктом 5 частини 2 статті 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів.
Зі змісту положень ч. 3 ст. 132 КПК України вбачається, що застосування заходів забезпечення кримінального провадження допускається у разі існування обґрунтованої підозри щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування, які виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; виконання завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.
При цьому слідчий та/чи прокурор повинні довести зазначене належним чином, як у самому клопотанні, так і матеріалами доданими до нього.
Слідчим суддею встановлено, що у клопотанні прокурора викладені обставини кримінального правопорушення, які мають місце; правову кваліфікацію із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави щодо отримання вказаних речей і документів та значення цих речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні щодо використання їх як доказів, що у сукупності також підтверджується копіями документів долучених до клопотання. Також, прокурором доведено, що вказані документи знаходяться за вказаною адресою.
Відповідно доч.5ст.163КПК Українислідчий суддя,суд постановляєухвалу пронадання тимчасовогодоступу доречей ідокументів,якщо сторонакримінального провадженняу своємуклопотанні доведенаявність достатніхпідстав вважати,що ціречі абодокументи,зокрема,мають суттєвезначення длявстановлення важливихобставин укримінальному провадженніта нестановлять собоюабо невключають речейі документів,які містятьохоронювану закономтаємницю. Згідно з ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Отже, прокурором у відповідності до зазначених приписів та положень Кримінального процесуального Закону України в повному обсязі та належним чином доведено необхідність досудового розслідування в отриманні тимчасового доступу до вказаних документів з метою виконання завдань кримінального провадження у вказаному кримінальному провадженні.
Враховуючи викладене та з огляду на те, що вказані документи, дозвіл на тимчасовий доступ до яких просить надати прокурор, мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, які містять охоронювану законом таємницю, встановлення та вилучення оригіналів вказаних документів наддасть можливість отримати важливі речові докази та постійний доступ до них з метою використання їх під час доказування вчинення кримінального правопорушення, а також унеможливлення їх зміни, або знищення, слідчий суддя прийшов до висновку про наявність достатніх підстав для надання тимчасового доступу до вказаних документів, у зв`язку із цим клопотання прокурора підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст. 164, 372 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити в повному обсязі.
Надати прокурорам групи прокурорів, слідчим групи слідчих тимчасовий до речей і документів, а саме: до оригіналів всієї юридичної справи та реєстраційної справи з можливістю їх вилучення за весь період існування Благодійного фонду « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (президент БФ ОСОБА_4 ), юридична адреса: АДРЕСА_1 , факту реєстрації благодійного фонду; а також до інших документів, що стосуються діяльності Благодійного фонду « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з можливістю їх вилучення для запобігання їх знищення чи переховуванню, які знаходяться в ІНФОРМАЦІЯ_2 , що за адресою: АДРЕСА_2 .
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення. Вона є обов`язковою для осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, а також для всіх фізичних та юридичних осіб, органів державної влади та місцевого самоврядування, їх службових осіб, і підлягає виконанню на всій території України.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 22.08.2022 |
Оприлюднено | 15.05.2024 |
Номер документу | 105904894 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Мироненко Л. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні