Ухвала
від 25.08.2022 по справі 910/6543/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

26.08.2022Справа № 910/6543/22

За позовом Комунального підприємства «Керуюча компанія з обслуговування житлового

фонду Голосіївського району м. Києва»

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельна компанія -

Нафтокомерц»

про стягнення 482.418,04 грн

Суддя Сівакова В.В.

Без виклику сторін

Суть спору :

26.07.2022 до Господарського суду міста Києва надійшла позовна заява Комунального підприємства «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Голосіївського району м. Києва» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельна компанія - Нафтокомерц» про стягнення 482.418,04 грн.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що на підставі укладеного між сторонами договору про закупівлю № 555 від 22.12.2021, позивачем було сплачено відповідачу 562.704,00 грн та отримано від відповідача заправні талони АЗС БРСМ Нафта. Проте, АЗС БРСМ Нафта відмовилася заправляти паливом автомобілі позивача, а також не приймає та не обслуговує заправні талони отримані від відповідача. У зв`язку з викладеним, позивачем направлялися відповідачу письмову вимогу № 431-745 від 17.05.2022 про виконання умов договору та поставлення товару, яку відповідачем було залишено без відповіді, а 20.05.2022 позивачем направлено відповідачу претензію-вимогу № 431-763 про повернення 371.796,00 грн за непоставлений бензин. Враховуючи викладене та те, що відповідачем не було повернуто кошти, позивач звернувся до суду з вимогою стягнути з відповідача 482.418,04 грн, з яких 371.796,00 грн становить сума непоставленого товару, 36.262,84 грн пені та 20% штрафу у розмірі 74.359,20 грн.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 02.08.2022 відкрито провадження у справі № 910/6543/22; прийнято позовну заяву до розгляду; розгляд справи вирішено здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи.

23.09.2022 від відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву.

23.09.2022 від відповідача до суду надійшло клопотання, в якому просить суд проводити розгляд справи № 910/6543/22 у судовому засіданні з повідомленням викликом учасників справи в порядку загального позовного провадження та в режимі відеоконференції поза межами суду з використанням власних технічних засобів за допомогою системи «EasyCon».

Суд розглянувши заявлене відповідачем клопотання відзначає наступне

Згідно з частинами 3, 5 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справи незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Для цілей цього Кодексу малозначними справами є:

1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ч. ч. 1-2 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи. У порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Частиною 3 ст. 247 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує:

1) ціну позову;

2) значення справи для сторін;

3) обраний позивачем спосіб захисту;

4) категорію та складність справи;

5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо;

6) кількість сторін та інших учасників справи;

7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес;

8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Переданий на вирішення суду спір не входить до переліку, встановленому ст. 247 вказаного Кодексу для розгляду справи, що розглядаються виключно в порядку загального позовного провадження, а отже може розглядатись в порядку спрощеного провадження, що в свою чергу виключає застосування ст. 250 Господарського процесуального кодексу України в частині переведення розгляду справи в порядку загального позовного провадження.

Суд відкриваючи провадження у даній справі, з огляду на ціну позову та незначну складність справи, дійшов висновку про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження.

З огляду на викладене, клопотання відповідача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження залишається без задоволення.

Відповідно до ч. 5 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Суд вважає за можливе, з метою з`ясування всіх обставин справи, у відповідності до ч. 5 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України, провести розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

За приписами ч. 7 ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.

Відповідно до ч.ч. 1-4 ст. 197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.

Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного цифрового підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» або Державною судовою адміністрацією України.

Наказом Державної судової адміністрації України № 196 від 23.04.2020 «Про внесення змін до Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду» затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду у новій редакції (далі - Порядок).

Відповідно до частини 3 розділу ІІІ Порядку учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, зразок якої наведено в додатку 2 до цього Порядку, не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. У заяві учасник справи обов`язково зазначає:

- назву суду;

- номер судової справи;

- дату та час судового засідання, в якому учасник бажає взяти участь в режимі відеоконференції;

- своє прізвище, ім`я та по-батькові;

- свій статус в судовій справі;

- електронну адресу, яка використана їм для реєстрації в Системі;

- назву системи, яка пропонується для проведення відеоконференцз`язку (у разі використання іншого програмного забезпечення, ніж розміщеного за посиланням vkz.court.gov.ua);

- номер телефону для зв`язку із судом;

- відмітку про наявність або відсутність електронного підпису.

Проте у поданому відповідачем до суду клопотанні останнім не зазначено прізвище, ім`я та по-батькові учасника; електронну адресу, яка використана їм для реєстрації в Системі, номер телефону для зв`язку із судом та відсутня відмітка про наявність або відсутність електронного підпису, що унеможливлює запрошення секретарем судового засідання учасника справи до участі у судовому засіданні.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що клопотання відповідача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду із застосуванням власних технічних засобів задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 12, 197, 234, 247, 250, 252 ГПК України, -

У Х В А Л И В:

1. В задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельна компанія - Нафтокомерц» про розгляд справи № 910/6543/22 в порядку загального позовного провадження відмовити.

2. В задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельна компанія - Нафтокомерц» про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами суду з використанням власних технічних засобів за допомогою системи «EasyCon» відмовити.

3. Судове засідання призначити на 20.09.22 о 10:40 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 8 .

Ухвала набирає чинності 26.08.2022 та оскарженню не підлягає.

СуддяВ.В.Сівакова

Дата ухвалення рішення25.08.2022
Оприлюднено30.08.2022
Номер документу105933451
СудочинствоГосподарське
Сутьстягнення 482.418,04 грн

Судовий реєстр по справі —910/6543/22

Ухвала від 22.05.2023

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Кондратова І.Д.

Ухвала від 11.04.2023

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Кондратова І.Д.

Постанова від 01.03.2023

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Мальченко А.О.

Ухвала від 15.02.2023

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Мальченко А.О.

Ухвала від 16.01.2023

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Мальченко А.О.

Ухвала від 26.12.2022

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Мальченко А.О.

Рішення від 29.09.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Сівакова В.В.

Ухвала від 25.08.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Сівакова В.В.

Ухвала від 02.08.2022

Господарське

Господарський суд міста Києва

Сівакова В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні