ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
29.08.2022Справа № 910/6523/22
Господарський суд міста Києва у складі судді Щербакова С.О., розглянувши клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "ГЕНРИХ" про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін та заяву про продовження строку на подання відзиву у господарській справі
за позовом Публічного акціонерного товариства "Укрнафта"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "ГЕНРИХ"
про стягнення 360 292, 11 грн.
Представники: без виклику сторін
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Публічне акціонерне товариство "Укрнафта" (далі-позивач) звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ГЕНРИХ" (далі-відповідач) про стягнення заборгованості у розмірі 360 292, 11 грн., з яких: 102 940, 60 грн - штраф та 257 351, 51 грн - передоплата.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем своїх зобов`язань за договором № 09/03/1818-МТР купівлі-продажу від 03.11.2021.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 29.07.2022 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, вирішено здійснювати розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін, зокрема встановлено відповідачу строк протягом п`яти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подачі заяви з обгрунтованими запереченнями проти розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження (у разі їх наявності).
Крім того, судом повідомлено, що клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву (частина 7 статті 252 Господарського процесуального кодексу України).
15.08.2022 через відділ автоматизованого документообігу суду відповідач подав клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін, в якому зазначає, що на адресу позивача було надіслано заяву про мирне врегулювання спору за участю судді, тож з метою досягнення між сторонами згоди щодо всіх істотних умов, на думку відповідача необхідною є участь сторін в судових засіданнях для оголошення позиції, врегулювання розбіжностей інтересів, у зв`язку з чим просить суд здійснювати розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.
18.08.2022 до суду надійшла заява відповідача про продовження встановленого судом строку на подання відзиву на позовну заяву, в якій відповідач просить суд продовжити Товариству з обмеженою відповідальністю "ГЕНРИХ" строк для подання відзиву на позовну заяву до 27.08.2022 включно.
18.08.2022 через відділ автоматизованого документообігу суду позивач подав заяву, в якій зазначає, що врегулювання спору за участю судді проводиться за згодою сторін, проте ПАТ "Укрнафта" не надавало своєї згоди на ініційовану відповідачем процесуальну дію, у зв`язку з чим просить суд розглянути справу в порядку та в межах строків, визначених ГПК України для спрощеного позовного провадження.
Розглянувши подане відповідачем клопотання розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін , суд відзначає наступне.
Відповідно до ч. 5 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Згідно ч. 6 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України, суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін за одночасного існування таких умов:
1) предметом позову є стягнення грошової суми, розмір якої не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
2) характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
Частиною 7 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України визначено, що клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Господарського процесуального кодексу України, завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
Згідно ч. 3 ст. 2 Господарського процесуального кодексу України, основними засадами (принципами) господарського судочинства є, зокрема верховенство права; рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом; змагальність сторін;
Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом (ч. 3 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України).
Таким чином, приймаючи до уваги категорію та складність даної справи, обсяг та характер доказів у справі та те, що справа не є складною з огляду на наявні в ній матеріали, а характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи, суд приходить до висновку, що зазначені в клопотанні обставини не є підставою для його задоволення, оскільки відповідач не обмежений у праві подати відзив на позовну заяву, у разі наявності заперечень щодо заявлених позовних вимог, тому суд приходить до висновку що клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "ГЕНРИХ" про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін не підлягає задоволенню.
Крім того, суд зазначає, що відповідно до приписів ч. 1 ст. 186 Господарського процесуального кодексу України врегулювання спору за участю судді проводиться за згодою сторін до початку розгляду справи по суті, проте як вбачається з заяви позивача, ПАТ "Укрнафта" не надавало відповідачу такої згоди.
При цьому, суд звертає увагу відповідача на положення ч. 1 ст. 252 Господарського процесуального кодексу України відповідно до якої розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у главі 10 ГПК України.
Щодо заяви відповідача про продовження встановленого судом строку на подання відзиву на позовну заяву, суд зазначає наступне.
Згідно з ч. 8 статті 165 Господарського процесуального кодексу України, відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Суд має встановити такий строк подання відзиву, який дозволить відповідачу підготувати його та відповідні докази, а іншим учасникам справи - отримати відзив не пізніше першого підготовчого засідання у справі.
У відповідності до ч. 1 ст. 113 Господарського процесуального кодексу України строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені - встановлюються судом.
Суд має встановлювати розумні строки для вчинення процесуальних дій. Строк є розумним, якщо він передбачає час, достатній, з урахуванням обставин справи, для вчинення процесуальної дії, та відповідає завданню господарського судочинства (ч. ч. 1, 2 ст. 114 ГПК України).
Відповідно до ч. 2 статті 119 Господарського процесуального кодексу України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Згідно п. 3 резолютивної частини ухвали суду від 29.07.2022 про відкриття провадження у даній справі зобов`язано відповідача надати суду в строк не пізніше п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі відзив на позовну заяву у порядку, передбаченому ст. 165 Господарського процесуального кодексу України.
Як вбачається з матеріалів справи, ухвала суду від 29.07.2022 була направлена судом рекомендованим листом з повідомленням про вручення на адресу місцезнаходження відповідача, зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а саме: вул. Маршала Гречко, буд. 8-Г, квартира 39, м. Київ, 04136, проте ані поштовий конверт з ухвалою суду, ані рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення до суду не повернулися.
Разом з тим, 12.08.2022 до суду надійшло клопотання відповідача про ознайомлення з матеріалами справи, крім того, у поданій заяві про продовження встановленого судом строку на подання відзиву на позовну заяву, відповідач зазначає, що йому стало відомо про ухвалу суду від 29.07.2022 з Єдиного державного реєстру судових рішень - 10.08.2022, тож суд приходить до висновку, що останнім днем встановленого судом строку для подання відзиву на позовну заяву є 25.08.2022.
Отже, відповідач звернувся до суду з заявою про продовження строку для подання відзиву на позовну заяву до його закінчення.
У поданій заяві відповідач просить суд продовжити строк для подання відзиву на позовну заяву до 27.08.2022 включно
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Господарського процесуального кодексу України, завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
Згідно ч. 3 ст. 2 Господарського процесуального кодексу України, основними засадами (принципами) господарського судочинства є, зокрема верховенство права; рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом; змагальність сторін.
Таким чином, при вирішенні заяви відповідача про продовження строку на подання відзиву суд має дотримуватися принципу рівності сторін, балансу інтересів.
Враховуючи наведені у заяві обставини та обґрунтування щодо необхідності продовження строку на подання відзиву, з урахування строків розгляду справи у спрощеному провадженні, суд дійшов висновку про задоволення заяви та продовження відповідачу процесуального строку встановленого судом для подачі відзиву на позовну заяву до 09.09.2022, оскільки у період з 08.08.2022 по 26.08.2022 суддя Щербаков С.О. перебував у відпустці.
Згідно з ч. 6 ст. 119 Господарського процесуального кодексу України про поновлення або продовження процесуального строку суд постановляє ухвалу.
Крім того, враховуючи що суддя Щербаков С.О. перебував у відпустці, дана ухвала винесена 29.08.2022.
Керуючись статтями 232 - 235, 252 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва.
УХВАЛИВ:
1. У задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "ГЕНРИХ" про розгляд справи за викликом сторін - відмовити.
2. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ГЕНРИХ" про продовження строку для подання відзиву на позовну заяву - задовольнити.
2. Продовжити відповідачу процесуальний строк для надання відзиву на позовну заяву до 09.09.2022.
Ухвала набирає законної сили 29.08.2022 та оскарженню не підлягає.
Суддя С.О. Щербаков
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 28.08.2022 |
Оприлюднено | 30.08.2022 |
Номер документу | 105933486 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Щербаков С.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні