Яготинський районний суд Київської області
Справа № 382/891/22
Провадження № 1-кп/382/85/22
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 серпня 2022 року м. Яготин
Яготинський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участю прокурора ОСОБА_3 ,
представника потерпілого ОСОБА_4 ,
обвинуваченого ОСОБА_5 ,
захисника ОСОБА_6 ,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні клопотання прокурора про обрання обвинуваченому ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжного заходу у виді домашнього арешту,
кримінальне провадження № 12022111100000573, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29.05.2022, за обвинуваченням ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, уродженця с. Зелена Поляна Поліського району Київської області, одруженого, із середньою освітою, не працюючого, на утриманні має малолітню дитину 2010 року народження, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого, у вчиненні кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч. 1 ст. 146, ч. 3 ст. 289, ч. 4 ст. 185 Кримінального кодексу України (далі - КК України),
ВСТАНОВИВ:
До Яготинського районного суду Київської області надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч. 1 ст. 146, ч. 3 ст. 289, ч. 4 ст. 185 КК України.
Ухвалою від 26.08.2022 суд призначив підготовче судове засідання на 29.08.2022. Учасники провадження з`явилися у підготовче судове засідання, крім потерпілого ОСОБА_4 .
Прокурор заявив клопотання про обрання забіжного заходу у виді домашнього арешту строком на 60 діб, в якому зазначив, що враховуючи тяжкість покарання, передбаченого інкримінованими статтями КК України, обвинувачений може переховуватись від органів досудового розслідування та суду, незаконно впливати на потерпілих та свідків, враховуючи наявність ризиків, передбачених ст. 177 КПК України; застосування більш м`якого запобіжного заходу позбавляє можливості уникнути вказані ризики. Відповідно до уточненої в засіданні правової позиції просить суд обрати обвинуваченому ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у виді нічного домашнього арешту строком на 60 днів.
Захисник обвинуваченого заперечив проти клопотання, просив обрати більш м`який запобіжний захід у виді особистого зобов`язання.
Обвинувачений підтримав думку свого захисника.
Потерпілий ОСОБА_4 належним чином повідомлений про час і місце засідання суду, однак не виконав свій процесуальний обов`язок щодо явки в судове засідання. Разом з тим, суд враховує, що у засіданні сторони обвинувачення та захисту чітко заявили про можливість розгляду клопотання про обрання запобіжного заходу саме 29.08.2022 за відсутності цього потерпілого.
Представник іншого потерпілого (ТОВ "Гранд Агро Яготин") не заперечував проти розгляду клопотання за відсутності потерпілого ОСОБА_4 , підтримав позицію прокурора про обрання запобіжного заходу.
Розглянувши клопотання про застосування до обвинуваченого ОСОБА_5 запобіжного заходу у виді домашнього арешту, суд дійшов таких висновків.
Відповідно до ст. 181 КПК України домашній арешт полягає в забороні підозрюваному залишати житло цілодобово або у певний період доби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.
Так, відповідно до ст. ст. 177, 178 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбачені ч. 1 ст. 177 КПК України.
Враховуючи вимоги ст. ст. 177, 178 КПК України, а також те, що ОСОБА_5 обвинувачується у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 146, ч. 3 ст. 289, ч. 4 ст. 185 КК України, враховуючи ступінь тяжкості злочинів, в яких він обвинувачується, приймаючи до уваги характеризуючі дані ОСОБА_5 , наявність в нього родини та неповнолітньої дитини, міцність соціальних зв`язків, відсутності постійного місця роботи, оцінивши, крім наявності ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, в сукупності всі обставини, у тому числі, визначені ст. 178 КПК України, суд вважає, що існують ризики, передбачені ст. 177 КПК України, потерпілий може переховуватися від органів досудового розслідування та суду, а також незаконно впливати на потерпілих, свідків; більш м`який запобіжний захід, на думку суду, може не забезпечити запобігання вказаним ризикам, тому клопотання прокурора необхідно задовольнити.
Керуючись ст. ст. 176-178, 181, 194, 196, 395 КПК України, суд
УХВАЛИВ:
Обрати обвинуваченому ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у виді домашнього арешту на час судового розгляду строком на 60 днів.
Покласти на обвинуваченого ОСОБА_5 такі процесуальні обов`язки: прибувати за кожною вимогою до суду; у період з 22 години вечора до 06 години ранку не залишати місце проживання: АДРЕСА_1 без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти прокурора чи суд про зміну свого місця проживання; утримуватися від спілкування з іншими учасниками кримінального провадження потерпілими та свідками.
Роз`яснити обвинуваченому, що відповідно до ч. 5 ст. 181 КПК України працівники органу Національної поліції з метою контролю за поведінкою підозрюваного, обвинуваченого, який перебуває під домашнім арештом, мають право з`являтися в житло цієї особи, вимагати надати усні чи письмові пояснення з питань, пов`язаних із виконанням покладених на неї зобов`язань, використовувати електронні засоби контролю.
Ухвалу про обрання застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту відносно ОСОБА_5 передати для виконання органу внутрішніх справ за місцем проживання обвинуваченого до Броварського районного управління поліції ГУНП в Київській області.
Строк домашнього арешту рахувати з моменту винесення ухвали 29.08.2022.
Строк дії ухвали визначити до 27.10.2022 року включно.
Ухвала суду може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом семи днів з моменту її проголошення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Яготинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 29.08.2022 |
Оприлюднено | 25.01.2023 |
Номер документу | 105938795 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту Незаконне заволодіння транпортним засобом |
Кримінальне
Яготинський районний суд Київської області
Нарольський М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні