печерський районний суд міста києва
Справа № 757/31908/16-к
У Х В А Л А
13 липня 2022 року Печерський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участю прокурора ОСОБА_3 ,
захисника обвинуваченого ОСОБА_4 ,
обвинуваченого ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження стосовно вчинення
ОСОБА_5 злочину, передбаченого ч. 3 ст. 369 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Кримінальне провадження стосовно ОСОБА_5 перебуває на розгляді суду на стадії судового розгляду.
12.07.2018 на адресу суду надійшла заява начальника Головного управління ОСОБА_6 про скасування заходів безпеки стосовно свідка ОСОБА_7 .
У судовому засіданні прокурор заперечував проти скасування заходів безпеки.
У судовому засіданні захисник обвинуваченого поклалась на розсуд суду, обвинувачений підтримав думку свого захисника.
Суд, заслухавши думку вказаних осіб, приходить наступних висновків.
25.04.2016 старшим слідчим слідчого управління Головного управління Національної поліції у м. Києва ОСОБА_8 винесено постанову про забезпечення безпеки свідку ОСОБА_9 у кримінальному провадженні №12016100000000512.
З 13.05.2016 по теперішній час свідок ОСОБА_9 до полку поліції особливого призначення №1 ГУНП у м. Києві щодо забезпечення йому заходів особистої охорони не звертався, інформації про загрозу життю та здоров`ю особі не надходило.
Відповідно до ст.2 КПК України завданням кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Статтею 3 Конституції України визначено, що людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов`язком держави.
Підстави та умови застосування заходів безпеки щодо осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві, регламентує Закон України «Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві» (далі - Закон), а тому положення даного Закону підлягають застосуванню в разі оцінки правомірності дій (рішень, бездіяльності) слідчого, прокурора, для вирішення питань, пов`язаних із застосуванням заходів безпеки.
Відповідно до ч.1 ст. 20 Закону підставою для вжиття заходів забезпечення безпеки осіб, зазначених у статті 2 цього Закону, є дані, що свідчать про наявність реальної загрози їх життю, здоров`ю, житлу і майну.
Приводом для вжиття заходів забезпечення безпеки учасників кримінального судочинства, членів їх сімей та близьких родичів може бути: а) заява учасника кримінального судочинства, члена його сім`ї або близького родича; б) звернення керівника відповідного державного органу; в) отримання оперативної та іншої інформації про наявність загрози життю, здоров`ю, житлу і майну зазначених осіб.
Приписами ч. 2 ст. 3 Закону передбачено, що рішення про застосування заходів безпеки приймається слідчим, прокурором, судом, у провадженні яких знаходяться кримінальні провадження щодо кримінальних правопорушень, у розслідуванні чи судовому розгляді яких брали або беруть участь особи, зазначені у статті 2 цього Закону.
Згідно ст. 22 Закону, орган, який здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчий, прокурор, слідчий суддя, суд, одержавши заяву або повідомлення про загрозу безпеці особи, зазначеної у статті 2 цього Закону, зобов`язані перевірити цю заяву (повідомлення) і в строк не більше трьох діб, а у невідкладних випадках - негайно прийняти рішення про застосування або про відмову у застосуванні заходів безпеки. На своє рішення вони приймають мотивовану постанову чи ухвалу і передають її для виконання органу, на який покладено здійснення заходів безпеки. У разі наявності в заяві (повідомленні) про загрозу безпеці особи, зазначеної у статті 2 цього Закону, відомостей про кримінальне правопорушення слідчий, прокурор у порядку, передбаченому кримінальним процесуальним законодавством, починає досудове розслідування, а орган, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчий суддя, суд направляє заяву (повідомлення) відповідному органу досудового розслідування для початку досудового розслідування.
Підставою для скасування заходів безпеки, що здійснюються відповідно до цього Закону, може бути: а) закінчення строку конкретного заходу безпеки;б) усунення загрози життю, здоров`ю, житлу і майну осіб, взятих під захист; в) систематичне невиконання особою, взятою під захист, законних вимог органів, що забезпечують безпеку, якщо ця особа письмово була попереджена про можливість такого скасування. Приводом для скасування заходів забезпечення безпеки учасників кримінального судочинства, членів їх сімей та близьких родичів може бути:а) заява учасника кримінального судочинства, члена його сім`ї або близького родича, щодо якого були застосовані заходи безпеки; б) отримання достовірної інформації про усунення загрози життю, здоров`ю, житлу і майну зазначених осіб.
За таких обставин, вбачається, що у зв`язку із закінчення строкуконкретного заходубезпеки застосованогодо свідка ОСОБА_7 ,суд вважає,що заява начальника Головного управління ОСОБА_6 підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 2, 26, 303, 304, 306, 307, 309 КПК України, Законом України «Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві», суд
У Х В А Л И В :
Заяву начальника Головного управління ОСОБА_6 про скасування заходів безпеки стосовно свідка ОСОБА_7 задовольнити.
Скасувати заходи безпеки стосовно свідка ОСОБА_7 , які були застосовані постановою старшого слідчого слідчого управління Головного управління Національної поліції у м. Києва ОСОБА_8 .
Ухвала може бути оскаржено до Київського апеляційного суду шляхом подачі протягом 7 днів з дня її проголошення апеляційної скарги, через Печерський районний суд м. Києва.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.07.2022 |
Оприлюднено | 24.01.2023 |
Номер документу | 106058531 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Білоцерківець О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні