Справа № 202/4545/22
Провадження № 1-кс/202/3748/2022
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 вересня 2022 року м. Дніпро
Слідчий суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Індустріального районного суду м.Дніпропетровська клопотання слідчого СВ ВП № 2 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Лівобережної окружної прокуратури місті Дніпра ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю та додані до клопотання матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022042010000037 від 02.05.2022 за ч. 3 ст.201-2 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
До слідчого судді Індустріального районного суду м. Дніпропетровська надійшло зазначене клопотання в якому слідчий просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, які становлять охоронювану законом таємницю та зобов`язати працівників АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що розташоване за адресою: АДРЕСА_1 з можливістю отримати у відділенні в м. Дніпро, виготовити на паперовому та/або електронному носію інформацію відносно руху коштів руху коштів на рахунку № НОМЕР_2 у АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », з виписками до них та розшифруванням повних даних контрагентів, інформацію про власників рахунків, інформацію про усі банківські операції (з вказівкою IP-адрес), зміни облікових клієнтських даних, входи-виходи до системи онлайн-банкінгу ІНФОРМАЦІЯ_2 , заміни фінансових номерів, копії документів які надавались банку при оформленні рахунків за період часу з 01.01.2021 по час виконання ухвали.
Клопотання мотивованетим,що в ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_5 , діючи за попередньою змовою із ОСОБА_6 та іншими невстановленим під час досудового розслідування особами, відповідно до раніше розробленого злочинного плану, незаконно використовуючи печатку Благодійної організації « ІНФОРМАЦІЯ_3 », в період часу з березня по серпень 2022 року, отримав як гуманітарну допомогу близько 11000 кілограмів замороженого м`яса курятини від ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », антисептик «Stereliz Importador», виробник Гранада, Іспанія, у кількості 30240 пластикових ємностей об`ємом 250 мл, 540 пластикових ємностей об`ємом 5літрів від AMS Metal Sp. Zoo., частину з яких реалізував на загальну суму 854 600 гривень, з них 11000 замороженого м`яса курятини, 4800 флаконів антисептику об`ємом 250 мл.
Окрім цього, встановлено, що у своїй злочинній діяльності, вищевказані особи, використовували банківський рахунок № НОМЕР_2 , який належить Благодійній організації « ІНФОРМАЦІЯ_3 », який перебуває у володінні АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
На підставі викладеного, слідчий за погодженням з прокурором, звернулася до суду з даним клопотання.
В судове засідання слідчий та прокурор не з`явилися, прокурор надав заяву про розгляд даного клопотання за його відсутності, в заяві вказав, що клопотання просить задовольнити.
Представник особи, у володінні якої знаходяться речі і документи у судове засідання не з`явився, про дату та час судового розгляду повідомлявся належним чином.
На підставі викладеного, слідчий суддя зауважує, що дослідження обставин, визначених у ч.5, 6 ст.163 КПК України буде здійснено судом, виключно, шляхом дослідження змісту клопотання та доданих до клопотання матеріалів.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали кримінального провадження, слідчий суддя дійшов наступного.
Так, судом встановлено, що відомості про кримінальне провадженні внесені 02.05.2022 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022042010000037 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України, що підтверджується наданим суду витягом.
Згідно п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України заходом забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Пунктом 5 ч. 1 ст. 162 КПК України встановлено, що до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Відповідно до ч. 4,5 ст.132 КПК для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні. Під час розгляду питання про обрання, зміну, скасування заходів забезпечення кримінального провадження сторони та інші учасники кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Відповідно до ст. 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність», інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відома банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносини з ним чи третіми особами при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної шкоди клієнту є банківською таємницею.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність» Інформація щодо юридичних та фізичних осіб, що становить банківську таємницю, розкривається банками органам прокуратури України, Служби безпеки України, Державному бюро розслідувань, органам Національної поліції України, Національному антикорупційному бюро України, Бюро економічної безпеки України, Антимонопольному комітету України, Національному агентству з питань запобігання корупції, Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, - на їхні запити щодо банківських рахунків клієнтів та операцій, проведених на користь чи за дорученням клієнта, у тому числі операцій без відкриття рахунків, а саме відомості на конкретно визначену дату або за конкретний проміжок часу та стосовно конкретної юридичної або фізичної особи, фізичної особи - підприємця про: наявність рахунків, номери рахунків, залишок коштів на рахунках, операції списання з рахунків та/або зарахування на рахунки, призначення платежу, ідентифікаційні дані контрагента (для фізичних осіб - прізвище, ім`я та по батькові, ідентифікаційний номер платника податку; для юридичних осіб - повне найменування, ідентифікаційний код у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань), номер рахунку контрагента та код банку контрагента.
Окрім того, Законом України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та Закону України "Про електронні комунікації" щодо підвищення ефективності досудового розслідування "за гарячими слідами" та протидії кібератакам» від 15.03.2022 Розділ IX "Перехідні положення" доповнено пунктом 20-7, відповідно до якого під час дії надзвичайного або воєнного стану на території України тимчасовий доступ до речей і документів, визначених у пунктах 2, 5, 7, 8 частини першої статті 162 цього Кодексу, здійснюється на підставі постанови прокурора, погодженої з керівником прокуратури".
Отже, слідчий суддя приходить до висновку, що на теперішній час для органу досудового розслідування чинним законодавством та КПК України визначено спрощений порядок отримання зазначеної в клопотанні інформації.
Враховуючи, що заявник, як орган досудового розслідування Національної поліції, має змогу отримати речіі документи,які можутьбути використаніпід чассудового розглядудля встановленняобставин укримінальному провадженні без застосуваннязаходу забезпеченнякримінального провадженняу видітимчасового доступудо речейі документів,і слідчимне доведенонеможливість реалізаціїсвого права, тов задоволенніклопотання слідвідмовити.
Керуючись статтями 110, 159-164, 166, п.20-7 Розділу IX КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Відмовити задоволенні клопотання слідчого СВ ВП № 2 ДРУП ГУНП в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором Лівобережної окружної прокуратури місті Дніпра ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю та знаходяться у володінні АБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », поданого в рамках кримінального провадження, внесеного 02.05.2022 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022042010000037 за ч. 3 ст.201-2 КК України.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 02.09.2022 |
Оприлюднено | 15.05.2024 |
Номер документу | 106072623 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Індустріальний районний суд м.Дніпропетровська
Доценко С. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні