Справа № >441/870/22
2/441/506/2022
У х в а л а
про залишення позовної заяви без руху
"29" серпня 2022 р. суддя Городоцького районного суду Львівської області Перетятько О.В., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛОТ», ОСОБА_2 , третя особа на стороні позивача Головний сервісний центр МВС Регіональний сервісний центр Головного сервісного центру МВС у Львівській області про визнання права власності на транспортний засіб
в с т а н о в и л а :
ОСОБА_1 звернувся з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛОТ», ОСОБА_2 , третя особа на стороні позивача Головний сервісний центр МВС Регіональний сервісний центр Головного сервісного центру МВС у Львівській області, у якій просить визнати за ним право власності на транспортний засіб Renault Trafic 2007 року випуску, кузов НОМЕР_1 , свідоцтво про реєстрацію НОМЕР_2 від 16.06.2017 року, р.н.з. НОМЕР_3 ; відновити реєстрацію автомобіля Renault Trafic 2007 року випуску, кузов НОМЕР_1 , свідоцтво про реєстрацію НОМЕР_2 від 16.06.2017 року, р.н.з. НОМЕР_3 .
Відповідно до ч. 1 ст.187 ЦПК України суд відкриває провадження у справі за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху.
Із позовної заяви та доданих до неї матеріалів вбачається, що така подана без дотримання вимог ст. 175, 177 ЦПК України.
Відповідно до ч. 4 ст.177ЦПК до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до п. 10 Постанови пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 10 від 17.10.2014р. "Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах" подані до суду позовні заяви чи заяви, а також зустрічні позовні заяви можуть містити кілька самостійних позовних вимог, кожна з яких є об`єктом справляння судового збору.
Відповідно до частини другої статті 133ЦПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Таким спеціальним законом є Закон України «Про судовий збір».
Згідно статті 3Закону України«Про судовийзбір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до абз. 1 ч. 3 ст.6Закону України«Про судовийзбір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Пунктом 1 ч. 2 ст.4Закону України«Про судовийзбір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою підприємцем справляється судовий збір в розмірі 1 відсотку ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Так, позивачем зазначено ціну позову в розмірі 146 120 грн., ним оплачено судовий збір в розмірі 1461, 20 грн.
Між тим, як вбачається з позовної заяви, позивач звертається з двома позовними вимогами: немайнового та майнового характеру, зокрема, просить:
1)визнати за ним право власності на транспортний засіб Renault Trafic 2007 року випуску, кузов НОМЕР_1 , свідоцтво про реєстрацію НОМЕР_2 від 16.06.2017 року, р.н.з. НОМЕР_3 ;
2)відновити реєстрацію автомобіля Renault Trafic 2007 року випуску, кузов НОМЕР_1 , свідоцтво про реєстрацію НОМЕР_2 від 16.06.2017 року, р.н.з. НОМЕР_3 .
З огляду на наведене, позивачем не сплачено судовий збір за подання вимоги № 2 немайнового характеру (992 грн. 40 коп.).
Крім цього, за положеннями ч. 1 ст. 175 ЦПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Відповідно доп.4ч.3ст.175ЦПК України позовназаява повиннамістити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Відповідач залучається до участі в справі у зв`язку з позовною вимогою, яка пред`являється до нього
Позивач зазначив відповідачами Товариство з обмеженою відповідальністю «ЛОТ» та ОСОБА_2 , проте в порушення п. 4 ч. 3 ст. 175ЦПК України не зазначив зміст позовних вимог щодо кожного з них, а також не вказав якими діями кожен з них порушує або оспорює його права.
Разом з тим, у відповідності до ч. 5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні у нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
У порушення даної норми, у позові немає покликання на докази порушення, невизнання або оспорювання кожним з відповідачів прав, свобод чи його законних інтересів
З огляду на це, позивачу слід визначитись із складом осіб, які повинні брати участь у розгляді справи.
Частиною 2 ст. 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» регламентовано, що судові рішення, які набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України. Обов`язковість судового рішення означає, що таке рішення буде виконано своєчасно, належним чином та у повному обсязі.
Між тим, ставлячи вимогу про відновлення реєстрації транспортного засобу Renault Trafic 2007 року випуску, кузов НОМЕР_1 , свідоцтво про реєстрацію НОМЕР_2 від 16.06.2017 року, р.н.з. НОМЕР_3 , позивач не вказав який державний орган мав би виконати судове рішення у цій частині, і, відповідно не включив такого до складу відповідачів.
Суддя звертає увагу, що виконання судового рішення, відповідно до змісту рішення Конституційного Суду України від 26 червня 2013 року № 5-рп/2013у справі № 1-7/2013, є невід`ємною складовою права кожного на судовий захист і охоплює, зокрема, законодавчо визначений комплекс дій, спрямованих на захист і відновлення порушених прав, свобод, законних інтересів фізичних та юридичних осіб, суспільства, держави; невиконання судового рішення загрожує сутності права на справедливий розгляд судом.
Згідно із ч. 1 ст.185ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 ЦПК України, постановляє ухвалу, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення.
Враховуючи наведене, вважаю, що позовну заяву слід залишити без руху, надавши представнику позивача термін для усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 175, 185 ЦПК України, суддя,-
п о с т а н о в и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЛОТ», ОСОБА_2 , третя особа на стороні позивача Головний сервісний центр МВС Регіональний сервісний центр Головного сервісного центру МВС у Львівській області про визнання права власності на транспортний засіб залишити без руху.
Зобов`язати позивача протягом десяти днів, з дня отримання копії цієї ухвали усунути недоліки позовної заяви, що наведені в описовій частині такої.
У випадку, якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті позивачами протягом вказаного вище часу, таку вважати неподаною та повернути.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Перетятько О.В.
Суд | Городоцький районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 28.08.2022 |
Оприлюднено | 08.09.2022 |
Номер документу | 106076651 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них купівлі-продажу |
Цивільне
Городоцький районний суд Львівської області
Перетятько О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні