ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32
У Х В А Л А
09.07.10 Справа № 8/171пн-к.
Суддя Середа А.П., розглянувши апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Стимул", м. Сєвєродонецьк Луганської області на ухвалу господарського суду Луганської області від 24.06.10 по справі № 8/171пн-к за позовом
1. Відкритого акціонерного товариства "Механізатор", м. Сєвєродонецьк Луганської області
2. ОСОБА_1, м. Сєвєродонецьк Луганської області
3. ОСОБА_2, м. Сєвєродонецьк Луганської області
4. ОСОБА_3, м. Сєвєродонецьк Луганської області
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Стимул", м. Сєвєродонецьк Луганської області
про визнання недійсним договору, зобов’язання повернути майно, визнання права власності та усунення перешкод у користуванні майном
без виклику представників сторін
в с т а н о в и в:
- ухвалою господарського суду Луганської області від 24.06.10 було порушено провадження у справі № 8/171пн-к за позовом ВАТ "Механізатор", ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ТОВ "Стимул" про визнання недійсним договору, зобов’язання повернути майно, визнання права власності та усунення перешкод у користуванні майном.
З матеріалів справи вбачається, що 09.07.10 на адресу господарського суду надійшла апеляційна скарга відповідача, зі змісту якої предметом оскарження є ухвала господарського суду від 24.06.10 про порушення провадження у справі № 8/171пн-к, прийнята місцевим судом у порядку ст. 64 ГПК України. Але даною статтею процесуального закону не передбачена можливість оскарження ухвали про порушення провадження у справі.
Так, у відповідності до п. 7 Інформаційного листа Вищого господарського суду України "Про деякі питання запобігання зловживанню процесуальними правами у господарському судочинстві" від 15.03.10 № 01-08/140 у вирішенні питань, пов’язаних з поданням апеляційних та касаційних скарг на ухвали господарського суду, які не підлягають оскарженню, судам слід враховувати правову позицію Верховного Суду України, викладену в його Інформаційному листі від 10.09.08 № 3.2-2008. Зокрема, у даному листі визначено наступну правову позицію - у разі подання касаційної скарги на ухвалу місцевого або апеляційного господарського суду, яку не може бути оскаржено, відповідному місцевому або апеляційному господарському суду, до якого надіслано скаргу, суду слід відмовляти у її прийнятті.
Пунктом 8 ч. 2 ст. 129 Конституції України передбачено в якості основної засади судочинства забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом.
У відповідності до ст. 12 Закону України "Про судоустрій України" учасники судового процесу та інші особи у випадку і порядку, передбачених процесуальним законом, мають право на апеляційне та касаційне оскарження судового рішення.
Наведені конституційне та законодавче положення ставлять в залежність реалізацію конституційного права на апеляційне та касаційне оскарження від положень процесуального закону, яким є Господарський процесуальний кодекс України. Таким чином, Господарський процесуальний кодекс України містить виключний перелік імперативних норм про те, в яких випадках учасник судового процесу має право оскаржити ухвалу суду в апеляційному та касаційному порядку.
Згідно з частиною першою статті 106 та частиною першою статті 11113 Господарського процесуального кодексу України ухвали відповідно місцевого господарського суду і апеляційного господарського суду можуть бути оскаржені у випадках, передбачених Кодексом та Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Пунктом 12 постанови Пленуму Верховного Суду України "Про незалежність судової влади" від 13.06.07 № 8 передбачено, що оскарження ухвал або інших процесуальних актів суду, якими не завершується провадження у справі (про прийняття заяв і скарг до розгляду, про призначення судових засідань, про виклик осіб, про витребування документів та інших доказів тощо), крім випадків, прямо передбачених процесуальним законом, не допускається.
У відповідності до положень ст. 22 ГПК України сторони зобов’язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами.
Дії відповідача щодо оскарження процесуальних документів, які не підлягають оскарженню, свідчать про зловживання належними процесуальними правами і навмисне затягування судового процесу.
Керуючись ст. ст. 86, 11113 Господарського процесуального кодексу України, суд
у х в а л и в :
Відмовити у прийнятті касаційної скарги ТОВ "Стимул" на ухвалу господарського суду Луганської області від 24.06.10 про порушення провадження у справі № 8/171пн-к.
Касаційну скаргу повернути скаржнику з додатком на 5 аркушах.
Суддя А.П. Середа
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 09.07.2010 |
Оприлюднено | 05.08.2010 |
Номер документу | 10613057 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Середа А.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні