Ухвала
від 06.09.2022 по справі 580/3921/22
ЧЕРКАСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

06 вересня 2022 року справа № 580/3921/22

м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі судді Трофімової Л.В. перевірив матеріали адміністративної справи № 580/3921/22

за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Гарант-Сервіс» (вул. Цимлянська 2а, м.Вінниця, 21017, код ЄДРПОУ 21389255)

до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 )

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача військова частина НОМЕР_2 ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 )

про скасування наряду від 02.03.2022 №2/35, постановив ухвалу.

01.09.2022 №25927/22 ТОВ «Гарант-Сервіс», звернувшись до Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача військова частина НОМЕР_2 , просить: визнати протиправним та скасувати наряд начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 від 02.03.2022 №2/35.

Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом. Вивчивши матеріали позовної заяви, варто зазначити, що вона не відповідає вимогам статті 160, 161 КАС України, тому повинна бути залишена без руху для усунення недоліків, з огляду на таке.

Згідно з частиною 1 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено право кожної особи в порядку, встановленому цим Кодексом, звернення до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень.

Адміністративне судочинство спрямоване на захист саме порушених прав осіб у сфері публічно-правових відносин. Для задоволення позову адміністративний суд повинен встановити, що у зв`язку з прийняттям рішення, дією або бездіяльністю суб`єктом владних повноважень порушуються права позивача.

Позивач не вказав на те, яким чином оскаржуваний індивідуальний акт поставити техніку (самоскидів Renault К-440 у кількості 4 шт) без зазначення номерних знаків порушує права чи охоронювані законом інтереси, не обгрунтовується причинно-наслідковий зв`язок між оскаржуваним нарядом суб`єкта владних повноважень та порушенням конкретних (індивідуальних) прав та/або інтересів позивача, не надається фінансова звітність платника податку щодо обліку усієї наявної у позивача техніки у спірний період. Позивач повідомляє про спір про право у контексті власника майна, проте не бере до уваги завдання адміністративного судочинства і не надає доказів інформування відповідача про власника майна техніки та/або відмову у внесенні змін/уточнень до актів про примусове відчуження або вилучення майна згідно з Указом Президента України від 25.02.2022 №69-2022 «Про загальну мобілізацію» стосовно власника майна, де зазначені свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів та проведена оцінка директором і головним бухгалтером, у рядку « особи, що підписали акт: власник майна (або його законний представник)» міститься підпис начальника автоколони ТОВ «Гарант-Сервіс» ОСОБА_2 (особи, яка діє від імені юридичної особи) і печатка ТОВ «Гарант-Сервіс» .

Під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу, що має сформулюватися максимально чітко і зрозуміло, а тому, особа, звертаючись до суду із позовною заявою, повинна чітко зазначити дії чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень (його рішення), що порушили її право, та повинна вказати спосіб захисту свого порушеного права.

У позовній заяві не зазначено, яке право позивача порушено, якими саме діями/бездіяльністю/рішеннями відповідача з огляду на критерії частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у контексті обраного способу захисту порушеного права згідно ст. 5 КАС України.

Позивач не розмежовує наслідки відчуження транспортних засобів та вилучення на час дії режиму воєнного стану, позаяк доказів примусового відчуження транспорту не надано.

Великою Палатою Верховного Суду у справі №640/7310/19 (ЄДРСР 94394125) зазначено: особа, яка вважає, що порушені її права, свободи чи інтереси, і яка у зв`язку із цим звертається за їх захистом до адміністративного суду, має зазначити в позовній заяві: хто, який саме суб`єкт владних повноважень порушив її права чи інтереси, яким чином, якими діями (рішенням, бездіяльністю) відбулося втручання в її права, які саме права були порушені, чи належать вони позивачу, які обставини про це свідчать.

Відповідно до статей 21 та 22 Закону України «Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку» підприємства, установи, організації та громадяни зобов`язані надавати під час мобілізації будівлі, споруди, транспортні засоби та інше майно, власниками якого вони є, Збройним силам України.

Загальновідомою є інформація, коли суд визнає законним вилучення автомобіля у ТзОВ, власником якого є інша особа (https://mk.zk.court.gov.ua/tu09/pres-centr/news/1304030/), відмовляє у забезпеченні позову ЄДРСР 105264976.

Позивач має врахувати, що суд ухвалою відмовляє у відкритті провадження за заявою, якщо із поданих до суду матеріалів вбачається спір про право.

Усупереч вимог п.4,5,9 частини 5 статті 160 КАС України в позовній заяві не зазначені: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; у справах щодо оскарження індивідуального акта суб`єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваним актом прав, інтересів позивача та не зазначені/не надані докази, що підтверджують вказані обставини (фінансова звітність, акти оцінки, облік техніки на підприємстві, розрахунки та здійснені лізінгові платежі, докази поінформування відповідача про власника майна).

Позивач не надає доказів на підтвердження повноважень діяти в інтересах третіх осіб, не надає доказів на підтвердження участі в міжнародному русі техніки у контексті особливої відмітки свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів та платіжних документів про здійснення та облік лізінгових платежів.

Позивачем не обгрунтовано/не надано клопотання про залучення третіх осіб. Правове становище третіх осіб у процесі посідають особи, які мають юридичний інтерес до справи, але інтерес, що не є рівноцінним інтересам сторін (позивача чи відповідача).

Учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами (стаття 45 КАС України).

Відповідно до частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суд, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 2, 160, 161, 169, 241, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Гарант-Сервіс» до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування наряду від 02.03.2022 №2/35 залишити без руху.

Надати позивачеві для усунення недоліків позовної заяви п`ять днів з дати отримання копії ухвали.

Позивачем вказані недоліки можуть бути усунуті шляхом надання: позовної заяви позовними вимогами та підтвердженням обставин доказами з огляду на критерії частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України на захист своїх прав/інтересів; обгрунтованого клопотання про залучення третьої особи; обгрунтування змісту і характеру порушеного права оскаржуваним нарядом у контексті обраного способу захисту згідно статті 5 КАС України.

Роз`яснити, що зловживання процесуальними правами не допускається.

У разі невиконання вимог ухвали позовна заява буде повернута позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та не оскаржується.

Копію ухвали надіслати позивачеві.

Суддя Лариса ТРОФІМОВА

СудЧеркаський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення06.09.2022
Оприлюднено27.03.2024
Номер документу106135808
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяІнші справи

Судовий реєстр по справі —580/3921/22

Рішення від 17.01.2023

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

Лариса ТРОФІМОВА

Рішення від 17.01.2023

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

Лариса ТРОФІМОВА

Ухвала від 20.12.2022

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

Лариса ТРОФІМОВА

Ухвала від 06.12.2022

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

Лариса ТРОФІМОВА

Ухвала від 15.11.2022

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

Лариса ТРОФІМОВА

Ухвала від 10.10.2022

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

Лариса ТРОФІМОВА

Ухвала від 06.09.2022

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

Лариса ТРОФІМОВА

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні