Ухвала
від 10.10.2022 по справі 580/3921/22
ЧЕРКАСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

м. Черкаси

10 жовтня 2022 року Справа № 580/3921/22

Черкаський окружний адміністративний суд у складі судді Трофімової Л.В. перевірив матеріали адміністративної справи № 580/3921/22

за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Гарант-Сервіс» (вул. Цимлянська 2а, м.Вінниця, 21017, код ЄДРПОУ 21389255)

до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 )

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача військова частина НОМЕР_2 ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 )

про визнання протиправним і скасування наряду від 02.03.2022 №2/35, постановив ухвалу.

01.09.2022 №25927/22 ТОВ «Гарант-Сервіс», звернувшись до Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - військова частина НОМЕР_2 , враховуючи редакцію 05.10.2022 вх.30084/22, просить: визнати протиправним та скасувати наряд начальника ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_1 від 02.03.2022 №2/35.

Позивач повинен був усунути недоліки шляхом надання: позовної заяви позовними вимогами та підтвердженням обставин доказами з огляду на критерії частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України на захист своїх прав/інтересів; обгрунтованого клопотання про залучення третьої особи; обгрунтування змісту і характеру порушеного права позивача оскаржуваним нарядом у контексті обраного способу захисту згідно статті 5 КАС України.

Особа має право в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

У позові позивач стверджує: 1) «відповідач порушив права позивача», проте які саме не зазначає і множинність таких прав не окреслює, 2) «предметом спору не є право - предметом спору є правомірність рішення відповідача», проте в ухвалі від 06.09.2022 зазначив, що позивач має звернутись про захист свого права і назвати це право, 3) «ТОВ «Гарант-Сервіс» позбавлене можливості володіння та користування майном», що станом на 02.03.2022 на праві власності належало лізингодавцю ТОВ«ВФС Україна», тому листом від 18.07.2022 №52 інформує відповідача про вимогу повернути автомобілі (у додатках до позову немає), проте доказів на підтвердження обставин усупереч вимог п.4, 5, 9 ч.5 ст.160 КАС України позивач не надає: немає відомостей про вручення/направлення рекомендованою кореспонденцією такого листа; немає відомостей про обізнаність відповідача про іншого власника станом на 02.03.2022; немає доказів отримання вимоги від ТОВ «ВФС Україна»; не надана фінансова звітність позивача про облік лізингових платежів.

Виходячи з аналізу норм чинного цивільного законодавства, договір фінансового лізингу за своєю правовою природою є змішаним і містить елементи договорів оренди (найму) та купівлі-продажу транспортного засобу. Відповідно до ст. 1 Закону України «Про фінансовий лізинг» фінансовий лізинг - це вид цивільно-правових відносин, що виникають з договору фінансового лізингу. За договором фінансового лізингу лізингодавець зобов`язується набути у власність річ у продавця (постачальника) відповідно до встановлених лізингоодержувачем специфікацій та умов і передати у користування лізингоодержувачу на визначений строк не менше одного року за встановлену плату (лізингові платежі).

Відповідно до пп. «б» пп. 14.1.97 п. 14.1 ст. 14 ПК України фінансовий лізинг господарська операція юридичної особи (лізингодавця), за якою лізингодавець передає лізингоодержувачу майно, яке є основним засобом і придбане або виготовлене лізингодавцем, а також усі ризики та винагороди, пов`язані з правом володіння та користування об`єктом фінансового лізингу.

Позивач стверджує, що обладнання є предметом лізингу. Лізинг вважається фінансовим за наявності хоча б однієї з таких умов: об`єкт лізингу передається на строк, протягом якого амортизується не менш як 75 % його первісної вартості, а лізингоодержувач зобов`язаний на підставі лізингового договору та протягом строку його дії придбати об`єкт лізингу з подальшим переходом права власності від лізингодавця до лізингоодержувача за ціною, визначеною в такому лізинговому договорі; балансова (залишкова) вартість об`єкта лізингу на момент закінчення дії лізингового договору, передбаченого таким договором, становить не більш як 25 % первісної вартості ціни такого об`єкта лізингу, що діє на початок строку дії лізингового договору; сума лізингових платежів, зазначених у договорі лізингу на момент укладення такого договору, дорівнює первісній вартості об`єкта лізингу або перевищує її; майно, що передається у лізинг, виготовлене за замовленням лізингоодержувача та після закінчення дії лізингового договору не може бути використаним іншими особами, крім лізингоодержувача, виходячи з його технологічних та якісних характеристик. Під час передачі автомобіля у фінансовий лізинг платником транспортного податку щодо транспортних засобів, зареєстрованих в Україні згідно з чинним законодавством, є лізингодавець (юридична особа власник транспортного засобу). Позивач не надає доказів на підтвердження окреслених вище умов, не надає документів обліку основних засобів із розмежуванням власних і орендованих та відображення у фінансовій/податковій звітності у контексті якого втручання в яке саме право позивача із розмежуванням і поясненням щодо групи 4 (машини та обладнання) і групи 5 (транспортні засоби).

Згідно з частиною 4 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Позивач зазначає про сплату лізингових платежів у сумі 10431172.48 грн (обороти за період: д-т 7776876.45 і к-т 17195477.57, сальдо по кредиту 9418601.12 грн) - надає платіжні документи та оборотно-сальдову відомість по 531 (субрахунок «зобов`язання з фінансової оренди» призначений для узагальнення інформації про стан розрахунків з орендодавцями за необоротні активи, передані на умовах довгострокової оренди, проте публічної звітності не надає і зміст порушеного права не зазначає, аналітичних рахунків на підтвердження обставин за договором UKR10-0720F не надає і не аргументує облік за договором UKR10-0720F (1) у контексті змісту і характеру свого порушеного права щодо обставин публічно-правового спору.

Учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами (стаття 45 КАС України).

Відповідно до частини 2 статті 121 КАС України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.

Відповідно до частини 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суд, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 2, частина 4 статті 9, 121, 160, 161, 169, 241, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Продовжити строк для усунення недоліків за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Гарант-Сервіс» до ІНФОРМАЦІЯ_1 про скасування наряду від 02.03.2022 №2/35.

Надати позивачеві для усунення недоліків позовної заяви п`ять днів з дати отримання копії ухвали.

Позивачем вказані недоліки можуть бути усунуті шляхом надання: позовної заяви позовними вимогами та підтвердженням обставин доказами з огляду на критерії частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України на захист своїх прав/інтересів в умовах дії режиму воєнного стану; обгрунтованого клопотання про залучення третіх осіб; обгрунтування змісту і характеру порушеного права позивача оскаржуваним нарядом; доказів на підтвердження отримання вимоги ТОВ «ВФС Україна» у контексті публічно-правового спору; направлення листа від 18.07.2022 №52 відповідачеві у контексті доводів причинно-наслідкового зв`язку щодо свого порушеного права, публічної звітності і облікових даних у контексті пояснень про розмежування обладнання і транспортних засобів; пояснення щодо доказів отримання ухвал без руху і дотримання строків усунення недоліків.

Роз`яснити, що зловживання процесуальними правами не допускається.

У разі невиконання вимог ухвали позовна заява буде повернута позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та не оскаржується.

Копію ухвали надіслати позивачеві.

Суддя Лариса ТРОФІМОВА

СудЧеркаський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення10.10.2022
Оприлюднено28.03.2024
Номер документу106693239
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо

Судовий реєстр по справі —580/3921/22

Рішення від 17.01.2023

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

Лариса ТРОФІМОВА

Рішення від 17.01.2023

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

Лариса ТРОФІМОВА

Ухвала від 20.12.2022

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

Лариса ТРОФІМОВА

Ухвала від 06.12.2022

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

Лариса ТРОФІМОВА

Ухвала від 15.11.2022

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

Лариса ТРОФІМОВА

Ухвала від 10.10.2022

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

Лариса ТРОФІМОВА

Ухвала від 06.09.2022

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

Лариса ТРОФІМОВА

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні