Ухвала
від 11.09.2022 по справі 903/661/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10 E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885

УХВАЛА

ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ

12 вересня 2022 року справа №903/661/22 Суддя Господарського суду Волинської області Войціховський В.А., розглянувши матеріали

за позовом Приватного підприємства "СЮПРІМ", м. Рівне

до відповідача 1: Товариства з обмеженою відповідальністю "Ласкет", м. Київ

до відповідача 2: Приватного підприємства "Будівельна компанія "Інвестор", м. Луцьк

про повернення майна та стягнення 207 591,50 грн.

встановив: 05 вересня 2022 року Приватне підприємство "СЮПРІМ" звернулось до господарського суду з позовом від 02.09.2022р. до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛАСКЕТ" та Приватного підприємства "Будівельна компанія "Інвестор" про:

- зобов`язання Приватного підприємства "Будівельна компанія "Інвестор" повернути Приватному підприємству "СЮПРІМ" будівельне риштування Plettac SI 70 (415 кв.м.) загальною вартістю 523 600 грн.;

- стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Ласкет" на користь Приватного підприємства "СЮПРІМ" 207 591,50 грн., в тому числі, 8 700,16 грн. заборгованості по сплаті орендних платежів на підставі договору оренди обладнання від 08.02.2022р. №2/0, 8 047,60 грн. штрафу, нарахованого згідно п. 9.1 договору оренди обладнання за прострочення сплати належних сум, 1 383,66 грн. суми збитків від інфляції та 132,30 грн. трьох процентів річних, нарахованих відповідно до ст. 625 ЦК України, 189 327,80 грн. неустойки, нарахованої за неповернення орендованого майна після закінчення строку оренди в порядку, передбаченому ст. 785 ЦК України.

Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу час для усунення недоліків, встановлених при подані позовної заяви, виходячи, зокрема, з наступного:

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Судом засвідчується, що в поданій до суду позовній заяві позивачем заявлено дві вимоги майнового характеру до двох відповідачів (зобов`язання повернути майно та стягнення коштів).

Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до підпункту 1 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір", за подання позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Судовий збір з позовної заяви про визнання права власності на майно, витребування або повернення майна у позадоговірних зобов`язаннях визначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто, як зі спору майнового характеру.

Суд зазначає, що майновий позов (позовна вимога майнового характеру) - це вимога про захист права або інтересу, об`єктом якої виступає благо, що підлягає грошовій оцінці.

Відповідно до пункту 3 частини третьої статті 162, пунктів 1, 2, 3 частини першої статті 163 ГПК України, позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці. Ціна позову визначається: 1) у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку; 2) у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна; 3) у позовах, які складаються з кількох самостійних вимог, - загальною сумою всіх вимог.

Тобто будь-який майновий спір має ціну. Різновидами майнових спорів є, зокрема, спори, пов`язані з підтвердженням прав на майно та грошові суми, на володіння майном і будь-які форми використання останнього.

Отже, судовий збір з позовної заяви про визнання права власності на майно, стягнення, витребування або повернення майна - як рухомих речей, так і нерухомості - визначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто, як зі спору майнового характеру.

Наявність вартісного, грошового вираження матеріально-правової вимоги позивача свідчить про її майновий характер, який має відображатися у ціні заявленого позову (пункт 8.12 постанови Великої Палати Верховного Суду від 26 лютого 2019 року у справі № 907/9/17, провадження № 12-76гс18).

Натомість до позовних заяв немайнового характеру відносяться вимоги, які не підлягають вартісній оцінці. Під немайновим позовом слід розуміти вимогу про захист права або інтересу, об`єктом якої виступає благо, що не піддається грошовій оцінці.

Судом засвідчується, що позовна вимога ПП "СЮПРІМ" про зобов`язання Приватного підприємства "Будівельна компанія "Інвестор" повернути ПП "СЮПРІМ" будівельне риштування Plettac SI 70 (415 кв.м.) є вимогою про зобов`язання вчинити певні дії щодо повернення, поставки (передачі) майна вартістю 523 600 грн., визначеною відповідно до додатку №1 до договору оренди обладнання від 08.02.2022р. №2/0, що свідчить про її майновий характер.

Відповідно до ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2022 рік", станом на 01.01.2022р. прожитковий мінімум на одну особу для працездатних осіб становив 2 481 грн.

Відповідно до п. п. 1, 2 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру встановлюється в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Таким чином, при зверненні з даним позовом у визначеній частині майнового характеру до суду позивачем мав бути оплачений судовий збір у розмірі 7 854 грн. з розрахунку 523 600 грн. (вартість спірного майна)*1,5%, що ПП "СЮПРІМ" повністю вчинено не було.

Водночас, позивач до матеріалів справи додав докази сплати 5 594,87 грн. судового збору як за вимогу майнового характеру (3 113,87 грн.) та вимогу немайнового характеру (2 481 грн.).

Відтак, суд зауважує, що з метою усунення встановлених недоліків позивач має доплатити судовий збір у розмірі 5 373 грн. (7 854 грн. - 2 481 грн.) згідно визначеного законодавством порядку та подати до суду докази доплати.

Відповідно до ст. 6 Закону України "Про судовий збір", судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі, у тому числі з використанням електронного платіжного засобу або за допомогою платіжних пристроїв.

Сплата судового збору за допомогою електронного платіжного засобу оформляється квитанцією платіжного термінала, чеком банкомата, сліпом або іншими документами за операціями з використанням електронних платіжних засобів у паперовій або електронній формі.

Сплата судового збору за допомогою платіжного пристрою оформляється за допомогою касового документа (квитанції, чека тощо), який містить усі обов`язкові реквізити касового документа.

Платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, яка саме позовна заява (заява, скарга, дія) оплачується судовим збором (п. 2.21 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013р. №7 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України").

При цьому слід засвідчити належні платіжні реквізити для перерахування судового збору: отримувач коштів: ГУК у Волин.обл/м.Луцьк/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38009371, банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: UA238999980313131206083003550, код класифікації доходів бюджету: 22030101, призначення платежу: *;101;


(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом
(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Господарський суд Волинської області (назва суду, де розглядається справа).

У відповідності до ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на вищевикладені обставини, на переконання суду, відповідна позовна заява підлягає залишенню без руху.

Згідно із ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити.

З огляду на викладене, для усунення недоліків позовної заяви позивачу потрібно подати до суду заяву на усунення недоліків із зазначенням дати та номера справи, до якої долучити, докази доплати судового збору на суму 5 373 грн.

Керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Приватного підприємства "СЮПРІМ" від 02.09.2022р. - залишити без руху.

2. Приватному підприємству "СЮПРІМ" впродовж 10 днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху усунути допущені при поданні заяви та визначені в мотивувальній частині даної ухвали суду недоліки.

Роз`яснити, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.

Ухвала підписана 12.09.2022р.

Суддя В. А. Войціховський

Ухвалу суду направити:

- Приватному підприємству "СЮПРІМ" (alex.suprim@ukr.net; ІНФОРМАЦІЯ_1);

- Товариству з обмеженою відповідальністю "ЛАСКЕТ" (м. Київ, вул. Січових Стрільців, 21, офіс 501);

- Приватному підприємству "Будівельна компанія "Інвестор" (office@investor.lutsk.ua; sale@investor.lutsk.ua).

СудГосподарський суд Волинської області
Дата ухвалення рішення11.09.2022
Оприлюднено13.09.2022
Номер документу106174026
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань оренди

Судовий реєстр по справі —903/661/22

Судовий наказ від 26.12.2022

Господарське

Господарський суд Волинської області

Войціховський Віталій Антонович

Судовий наказ від 08.12.2022

Господарське

Господарський суд Волинської області

Войціховський Віталій Антонович

Рішення від 21.11.2022

Господарське

Господарський суд Волинської області

Войціховський Віталій Антонович

Ухвала від 15.11.2022

Господарське

Господарський суд Волинської області

Войціховський Віталій Антонович

Рішення від 07.11.2022

Господарське

Господарський суд Волинської області

Войціховський Віталій Антонович

Ухвала від 24.10.2022

Господарське

Господарський суд Волинської області

Войціховський Віталій Антонович

Ухвала від 26.09.2022

Господарське

Господарський суд Волинської області

Войціховський Віталій Антонович

Ухвала від 11.09.2022

Господарське

Господарський суд Волинської області

Войціховський Віталій Антонович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні