Рішення
від 08.09.2022 по справі 707/1403/22
ЧЕРКАСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

707/1403/22

2-др/707/9/22

Д О Д А Т К О В Е Р І Ш Е Н Н Я

І м е н е м У к р а ї н и

09 вересня 2022 року м. Черкаси

Черкаський районний суд Черкаської області у складі:

головуючого судді Суходольського О.М.

при секретарі Культенко Н.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Черкаси заяву представника відповідача Приватного підприємства «А.А.Т.» адвоката Чепурного Валерія Петровича про ухвалення додаткового рішення по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Приватного підприємства «А.А.Т.», третя особа на стороні відповідача Управління Державної служби України з питань праці (Держпраці) у Черкаській області про встановлення факту перебування у трудових відносинах,-

в с т а н о в и в:

Рішенням Черкаського районного суду Черкаської області від 31 серпня 2022 року в справі № 707/1403/22 відмовлено в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Приватного підприємства «А.А.Т.», третя особа на стороні відповідача Управління Державної служби України з питань праці (Держпраці) у Черкаській області про встановлення факту перебування ОСОБА_1 у трудових відносинах із ПП «А.А.Т.».

08.09.2022 року адвокат Чепурний В.П. звернувся до суду із заявою, в якій просить ухвалити додаткове рішення по вказаній справі щодо стягнення з позивача на користь відповідача судових витрат на правову допомогу адвоката в сумі 20000 грн.

У судове засідання учасники справи не викликалися. Згідно ч. 4 ст. 270 ЦПК України, у разі необхідності суд може викликати сторони або інших учасників справи в судове засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.

Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку про часткове задоволення вимог заяви, виходячи з наступного.

Відповідно дост.270 ЦПК Українисуд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо стосовно певної позовної вимоги, з приводу якої сторони подавали докази і давали пояснення, не ухвалено рішення; суд, вирішивши питання про право, не зазначив точної грошової суми, присудженої до стягнення, або майно, яке підлягає передачі, або дії, що треба виконати; судом не вирішено питання про судові витрати; суд не допустив негайного виконання рішення у випадках, встановленихстаттею 430 цього Кодексу.

Заяву про ухвалення додаткового рішення може бути подано до закінчення строку на виконання рішення. Суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів із дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення.

Відповідно до ч. 1ст.141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються у разі задоволення позову на відповідача, у разі відмови в позові на позивача.

Частинами 1, 3ст.133 ЦПК Українипередбачено, що судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу.

Згідно ч. 8ст.141 ЦПК Українирозмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.

На підтвердження суми понесених судових витрат на правничу допомогу представником відповідача до суду надано: договір про надання правової допомоги від 30.08.2022 року; ордер на надання правничої (правової) допомоги від 15.08.2022 року, який укладено між ПП «А.А.Т.» та адвокатом Чепурним В.П.; попередній розрахунок правничої допомоги, наданої адвокатом Чепурним В.П. від 30.08.2022 року; квитанція від 30.02.2022 року, згідно якої за послуги адвоката сплачено 20000 грн.

Згідност.137 ЦПК України, витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат:1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат. Для визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги. Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи. У разі недотримання вимог частини четвертої цієї статті суд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами.

Відповідно до позиції ВСУ, викладеній у постанові від 01.08.2019 року у справі № 915/237/18, суд зобов`язаний оцінити рівень адвокатських витрат (у даному випадку, за наявності заперечень учасника справи), що мають бути присуджені з урахуванням того, чи були такі витрати понесені фактично та чи була їх сума обґрунтованою. Суд не зобов`язаний присуджувати стороні, на користь якої відбулося рішення, всі його витрати на адвоката, якщо, керуючись принципами справедливості та верховенством права, встановить, що розмір гонорару, визначений стороною та його адвокатом, є завищеним щодо іншої сторони спору, зважаючи на складність справи, витрачений адвокатом час, та неспіврозмірним у порівнянні з ринковими цінами адвокатських послуг. При визначенні суми відшкодування суд має виходити з критерію реальності адвокатських витрат (встановлення їхньої дійсності та необхідності), а також критерію розумності їхнього розміру, виходячи з конкретних обставин справи та фінансового стану обох сторін. Ті самі критерії застосовує Європейський суд з прав людини, присуджуючи судові витрати на підставі статті 41 Конвенції. Зокрема заявник має право на компенсацію судових та інших витрат, лише якщо буде доведено, що такі витрати були фактичними і неминучими, а їхній розмір - обґрунтованим (рішення у справі "East/West Alliance Limited" проти України, заява № 19336/04, п. 269).

У рішенні Європейського суду з прав людини у справі "Лавентс проти Латвії" від 28.11.2002 зазначено, що відшкодовуються лише витрати, які мають розумний розмір.

Суд при розгляді даної заяви, приймає до уваги те, що відзив на позовну заяву разом з попереднім орієнтованим розрахунком понесених судових витрат надійшов від представника відповідача фактично після засідання та винесення рішення.

Представник відповідача адвокат Чепурний В.П. просить стягнути з позивача на користь відповідача витрати на правову допомогу в загальному розмірі 20000 грн. Враховуючи принципи співмірності та розумності судових витрат, критерій реальності адвокатських витрат, а також порядок розгляду справи, який було проведено в порядку спрощеного позовного провадження без участі сторін, суд прийшов до висновку, що судові витрати на правову допомогу у розмірі 20000 грн є занадто завищеними та вважає достатнім і співмірним розмір у сумі 3000 грн, які підлягають до стягнення з позивача на користь відповідача.

Суд, вивчивши матеріали справи, прийшов до висновку, що заява представника відповідача про стягнення з позивача витрат на правову допомогу підлягає до часткового задоволення.

Керуючись ст. ст.76,95,133,137,141,270 ЦПК України, суд, -

у х в а л и в:

Заяву представника відповідача Приватного підприємства «А.А.Т.» адвоката Чепурного Валерія Петровича про ухвалення додаткового рішення по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Приватного підприємства «А.А.Т.», третя особа на стороні відповідача Управління Державної служби України з питань праці (Держпраці) у Черкаській області про встановлення факту перебування у трудових відносинах задовольнити частково.

Ухвалити в цивільній справі № 707/1403/22 за позовом ОСОБА_1 до Приватного підприємства «А.А.Т.», третя особа на стороні відповідача Управління Державної служби України з питань праці (Держпраці) у Черкаській області про встановлення факту перебування у трудових відносинах додаткове рішення.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , проживаючого в АДРЕСА_1 )на користь Приватного підприємства «А.А.Т.» (код ЄДРПОУ 36493260, юридична адреса: с.Вергуни,, Черкаського району, Черкаської області, вул. Гагаріна, 56) судові витрати у справі, які складаються із витрат на правову допомогу у розмірі 3000 (три тисячі) гривень.

У задоволенні решти вимог заявивідмовити.

Додаткове рішення може бути оскаржене до Черкаського апеляційного суду шляхом подачі в 30-денний строк з дня його проголошення - апеляційної скарги.

Додаткове рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги, додаткове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Строк на апеляційне оскарження може бути поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другійстатті 358 ЦПК України.

Суддя: О. М. Суходольський

СудЧеркаський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення08.09.2022
Оприлюднено14.09.2022
Номер документу106191973
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про ухвалення додаткового рішення

Судовий реєстр по справі —707/1403/22

Постанова від 20.12.2022

Цивільне

Черкаський апеляційний суд

Василенко Л. І.

Ухвала від 20.12.2022

Цивільне

Черкаський апеляційний суд

Василенко Л. І.

Ухвала від 04.11.2022

Цивільне

Черкаський апеляційний суд

Василенко Л. І.

Ухвала від 31.10.2022

Цивільне

Черкаський апеляційний суд

Василенко Л. І.

Рішення від 08.09.2022

Цивільне

Черкаський районний суд Черкаської області

Суходольський О. М.

Рішення від 30.08.2022

Цивільне

Черкаський районний суд Черкаської області

Суходольський О. М.

Ухвала від 30.08.2022

Цивільне

Черкаський районний суд Черкаської області

Суходольський О. М.

Ухвала від 07.07.2022

Цивільне

Черкаський районний суд Черкаської області

Суходольський О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні