ЧЕРКАСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Номер провадження 22-ц/821/1300/22 Справа № 710/1657/21Шполянський районний суд Черкаської області
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
31 серпня 2022 року м. Черкаси
Суддя судової палати в цивільних справах Черкаського апеляційного суду, Сіренко Ю.В., розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Шполянського районного суду Черкаської області від 24 травня 2022 року в справі за позовом Першого заступника керівника Звенигородської окружної прокуратури Плетінь Ольги Олексіївни в інтересах держави в особі Шполянської міської ради об`єднаної територіальної громади Черкаської області до ОСОБА_1 , Фермерського господарства «Козинець» про стягнення заборгованості з орендної плати за землю, розірвання договорів оренди та повернення земельних ділянок,
в с т а н о в и в :
Ухвалою Черкаського апеляційного суду від 31.08.2022 залишено без руху апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішенням Шполянського районного суду Черкаської області від 24.05.2022 в даній справі, оскільки скаржником пропущено строк на апеляційне оскарження та не вказано поважних підстав для його поновлення, а також не сплачено судовий збір за подання апеляційної скарги.
12.09.2022, на виконання вимог вказаної ухвали, на адресу Черкаського апеляційного суду від скаржника надійшла заява про відстрочення сплати судового збору, в обґрунтування якої ОСОБА_1 зазначає про фактичну неможливість підприємства користуватись рахунками та наявною заборгованістю особи за виконавчим провадженням на суму понад 100 тисяч гривень, що унеможливлює сплату судового збору.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 133 ЦПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
З пункту 29 Постанови Пленуму Вищого Спеціалізованого Суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 10 від 17 жовтня 2014 року «Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах» вбачається, що відповідно до статті 8 Закону № 3674-VI та статті 82 ЦПК єдиною підставою для відстрочення або розстрочення сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони, тобто фізичної або юридичної особи (наприклад, довідка про доходи, про склад сім`ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім`ї, банківські документи про відсутність на рахунку коштів, довідка податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо). Клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Так, судом встановлено, що ОСОБА_1 до заяви про відстрочення сплати судового збору не додала жодного належного та допустимого доказу на підтвердження свого скрутного матеріального стану, що перешкоджає сплаті судового збору, відтак заява останньої про відстрочення сплати судового збору задоволенню не підлягає.
Стаття п`ята Закону України «Про судовий збір» передбачає вичерпний перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях, до яких скаржник не відноситься.
Згідно з п. 6 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання апеляційної скарги на рішення суду сплачується 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
При поданні позовної заяви у даній справі, яка містить дві вимоги майнового характеру та шість вимог немайнового характеру, підлягав сплаті судовий збір в загальному розмірі 18 160,00 грн.
За подання апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору складає 150 відсотків, тобто 27 240,00 грн (18 160,00 грн х 150%).
Відповідно до ч. 2 ст. 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст. 356 цього Кодексу, зокрема, в разі несплати суми судового збору застосовуються положення ст. 185 цього Кодексу, тобто апеляційна скарга повинна бути залишена без руху і апелянту надано строк для усунення недоліків апеляційної скарги.
Окрім того, повний текст рішення Шполянського районного суду Черкаської області від 24.05.2022 складено 01.06.2022.
03.06.2022 Шполянським районним судом Черкаської області на електронну адресу представника ОСОБА_1 - адвоката Пушкарьова О.О., а саме ІНФОРМАЦІЯ_1 , направлено копію рішення суду від 24.05.2022 в даній справі.
Таким чином, з урахуванням ч. 7 ст. 272 ЦПК України, днем вручення відповідачу ОСОБА_1 копії судового рішення є 03.06.2022.
Відповідно до статті 354 ЦПК України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Отже, останнім днем подачі апеляційної скарги є 03.07.2022.
Апеляційна скарга на рішення Шполянського районного суду Черкаської області від 24.05.2022 направлена до суду ОСОБА_1 засобами поштового зв`язку лише 08.08.2022, тобто з пропуском тридцятиденного строку на оскарження рішення суду.
В ухвалі Черкаського апеляційного суду від 31.08.2022 судом вказано на пропущення скаржником строку на апеляційне оскарження та неповажність підстав для поновлення строку, зазначених ОСОБА_1 в клопотанні про поновлення строків.
Однак, ОСОБА_1 заяву про усунення вказаних недоліків до суду апеляційної інстанції подано не було.
Згідно з ч. 3 ст. 357 ЦПК України, апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених цим Кодексом, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
З урахуванням викладеного, апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Шполянського районного суду Черкаської області від 24.05.2022 слід залишити без руху повторно та надати строк для усунення вказаних в ухвалі недоліків, шляхом подання заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження із зазначенням інших підстав для поновлення строку, та шляхом сплати судового збору в розмірі 27 240,00 грн.
Керуючись ст.ст. 185, 356, 357 ЦПК України, суддя,
у х в а л и в :
Заяву ОСОБА_1 про відстрочення сплати судового збору залишити без задоволення.
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Шполянського районного суду Черкаської області від 24 травня 2022 в справі за позовом Першого заступника керівника Звенигородської окружної прокуратури Плетінь Ольги Олексіївни в інтересах держави в особі Шполянської міської ради об`єднаної територіальної громади Черкаської області до ОСОБА_1 , Фермерського господарства «Козинець» про стягнення заборгованості з орендної плати за землю, розірвання договорів оренди та повернення земельних ділянок, залишити без руху повторно, надавши десятиденний строк з моменту отримання скаржником копії ухвали Черкаського апеляційного суду для усунення вказаних в ухвалі недоліків.
Копію ухвали направити скаржнику для виконання.
Роз`яснити скаржнику, що в разі невиконання цієї ухвали в зазначений термін апеляційна скарга, відповідно до вимог ч. 3 ст. 185 ЦПК України, буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню скаржнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.В. Сіренко
Суд | Черкаський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.08.2022 |
Оприлюднено | 16.09.2022 |
Номер документу | 106217431 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: що виникають з договорів оренди |
Цивільне
Черкаський апеляційний суд
Сіренко Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні