Справа 127/21119/22
Провадження 1-кс/127/8426/22
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 вересня 2022 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області в складі:
слідчого судді Ковбаси Ю.П.,
секретаря Предан А.А.,
за участю:
прокурора Грабенко Р.В.,
підозрюваної ОСОБА_1 ,
захисника Середенка М.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання прокурора Вінницької окружної прокуратури Грабенко Руслана Вікторовича, в рамках кримінального провадження № 42022022110000137 внесеного до ЄРДР 06.06.2022, про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою відносно підозрюваної ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , народився в м. Донецьк, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , громадянка України, працює ФОП, раніше не судима,
яка підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 15, ч. 3 ст.201-2 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького міського суду Вінницької області надійшло клопотання прокурора Вінницької окружної прокуратури Грабенко Руслана Вікторовича про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою відносно підозрюваної ОСОБА_1 ..
Клопотання мотивовано тим, що слідчим провадиться досудове розслідування кримінального провадження № 42022022110000137, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.06.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 15, ч. 3 ст.201-2 КК України, в ході розслідування якого виникла необхідність у застосуванні відносно підозрюваної ОСОБА_1 міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
В ході розгляду, з матеріалів клопотання встановлено, що в червні 2022 року ОСОБА_1 , діючи умисно під час воєнного стану, переслідуючи корисливі мотиви, з метою отримання прибутку для власного збагачення, перебуваючи на території м. Вінниці, вчинила ряд злочинних дій спрямованих на продаж товарів гуманітарної допомоги у вигляді кровоспинних турнікетів, медичних засобів та медикаментів на загальну суму 451 691, 60гривень, під час дії воєнного стану за наступних обставин.
Указом Президента України Зеленського В.О від 24.02.2022 № 64/2022 та Законом України Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 2102-ХІ введено військовий стан на всій території України.
Указом Президента України Зеленського В.О від 14.03.2022 № 133/2022 та Законом України Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 15.03.2022 №2119-ІХ продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 26.03.2022 строком на 30 діб.
Указом Президента України Зеленського В.О від 18.04.2022 № 259/2022 та Законом України Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 21.04.2022 № 2212-IX продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 25.04.2022 строком на 30 діб.
Указом Президента України Зеленського В.О від 17.05.2022 № 341/2022 та Законом України Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 22.05.2022 № 2263-IX продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 25.05.2022 строком на 90 діб.
Тобто, в червні 2022 на території України було запроваджено та діяв воєнний стан.
Так, відповідно до положень ст. 1 Закону України «Про гуманітарну допомогу» безоплатна допомога (пересилка, виконання робіт, надання послуг) це надання гуманітарної допомоги без будь-якої грошової, матеріальної або інших видів компенсацій донорам, у свою чергу гуманітарна допомога це цільова адресна безоплатна допомога в грошовій або натуральній формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги або добровільних пожертвувань, або допомога у вигляді виконання робіт, надання послуг, що надається іноземними та вітчизняними донорами із гуманних мотивів отримувачам гуманітарної допомоги в Україні або за кордоном, які потребують її у зв`язку з соціальною незахищеністю, матеріальною незабезпеченістю, важким фінансовим становищем, виникненням надзвичайного стану, зокрема внаслідок стихійного лиха, аварій, епідемій і епізоотій, екологічних, техногенних та інших катастроф, які створюють загрозу для життя і здоров`я населення, або тяжкою хворобою конкретних фізичних осіб, а також для підготовки до збройного захисту держави та її захисту у разі збройної агресії або збройного конфлікту. Гуманітарна допомога є різновидом благодійництва і має спрямовуватися відповідно до обставин, об`єктивних потреб, згоди її отримувачів та за умови дотримання вимог ст. 3 Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації».
Згідно вимог статті 12 Закону особи, винні у порушенні законодавства про гуманітарну допомогу, несуть відповідальність згідно із законами України. Порушеннями законодавства про гуманітарну допомогу, що тягне за собою кримінальну або адміністративну відповідальність згідно з законом, є серед іншого використання гуманітарної допомоги з метою отримання прибутку. Товари (предмети) гуманітарної допомоги, які продаються за грошові кошти або передаються за iншi види компенсації та (або) виручка, отримана за такий продаж, вилучаються або конфіскуються у встановленому законом порядку.
Положеннями ст. 3 Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» визначено, що цілями благодійної діяльності є надання допомоги для сприяння законним інтересам бенефіціарів у сферах благодійної діяльності, визначених цим Законом, а також розвиток і підтримка цих сфер у суспільних інтересах. Сферами благодійної діяльності є: 1) освіта; 2) охорона здоров`я; 3) екологія, охорона довкілля та захист тварин; 4) запобігання природним і техногенним катастрофам та ліквідація їх наслідків, допомога постраждалим внаслідок катастроф, збройних конфліктів і нещасних випадків, а також біженцям та особам, які перебувають у складних життєвих обставинах; 5) опіка і піклування, законне представництво та правова допомога; 6)соціальний захист, соціальне забезпечення, соціальні послуги і подолання бідності; 7) культура та мистецтво, охорона культурної спадщини; 8) наука і наукові дослідження; 9) спорт і фізична культура; 10) права людини і громадянина та основоположні свободи; 11) розвиток територіальних громад; 12) розвиток міжнародної співпраці України; 13) стимулювання економічного росту і розвитку економіки України та її окремих регіонів та підвищення конкурентоспроможності України; 14) сприяння здійсненню державних, регіональних, місцевих та міжнародних програм, спрямованих на поліпшення соціально-економічного становища в Україні; 15) сприяння обороноздатності та мобілізаційній готовності країни, захисту населення у надзвичайних ситуаціях мирного і воєнного стану.
Так, в невстановлений досудовим слідством час, ОСОБА_1 , всупереч вище вказаним положенням Законів України та під час дії воєнного стану на території України внаслідок агресії російської федерації, налагодила схему протиправного продажу товарів гуманітарної допомоги шляхом розміщення оголошень на інтернет платформі сайту «ОЛХ» та за допомогою соціальної мережі «Інстаграм», з метою одержання прибутку для власного збагачення на території Вінницької області, що полягала у ввезенні на територію України та в подальшому продажу кровоспинних турнікетів, медичних засобів та медикаментів під виглядом гуманітарної допомоги для громадської організації «Центр розвитку України» (код ЄРДПОУ 40094581, юридична адреса: м. Вінниця, вул. Маяковського, 141).
Зокрема, 01.06.2022 не встановлена слідством особа через пункт пропуску кордону України «Краківець» згідно декларацій про перелік товарів, що визначається як гуманітарна допомога доставила на територію України для ГО «Центр розвитку України», ліки, продукти, іграшки, медичні засоби вагою 200 кг. та ліки продукти, іграшки, медичні засоби вагою 300кг., після чого зазначена гуманітарна допомога не встановленим слідством способом, була доставлена до місця роботи ОСОБА_1 , а саме до приміщення спортивного залу «Спортивна планета», за адресою: м. Вінниця, вул. 600-річчя, 19.
В свою чергу, ОСОБА_1 , маючи корисливий мотив та мету, розуміючи, що товари, які надійшли до останньої є гуманітарною допомогою, використовуючи інтернет платформу сайту «ОЛХ» та соціальну мережу «Інстаграм» розмістила ряд оголошень з продажу кровоспинних турнікетів, медичних засобів та медикаментів, та в подальшому, у випадку згоди зацікавлених у придбанні даних речей осіб, здійснювала продаж гуманітарної допомоги за заздалегідь обумовлену ціну, тим самим вчиняючи злочинні дії, спрямовані на продаж товарів гуманітарної допомоги з метою отримання прибутку.
В ході санкціонованого обшуку за місцем роботи ОСОБА_1 17.06.2022 у приміщенні спортивного залу «Спортивна планета», що знаходиться за адресою: м. Вінниця, вул. 600-річчя 19, вилучено гуманітарну допомогу, яку ОСОБА_1 мала намір реалізувати, зокрема: Розчини дляін`єкцій-Еноксапарин (Hepaxane4.000I.E(40mg)/0,4ml(Enoxaparin-Natrium)виробника «ITFPharmaGmbH»у кількості3упаковки; Розчини для ін`єкцій - Клексан (Clexane 4.000I.E (40 mg)/0,4 ml (Enoxaparin-Natrium) виробника «Sanofi Aventis GmbH» у кількості 1 упаковка; Розчин для інфузій натрію хлорид NaCl 0,9% виробника «FreseniusKabiGmbH (IsotonischeKochsalzlosung)» у кількості 10 скляних ємностей; Кран для інфузійної терапії та моніторингу триходовий серії «Discofix C» виробника «B.Braun Meisungen AG» у кількості 2 коробки; Плівкова абсорбуюча повapos;язка для післяопераційних та гострих ран марки «OpSite™ Post-Op» виробника «Smith Nephew Medical Ltd.» розміром 20 см х10 см у кількості 20 штук; Джгут - турнікет кровоспинний тактичний нейлоновий з пластиковою фурнітурою у кількості 1091 штук; Таблетки L-Thyroxin виробника «Zentiva» дозування - 125 мкг (mikrogramm) у кількості 10 упаковок; Таблетки L-Thyroxin виробника «Zentiva» дозування - 150 мкг (mikrogramm) у кількості 7 упаковок; Таблетки L-Thyroxin виробника «Beta pharm» дозування - 100 мкг (mg) у кількості 1 упаковки; Таблетки L-Thyroxin виробника «Beta pharm» дозування - 150 мкг (mg) у кількості 4 упаковок; Таблетки L-Thyroxin виробника «Beta pharm» дозування - 175 мкг (mg) у кількості 16 упаковок; Таблетки L-Thyroxin виробника «Beta pharm» дозування - 125 мкг (mg) у кількості 13 упаковок; Таблетки Euthyrox виробника «Merck Kft.» дозування - 150 мкг (mikrogramm) у кількості 25 упаковок; Таблетки L-Thyroxin виробника «Beta pharm» дозування - 125 мкг (mg) у кількості 2 упаковок; Рукавички оглядові нітрилові непудровані виробника «MercatorMedical S.A.» серії «NitrylexClassic+», розмір L у кількості 1 коробки; Рукавички оглядові нітрилові непудровані виробника «Franz Mensch GmbH» серії «HygonormSafeFit», розмір ХL у кількості 1 коробки; Розчинний порошок вітамінний марки «Additiva» серії «HeiberZitron» у кількості 5 саше; Таблетки «VertigoHennig», виробника «HennigArzneimittelGmbH Co. KG» у кількості 1 упаковки; Лікарський засіб ібупрофен «IBU-ratiopharmdirect 400 mg» виробника «Ratiopharm GmbH» у кількості 6 саше; Таблетки «IbuprofenSchmerztabletten 400 mg» виробника «Heumann pharma GmbH» у кількості 1 упаковки; Аптечка серії «Sensiplast DIN 13164» (44 предмети) виробника «Franz Kalff GmbH» у кількості 1 штуки; Розчин для інфузій натрію хлорид NaCl 0,9% виробника «FreseniusKabiGmbH (IsotonischeKochsalzlosung)» у кількості 13 контейнерів; Розчин для інфузій натрію хлорид NaCl 0,9% виробника «FreseniusKabiGmbH (IsotonischeKochsalzlosung)» у кількості 8 контейнерів; Розчин для інфузій натрію хлорид NaCl 0,9% виробника «FreseniusKabiGmbH (IsotonischeKochsalzlosung)» у кількості 1 контейнера; Дезифіктант для обробки рук «Sterillium® classicpure» виробника «BODE ChemieGmbH» у кількості 20 пляшок; Операційна білизна для ніг (бахали високі) «ArmaSurgicalDrapeLeggings» розміром 36*70см виробника «Pennine» у кількості 30 упаковок; Розчин для інфузій - «Glucosteril 10%» виробника «Fresenius Kabi GmbH» у кількості18 скляних ємностей; Таблетки Euthyrox виробника «Merck Kft.» дозування - 150 мкг (mikrogramm) у кількості 106 упаковок; Перев`язочний матеріал розміром 6см*5м «Verbandmull geroltnach DAB7, VM 20-DIN 61630» виробника «Hartmann» у кількості 1 коробка; Серветки (компреси) медичні стерильні розміром 10*10 см «KalcilinoWoundcompress» виробника виробника «Franz Kalff GmbH» у кількості 1 упаковка; Голки ін`єкційні одноразові для шприців марки «BD Microlanceтм 3» розміром 0,8*40мм у кількості 50 упаковок; Ортез (фіксатор) для ноги «Knieschiene, SuproKnee» (50 см) у кількості 5 штук; Ортез (фіксатор) для руки «Sonderprodukt Supro Shouldersoft» (S/M) у кількості 14 штук; Ортез (фіксатор) для руки «Fixiergurt» (M) у кількості 2 штук; Ортез шина (фіксатор) для руки з відводом «Sonderproduk» (50 см) у кількості 2 штук; Маскувальна сітка розміром 2,5х5м у кількості 2 штук; Підгузки для дорослих торгової марки «Hartmann» серії «MoliCare Slip Extra», розмір - XL у кількості 4 упаковок; Тампони універсальні із целюлози марки «Zelletten» розміром - 5х4 см у кількості 4 упаковок; Серветки стерильні «Bee Sanawaschhandschuhe» виробника «Meditrade» розміром -15х23см у кількості 2 упаковок; Антисептик для дезінфекції рук і шкіри «CutaseptF» виробника «BODE Chemie GmbH» у кількості 1 флакона; Плівкова абсорбуюча пов`язка для післяопераційних та гострих ран марки «OpSite™ Post-Op» виробника «Smith Nephew Medical Ltd.» розміром 15 см х10 см у кількості 17 штук; Абсорбуюча пов`язка для ран кругла марки «Acticoat™ site» виробника «Smith Nephew Medical Ltd.» діаметром 2.5 см/4мм у кількості 4 упаковок; Суперпоглинаюча пов`язка для ран марки «Duramax™ Superabsor-bierender Wundverband» виробника «Smith Nephew Medical Ltd.» розміром 10 см х10 см у кількості 1 упаковки; Силіконова губчаста пов`язка марки «Allevyn™ life» виробника «Smith Nephew Medical Ltd.» розміром 10,3 см х10,3 см у кількості 3 упаковок; Силіконова губчаста пов`язка марки «Allevyn™ life» виробника «Smith Nephew Medical Ltd.» розміром 12.9х12.9 см у кількості 2 упаковок; Силіконова губчаста пов`язка марки «Allevyn™ life» виробника «Smith Nephew Medical Ltd.» розміром 15.4х15.4 см у кількості 2 упаковок; Пов`язка протипролежнева марки «Allevyn™ Gentle border» виробника «Smith Nephew Medical Ltd.» розміром 17,1х17,9 см у кількості 1 упаковки; Пов`язка протипролежнева марки «Allevyn™ Gentle border» виробника «Smith Nephew Medical Ltd.» розміром 10х 10 см у кількості 1 упаковки; Пов`язка протипролежнева марки «Allevyn™ Gentle border» виробника «Smith Nephew Medical Ltd.» розміром 12.5х12.5 см у кількості 1 упаковки; Пов`язка без канта марки «Allevyn™ Gentle Non-Bordered» виробника «Smith Nephew Medical Ltd.» розміром 5.5х 5.5 см у кількості 1 упаковки; Стерильний компрес «Lomatuell™Pro» розміром 10х10 см у кількості 2 штук; Марлеві компреси медичні «Askina™Mullkompressen» виробника «B.Braun Melsungen A.G.» розміром 10х10 см у кількості 1 упаковки; Рукавички поліетиленові марки «Monuplast™» виробника «B.Braun Melsungen A.G.» (розмір L) у кількості 1 упаковки; Пов`язка адсорбуюча марки «Durafiber ™» виробника «Smith Nephew Medical Ltd.» розміром 15х15 см у кількості 1 упаковки; Пов`язка адсорбуюча марки «Durafiber ™» виробника «Smith Nephew Medical Ltd.» розміром 4х20 см у кількості 2 упаковок; Масок для обличчя захисна типу «FFP2» у кількості 2 штук; Тампони целюлозні медичні «Askina™ Brauncrl» виробника «B.Braun Melsungen A.G.» у кількості 2 упаковок; Термоковдра виробника «Franz Kalff GmbH» розміром 160х210 см у кількості 1 штуки; Пов`язка плівкова для фіксації марки «Renasys ™ Transparent film dressing» виробника «Smith Nephew Medical Ltd.» розміром 20х30см у кількості 1 упаковки; Серветки (компреси) медичні стерильні розміром 10*10 см «KalcilinoWoundcompress» виробника виробника «Franz Kalff GmbH» у кількості 1 упаковки; Перев`язочний матеріал «Ypsisave» виробника «Holthaus Medical GmbH Co. KG» розміром 600х800 мм у кількості 1 упаковки; Компресійний перев`язочний матеріал «Zemuko» виробника «Lieferung» розміром 10 см х 2 м. у кількості 1 упаковки; Бинт самофіксуючий «Mollelast тм haft latexfree» виробника «Lieferung» розміром 8см х 4м у кількості 1 упаковки; Бинт (бандаж) сітчатий для рук і ніг «WS-fixNetzverband» виробника «W.Sohngen GmbH» (розмір 3, довжина 4 м) у кількості 1 упаковки; Бандаж - триангулер (пов`язка) марки «DreiecktuchV» розміром -96х96х136 см у кількості 1 штуки; Бандаж - триангулер (пов`язка) марки «Dreiecktuch» розміром -96х96х136 см у кількості 1 штуки; Бандаж - триангулер (пов`язка) марки «Dreiecktuch» розміром -96х96х136 см (Din 13168-D) у кількості 1 штуки; Бандаж - триангулер (пов`язка) марки «Kalff-meddin» виробника «Franz Kalff GmbH» розміром -96х96х136 см (13168D) у кількості 1 штуки; Бинт самофіксуючий «Рrotexтм » виробника «Franz Kalff GmbH» розміром 8см х 4м (Din 61634-FB8) у кількості 1 штуки; Аптечка серії «Auto-Verbandtasche DIN 13164» (35 предмети) виробника «Hartmann» у кількості 1 штуки; Силіконова губчаста пов`язка марки «Allevyn™ life» виробника «Smith Nephew Medical Ltd.» розміром 10,3 см х10,3 см (93cm?)/4in. x 4in. (14.46sq.in.) у кількості 1 упаковки; Рукавички нітрилові Viawant?NitrilePro Untersuchungshandschuhe Examination Gloves» виробника «ADEBO Мedical GmbH» у кількості 1 упаковки; Охолоджуючий компресом з написом «TIGA DEUTSCHLAND GMBH» у кількості 2 пакетів; Пластир еластичний марки «Hansaplast» серії «Elastic» розміром 5мх6 см у кількості 1 упаковки; Пластир еластичний марки «Hansaplast» серії «Universal» розміром 1мх6 см у кількості 1 упаковки; Пластир еластичний марки «Hansaplast» серії «Finger Pflaster Elastic» у кількості 1 упаковки; Пластир еластичний марки «ElkosHealth » серії «Wundpflaster Elastich Classic» розміром 10х6 см у кількості 1 упаковки; Набір пластирів «ElkosHealth » серії «Wundpflaster Wasser-Abweisend Classic» різних розмірів (5 видів) у кількості 1 упаковки; Компрес селевий «Wepa Die Apothekenmarke Kalt+Warm Kompresse» (холодний/гарячий) у кількості 3 пакетів; Бинт еластичний «WS-Fixierbinde» виробника «W.Sohngen GmbH» розміром 4м (Din 65232) у кількості 2 штук; Бинт еластичний «WS-Fixierbinde» виробника «W.Sohngen GmbH» розміром 4м (Din 65232) у кількості 1 штуки; Перев`язочний матеріал компресійний «BMD Verbandpackchen» розміром 8мх10 cm» у кількості 1 упаковки; Перев`язочний матеріал при опіках «Compresse for burns» виробника «Franz Kalff GmbH» розміром 400х600 мм (DIN 13152-BR» у кількості 1 упаковки; Пластир на котушці марки «Hansaplast» серії «Classic» розміром 5м х 2,5 см у кількості 1 штуки; Бандаж - триангулер (пов`язка) марки «Dreiecktuch» виробника «Hartmann» розміром -96х96х136 см (Din 13168) у кількості 1 штуки; Перев`язочний матеріал «Verbandtuch» розміром 60х80 см (DIN 13152-A) у кількості 1 штуки; Еластичний бинт з плетеними краями з 2-ма бандажними затискачами «Elastische Idealbinde mit gewebten Kanten» розміром 5 м х 8 см (E8 DIN 61632) у кількості 1 штука; Термоковдра виробника «Rettungsdecke» розміром 160х210 см у кількості 1 штука; Бандаж - триангулер (пов`язка) марки «BMD» серії «Dreiecktuch» розміром -96х96х136 см (Din 13168-D) у кількості 1 штука; Набір для надання медичної допомоги, що складається з пластира, перев`язочного матеріалу, рукавичок та термокаовдри «Med Vernadtuch» виробника «Franz Kalff GmbH» ( DIN 13152-A) у кількості 1 набір; Рукавички медичні «Med Handschuhe zum einmaligen Gebrauch» виробника «Franz Kalff GmbH» (DIN EN 455) у кількості 1 упаковки; Пластир еластичний «Aludermтм-Aluplast» розміром 1,9 на 7,2 см у кількості 1 упаковки; Пластир на тканинній основі без написів у кількості 2 штук; Масок для обличчя захисна типу «FFP2» у кількості 1 штуки; Маска одноразова захисна у кількості 5 штук; Бандаж - триангулер (пов`язка) марки «DreiecktuchV» розміром -96х96х136 см у кількості 1 штука; Бандаж - триангулер (пов`язка) марки «Dreiecktuch» виробника «Hartmann» розміром -96х96х136 см (DIN 13 168-D) у кількості 1 штука; Бандаж - триангулер (пов`язка) марки «Dreiecktuch-Vernadtuch» виробника «HEPP» розміром -96х96х136 см (DIN 13 168) у кількості 1 штука; Перев`язочний матеріал «Verbandwatte gerolt nach» виробника «Hartmann» розміром 6см*5м (DAB7, V DIN 61640) у кількості 1 упаковка; Гігієнічний спрій для обробки поверхонь «W5» виробника «LiDL» у кількості 1 флакону; Стетоскоп педіатричний виробника «Littmann» серії «3М» у кількості 1 штука, вартість яких відповідно до висновку експерта № 5050-5083/22-21 від 08.08.2022 становить 451 691, 90 гривень, що в свою чергу у 364 рази перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян.
Враховуючи проведення обшуку працівниками поліції, що мав місце 17.06.2022 та вилучення за місцем роботи ОСОБА_1 гуманітарної допомоги на суму 451691,90 гривень, ОСОБА_1 не змогла вчинити усі злочинні дії спрямовані на доведення свого злочинного умислу та отримання прибутку з продажу товарів (предметів)гуманітарної допомогидо кінця,з причинщо незалежали відїї волі.
При всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінюючи кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів з точки зору достатності та взаємозв`язку, - 16.09.2022 року ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженці м. Донецьк, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , проживаюча за адресою: АДРЕСА_2 , громадянка України, раніше не судимый, - повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 15, ч. 3 ст.201-2 КК України тобто у незакінченому замаху на продаж товарів гуманітарної допомоги з метою отримання прибутку під час воєнного стану.
Наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_1 у вчиненні зазначеного кримінального правопорушення підтверджується наступними доказами:
Протоклами огляду від 15.06.2022
Протоколом обшуку від 17.06.2022
Протоколом огляду предметів від 05.07.2022
Протоколом тимчасового доступу з АТ «Ощадбанк», АТ «Універсалбанк»
Протоколом допиту свідка ОСОБА_2 .
Протоколом допиту свідка ОСОБА_3
Протоколом допиту свідка ОСОБА_4 Р
Протоколом допиту свідка ОСОБА_5 .
Протоколом тимчасового доступу ТВ « Нова Пошта»
Протоколом допиту свідка
ОСОБА_6 про перелік товарів, що визначаються гуманітарною допомогою від 01.06.2022
Протоколом допиту свідка ОСОБА_7 .
Висновком експерта №5050-5083/22-21
Іншими матеріалами кримінального провадження
ОСОБА_1 підозрюється у вчинені тяжкого злочину, передбаченого ч. 3 ст. 15, ч. 3 ст.201-2 України, тобто у незакінченому замаху на продаж товарів гуманітарної допомоги з метою отримання прибутку під час воєнного стану .
Статтею 177 КПК України передбачено, що метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам: 1) переховуватися від органів досудового розслідування або суду; 2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; 3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; 4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; 5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Беручи до уваги те, що ОСОБА_1 підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, та те, що вона може продовжити свою злочину діяльність, спрямовану на продаж товарів що є гуманітарною допомогою.
Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_1 кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави вважати, що підозрювана може здійснити дії, передбачені ч.1, п. 1, 3, 5 ст.177 КПК України, а саме:
вчинити інше кримінальне правопорушення, оскільки ОСОБА_1 продовжує злочину діяльність, спрямовану на продаж товарів що є гуманітарною допомогою;
переховуватись від органів досудового розслідування та суду з метою уникнення відповідальності за вчинений злочин, з огляду на тяжкість покарання, що загрожуватиме їй у разі визнання її виунватою;
не законно впливати на свідків, оскільки вона знає де знаходяться останні, з метою зміни їх показів, щоб уникнути покарання за вказане кримінальне діяння.
Також, слід зазначити Європейський суд з прав людини в своєму рішенні «Летельє проти Франції» від 26.06.1991 зазначив, що особлива тяжкість деяких злочинів може викликати таку реакцію суспільства і соціальні наслідки, які можуть виправдувати навіть попереднє ув`язнення, як виключну міру.
Крім того, сторона обвинувачення володіє відомостями, що ОСОБА_1 може бути причетна до вчинення іншого кримінального правопорушення, а саме заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), що потребують перевірки шляхом проведення відповідних слідчих (розшукових) дій.
Відповідно до ч. 2 ст. 185 КПК України якщо після подання клопотання про застосування запобіжного заходу слідчому, прокурору стали відомі інші обставини, що можуть вплинути на вирішення судом питання про застосування запобіжного заходу, він зобов`язаний доповнити або змінити клопотання, або замінити його новим клопотанням.
Викладене свідчить про наявність достатніх підстав для застосування підозрюваній ОСОБА_1 запобіжного заходу у виді цілодобового домашнього арешту та неможливість запобігання вказаним вище ризикам шляхом застосування більш м`яких запобіжних заходів, окрім як цілодобовий домашній арешт, оскільки вони не забезпечать його належну процесуальну поведінку та виконання ним покладених на неї обов`язків, а також запобігання вчинення дій, передбачених п. п. 1, 4, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, під час кримінального провадження.
За наведених підстав прокурор просив слідчого суддю клопотання задовольнити та застосувати до підозрюваної ОСОБА_1 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Прокурор в судовому засіданні клопотання підтримав, слідчому судді пояснив, що по кримінальному провадженні існують та тривають ризики, зокрема те, що ОСОБА_1 , може переховуватись від органів досудового розслідування та/або суду, продовжити свою злочинну діяльність, а також іншим чином перешкоджати кримінальному провадженню, що унеможливлює обрання їй менш суворого запобіжного заходу.
Підозрювана та її захисник в судовому засіданні заперечили щодо задоволення клопотання слідчого, слідчому судді пояснили, що ризики не доведені, підозра необгрунтована, тому просили застосувати більш м`який запобіжний захід.
Слідчий суддя, вислухавши учасників судового розгляду, дослідивши та проаналізувавши матеріали клопотання, дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Враховуючи наведене, судовий розгляд клопотання здійснювався за фіксації судового процесу технічними засобами.
Стаття 177 КПК України, передбачає, що метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам:
1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду;
2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення;
3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні;
4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином;
5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.
Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави слідчому судді, суду вважати, що підозрюваний, обвинувачений, засуджений може здійснити дії, передбаченічастиною першоюцієї статті. Слідчий, прокурор не мають права ініціювати застосування запобіжного заходу без наявності для цього підстав, передбачених цим Кодексом.
Стаття 183 КПК України, передбачає, що тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам.
Відповідно до вимог ст.184 КПК України під час досудового розслідування слідством встановлено наявність ризиків, передбачених ст.177КПК України, і в обґрунтування застосування запобіжного заходу щодо ОСОБА_1 покладається необхідність запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду, вчинити інше кримінальне правопорушення, а також перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.
Відповідно до ст. 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводяться наданні сторонами кримінального провадження докази обставин, які свідчать про: наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального провадження; наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 КПК України, і на які вказує слідчий, прокурор; недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначених у клопотанні.
Вирішуючи питання про застосування до ОСОБА_1 запобіжного заходу, слідчий суддя враховує вік та стан здоров`я, сімейний та матеріальний стан, вид діяльності та місце проживання останньої та інші обставини, що мають значення для прийняття відповідного рішення.
Зокрема, слідчий суддя враховує те, що ОСОБА_1 працює, має постійне місце проживання, позитивно характеризується.
Проте, не дивлячись на вищенаведене, органом досудового розслідування обґрунтовано наявність низки ризиків, передбачених ст. 177 КПК України.
На теперішній час органом досудового розслідування ОСОБА_1 повідомлено про підозру у вчиненні умисного тяжкого кримінального правопорушення, враховуючи обставини кримінального правопорушення, його наслідки, суспільний резонанс, тяжкість покарання за скоєний злочин, особу підозрюваної, а також наявність обгрунтованих ризиків, які тривають, тому слідчий суддя під час розгляду клопотання дійшов висновку, що підозрювана ОСОБА_1 перебуваючи на волі може переховуватись від органів досудового розслідування та/або суду, продовжити свою злочинну діяльність, а також іншим чином перешкоджати кримінальному провадженню, що унеможливлює обрання їй більш м`якого запобіжного заходу ніж тримання під вартою.
При цьому, підстав для застосування більш м`якого запобіжного заходу ОСОБА_1 слідчий суддя не вбачає.
На час розгляду даного клопотання підозра щодо вчинення ОСОБА_1 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 15, ч. 3 ст.201-2 КК України обґрунтована.
З огляду на вищенаведене, враховуючи те, що прокурором в ході розгляду даного клопотання доведено, що вказані в клопотанні ризики, є достатніми для переконання, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів в даному випадку є недоцільним та не можливим і саме тримання під вартою може запобігти встановленим в судовому засіданні ризикам, а тому дане клопотання слідчий суддя вважає обґрунтованим, доведеним, та таким, що підлягає до задоволення.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 183 КПК України слідчий суддя при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою має право визначити розмір застави, достатньої для забезпечення виконання підозрюваною обов`язків, передбачених КПК України, тому слідчий суддя вважає, що з метою надання підозрюваній ОСОБА_1 права на альтернативний вид запобіжного заходу, останній необхідно визначити заставу.
На підставі наведеного, керуючись ст. 176, 177, 178, 183, 184, 186, 193, 194, 196, 197, 400 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора Вінницької окружної прокуратури Грабенко Руслана Вікторовича задовольнити.
Застосувати до підозрюваної ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Затримати підозрювану ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в залі суду, відразу після проголошення даної ухвали слідчого судді.
Строк тримання під вартою діє протягом 56 (п`ятдесят шість) днів з моменту затримання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , тобто до 16 листопада 2022 року (час рахувати відповідно до протоколу затримання).
Строк дії ухвали суду про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою визначити до 16 листопада 2022 року.
Визначити ОСОБА_1 заставу в розмірі 208000 (двісті вісім тисяч) гривень, які необхідно внести на спеціальний рахунок, визначений в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
У разі внесення застави на ОСОБА_1 будуть покладені наступні обов`язки:
прибувати на виклики слідчого, прокурора та суду із встановленою періодичністю;
повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання, роботи або навчання.
Якщо ОСОБА_1 не виконає покладені на неї обов`язки, то застава звертається в дохід держави та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України й використовується у порядку, встановленому законом для використання коштів судового збору.
У разі звернення застави в дохід держави слідчий суддя, суд вирішує питання про застосування до підозрюваного, обвинуваченого запобіжного заходу у вигляді застави у більшому розмірі або іншого запобіжного заходу з урахуванням положеньчастини сьомої статті 194КПК України.
У разі внесення застави та покладення обов`язків на підозрювану ОСОБА_1 визначити термін їх дії відповідно до ч. 6 ст. 194 КПК України, тобто в межах строку досудового розслідування на час покладення обов`язків.
Організацію затримання ОСОБА_1 та складання протоколу затримання покласти на прокурора Вінницької окружної прокуратури Грабенко Руслана Вікторовича.
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.
Подача апеляційної скарги на дану ухвалу суду зупиняє набрання нею законної сили, але не зупиняє її виконання.
Слідчий суддя
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 21.09.2022 |
Оприлюднено | 26.09.2022 |
Номер документу | 106391830 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів тримання під вартою |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Ковбаса Ю. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні