ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"23" вересня 2022 р. м. Житомир Справа № 906/745/22
Господарський суд Житомирської області у складі судді Прядко О.В.,
перевіривши матеріали позовної заяви
Державного підприємства "Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України (№4)"
про стягнення 75747,31 грн,
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство "Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України (№4)" звернулось до Господарського суду Житомирської області з позовом про стягнення з Дочірнього підприємства "Пулинський лісгосп АПК" Житомирського обласного комунального агролісогосподарського підприємства "Житомироблагроліс" Житомирської обласної ради заборгованості у розмірі 75747,31 грн, з яких 64566,12 грн основного боргу, 9398,11 грн інфляційних втрат та 1783,08 грн 3% річних.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем умов договору про надання послуг по розпилюванню давальницької сировини №5 від 04.01.2021 в частині оплати вартості виконаних робіт (наданих послуг).
Оглянувши матеріали позовної заяви на предмет їх відповідності нормам Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), які регулюють порядок дотримання заявником вимог щодо подачі та форми позовної заяви, господарський суд прийшов до висновку про відсутність підстав для відкриття провадження у справі, з огляду на наступне.
Відповідно до п.3 ч.3 ст.162 ГПК України, позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Слід зазначити, що обґрунтований розрахунок позовних вимог це такий розрахунок, що містить обчислення, порядок нарахування сум (множення, додавання, нарахування процентів та інше) та підстави такого нарахування, передбачені законом або умовами угоди, відображення проведених оплат, тощо.
Отже, обґрунтований розрахунок позовних вимог вимагає посилання на первинні документи. Такі посилання слід пов`язувати з відповідними юридичними фактами, які мали місце і впливали на розмір суми боргу, з обов`язковим зазначенням часу їх настання.
Як встановлено судом, у позовній заяві відсутній обґрунтований розрахунок заявленої до стягнення суми основного боргу, а також сум інфляційних втрат та трьох відсотків річних, нарахування яких має здійснюватись окремо щодо кожного простроченого зобов`язання, з визначенням дати настання строку виконання зобов`язання, дати виникнення прострочення платежу та періоду здійснення відповідних нарахувань. Також позивачем не долучено обґрунтований розрахунок вказаних сум окремо як додаток до позовної заяви.
В контексті викладеного, позивачем не дотримано вимоги п.3 ч.3 ст.162 ГПК України
Окрім того, згідно з п.2 ч.1 ст.164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом (ч.2 ст.123 ГПК України).
Згідно з ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2022 рік" встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2022 у розмірі 2481,00грн.
За змістом пп.1,2 п.2 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір", за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою або фізичною особою - підприємцем справляється судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (2481,00грн) і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (868350,00грн); за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено одну вимогу майнового характеру (стягнення 75747,31 грн заборгованості), у зв`язку з чим позивач повинен сплатити судовий збір у розмірі, що становить 2481,00 грн.
У переліку додатків до позовної заяви п.8 зазначено платіжне доручення про сплату судового збору (для суду), натомість приєднано бланк квитанції на оплату, що не дає можливості суду перевірити факт оплати судового збору.
Таким чином, вказана квитанція не може бути прийнята судом як належний доказ сплати судового збору у встановлених Законом України "Про судовий збір" порядку та розмірі, що свідчить про недотримання позивачем вимоги п.2 ч.1 ст.164 ГПК України.
У порушення приписів п.8 ч.3 ст.163 ГПК України у позовній заяві не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст.162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених недоліків шляхом зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів документів, копії яких додано до позовної заяви, надання належних доказів сплати судового збору у розмірі 2481,00 грн, а також обґрунтованого розрахунку сум, що стягуються.
Суд звертає увагу на те, що за умовами ч.ч.3, 4 ст.174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст.176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
За таких обставин, керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Державному підприємству "Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України (№4)" протягом 10 днів з дня вручення цієї ухвали усунути недоліки позовної заяви, одночасно надіславши копію заяви про усунення недоліків з доданими до неї документами відповідачу листом з описом вкладення.
3. Роз`яснити Державному підприємству "Підприємство державної кримінально-виконавчої служби України (№4)" , що в разі неусунення усіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою, згідно з ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набрала законної сили з моменту її підписання - 23.09.2022 та оскарженню не підлягає.
Суддя Прядко О.В.
Друк:
1 - у справу;
2 - заявнику (рек.) + на ел.пошту: pidpriemstvo4@ukr.net; solomonjuk@ukr.net.
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 22.09.2022 |
Оприлюднено | 26.09.2022 |
Номер документу | 106398438 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Прядко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні