Справа №296/6896/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 вересня 2022 року м. Житомир
Житомирський районний суду Житомирської області у складі головуючого судді Дубовік О. М., за участю секретаря судового засідання Мороз К. Г., розглянувши у підготовчому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Житомиргаз», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Державне підприємство "Житомирський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації про визнання незаконним та скасування рішення, внаслідок якого здійснюється перерахунок (донарахування) або зміна режиму нарахування об`ємів природного газу, -
ВСТАНОВИВ:
У провадженні суду перебуває вище вказана цивільна справа.
У процесі розгляду справи, представником позивача подано клопотання про призначення експертизи лічильника газу (а.с. 36-37).
У засідання належним чином повідомлені про час і місце розгляду справи учасники справи або їхні представники не з`явились, у зв`язку з чим розгляд здійснюється без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, що відповідає вимогам ч. 2 ст. 247 ЦПК України.
Позивачем подано заяву про проведення судового засідання за його відсутності та відсутності його представника; подане його представником клопотання підтримав повністю та просить задовольнити (а.с. 126).
Представником АТ «Житомиргаз» подано клопотання про проведення судового засідання без його участі (а.с. 128).
Представником ДП "Житомирського науково-виробничого центру стандартизації, метрології та сертифікації" подано письмові пояснення (а.с. 129-130).
Вивчивши доводи сторін та матеріали справи, суд вважає, що клопотання відповідача підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до положень ч. 1ст. 103 ЦПК України, суд призначає експертизу за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Відповідно до ч. 1ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим кодексом. Статтею ст. 76 ЦПК Українивизначено, що доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами, як серед іншого, висновками експертів.
Згідно з п. 4ст. 129 Конституції України, однією з основних засад судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а відповідно до ст.6Конвенції про захист прав людини і основоположних свободтаке конституційне право повинно бути забезпечене судовими процедурами, які повинні бути справедливими.
Як роз`яснено у п.п. 1, 2Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.1997 року № 8 «Про судову експертизу в кримінальних і цивільних справах», звернути увагу судів на необхідність суворого додержання вимог закону при призначенні судових експертиз та використанні їх висновків. Вказано на неприпустимість призначення експертизи у випадках, коли з`ясування певних обставин не потребує спеціальних знань, а також порушення перед експертом правових питань, вирішення яких віднесено законом до компетенції суду. Судова експертиза призначається лише у разі дійсної потреби у спеціальних знаннях для встановлення фактичних даних, що входять до предмета доказування, тобто у разі, коли висновок експерта не можуть замінити інші засоби доказування.
Відповідно дост. 1 Закону України «Про судову експертизу», судова експертиза - це дослідження на основі спеціальних знань у галузі науки, техніки, мистецтва, ремесла тощо об`єктів, явищ і процесів з метою надання висновку з питань, що є або будуть предметом судового розгляду.
Судова експертиза призначається лише у разі дійсної потреби у спеціальних знаннях для встановлення фактичних даних, що входять до предмета доказування, тобто у разі, коли висновок експерта не можуть замінити інші засоби доказування.
Враховуючи викладене, суд вважає, що клопотання про призначення судової експертизи у справі є обґрунтованим, обставини, що будуть встановлені при проведенні експертизи, мають доказове значення у даній справі і можуть вплинути на рішення суду, а тому з метою забезпечення повного, всебічного і об`єктивного розгляду справи клопотання підлягає задоволенню.
Відповідно до п. 5 ч. 1ст. 252 ЦПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.
Згідно п. 9 ч. 1 ст. 253 ЦПК Українипровадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 5 частини 1 ст.252ЦПК України на час призначення експертизи.
З урахуванням наведених норм, провадження у справі на час проведення експертизи слід зупинити.
Враховуючи викладене та керуючись ст. ст.103,252,354 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання представника позивача - адвоката Швеця Анатолія Анатолійовича про призначення судової експертизи лічильника газу у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Житомиргаз», третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Державне підприємство "Житомирський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації про визнання незаконним та скасування рішення, внаслідок якого здійснюється перерахунок (донарахування) або зміна режиму нарахування об`ємів природного газу, - задовольнити.
Призначити усправі судовутехнічну експертизу газового лічильника.
Доручити проведення судової технічної експертизи газового лічильника Житомирському відділенню Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України (поштова адреса: 10014, м. Житомир, вул. Театральна,17/20, офіс 512, електронна адреса: zhytomyr@kndise.gov.ua, тел. (0412) 42-14-25, керівник Умінський Олег Феліксович)
На вирішення судового експерта, який проводитиме судову технічну експертизу газового лічильника, поставити наступні питання:
1.Чи має місце несанкціоноване втручання в роботу лічильника газу Самгаз G4 зав. № 2876779? Якщо так, то який характер і механізм утворення цих порушень?
2.Чи може мати лічильник газу Самгаз G4 зав. № 2876779 похибку у показах у зв`язку з тривалим використанням та зношуваністю?
3.Якщо цілісність лічильника газу Самгаз G4 зав. № 2876779 порушена, чи є наслідком такого порушення відсутність обліку або некоректний облік споживання природного газу лічильником газу Самгаз G4 зав. № 2876779?
Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст. ст. 384, 385 КК України.
Надати експерту матеріали цивільної справи № 296/6896/21.
Зобов`язати експерта повідомити сторони про час та місце проведення експертизи.
Зобов`язати сторони забезпечити експерту безперешкодний доступ до об`єктів дослідження та надати всі необхідні документи на вимогу експерта для проведення експертизи.
Обов`язок по оплаті за проведення судової експертизи покласти на позивача ОСОБА_2 .
На час проведення судової експертизи провадження у цивільній справі № 278/1024/21 - зупинити.
Зобов`язати ОСОБА_1 надати експерту Житомирськомувідділенню Київськогонауково-дослідногоінституту судовихекспертиз Міністерстваюстиції Українинадати лічильник газу Самгаз G4 зав. № 2876779, упакований в пакет, який опломбовано пломбою № R31541526 на дослідження
Крім того,суд вважаєза необхіднезазначити,що позивачмає письмово, завчасно повідомити АТ «Житомиргаз» про день, час, адресу місця знаходження експертної установи якою буде прийматися ЗВТ, а в подальшому проводитися незалежна судова інженерно-технічна експертиза лічильника газу Самгаз G4 зав. № 2876779. Оскільки, АТ «Житомиргаз» має право направити уповноваженого представника, що має бути присутнім при передачі лічильника газу експерту і при дослідженні цілісності таромішка і пломби, якою він був опломбований.
Експерту Житомирському відділенню Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України після проведення експертного дослідження лічильник газу Самгаз G4 зав. № 2876779,упакований впакет,який опломбованопломбою №R31541526,повернути ОСОБА_1 .
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до суду апеляційної інстанції. Учасник справи, якому повну ухвалу суду не було вручено у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя О. М. Дубовік
Суд | Житомирський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 22.09.2022 |
Оприлюднено | 27.09.2022 |
Номер документу | 106414150 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про спонукання виконати або припинити певні дії |
Цивільне
Житомирський районний суд Житомирської області
Дубовік О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні