Справа № 570/5054/21
провадження № 2/570/303/2022
У Х В А Л А
14 вересня 2022 року
Рівненський районний суд Рівненської області
в особі судді Кушнір Н.В.
з участю секретаря судового засідання Новоселецької М.В.
розглянувши клопотання про витребування доказів при проведенніпідготовчого засідання взалі судув приміщенніРівненського районногосуду Рівненськоїобласті (м.Рівне,вул.С.Петлюри,10)цивільної справиза позовомОСОБА_1 до Фермерського господарства "МАУН", Корнинської сільської ради Рівненського району про визнання права власності на спадкове майно,
в с т а н о в и в:
покликаючись на відмову нотаріуса видати свідоцтво про право на спадщину її батька, оскільки його частка у Фермерському господарстві "МАУН" не зареєстрована, позивач у поданій 01 листопада 2021 року позовній заяві просить визнати за нею в порядку спадкування за законом після смерті її батька право на майнові права члена Фермерського господарства "МАУН" в обсязі, визначеному статутом господарства, у розмірі 5 % складеного капіталу.
13 вересня 2022 року від представника позивача адвоката Курганської О.В. надійшло клопотання про витребування з Баранівської державної нотаріальної контори Житомирської області копію спадкової справи №296/2010 після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 .
У поданій до суду заяві подавач клопотання просить клопотання розглянути у її відсутність. Зважаючи на те, що всіх учасників справи відповідно до ст.ст.128-130ЦПК України належним чином повідомлено про дату, час і місце розгляду справи, їх явку не визнано обов`язковою, враховуючи достатність матеріалів справи для прийняття рішення, відсутність необхідності заслуховувати їх особисті пояснення з приводу клопотання, суд, беручи до уваги встановлені строки розгляду цивільних справ, їх думку, дійшов висновку про можливість розглянути клопотання у їх відсутність та у відповідності до ч.2 ст.247ЦПК України без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Суд, дослідивши матеріали справи, прийшов до таких висновків.
Згідно змісту ст.84 ЦПК України учасники справи, які вважають, що у них складнощі в поданні потрібних доказів, мають право заявити клопотання про їх витребування.
На думку суду, такі докази можуть вплинути на вирішення справи, тому є підстави для задоволення даного клопотання.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який вимагає суд, взагалі або у встановлені судом строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня отримання ухвали. За неповідомлення суду про неможливість подати докази, а також за неподання доказів, у тому числі і з причин, визнаних судом неповажними, винні особи несуть відповідальність, встановлену законом, що не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.
Перелік ухвал суду першої інстанції, які можуть бути оскарженні в апеляційному порядку окремо від рішення суду визначені ч.1 ст.353 ЦПК України, якою не передбачено оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду такої ухвали. Відповідно до п.4 ч.5 ст.357 ЦПК України апеляційна скарга не приймається до розгляду та повертається судом апеляційної інстанції, якщо скаргу подано на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду. Згідно з ч.2 ст.353 ЦПК України заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду. Разом з тим, враховуючи вимоги ст.6 Конвенції прав людини і основоположних свобод, якою передбачено право на справедливий суд, позбавлення за даних обставин права на апеляційне оскарження є фактично порушенням принципів рівності всіх перед законом і судом та доступу до правосуддя.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст.84, 353 ЦПК України, суд
п о с т а н о в и в:
витребувати у Баранівської державної нотаріальної контори Житомирської області (м.Баранівка, вул.Поліська, 23) копію спадкової справи №296/2010, заведену після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 .
Витребувані докази подати безпосередньо до Рівненського районного суду Рівненської області.
Відкласти розгляд цивільної справи на 18жовтня 2022року> на 10:00> год.
Встановити строк для виконання ухвали протягом п`яти днів з часу її отримання.
Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази. У разі неподання учасником справи з неповажних причин або без повідомлення причин доказів, витребуваних судом, суд залежно від того, яка особа ухиляється від їх подання, а також яке значення мають ці докази, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у його визнанні, або може здійснити розгляд справи за наявними в ній доказами, або, у разі неподання таких доказів позивачем, - також залишити позовну заяву без розгляду.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: https://rv.rv.court.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя Кушнір Н.В.
Суд | Рівненський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 14.09.2022 |
Оприлюднено | 28.09.2022 |
Номер документу | 106446934 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них |
Цивільне
Рівненський районний суд Рівненської області
Кушнір Н.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні