УХВАЛА
30 вересня 2022 року
м. Київ
cправа № 922/2017/17
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Малашенкової Т.М. (головуючий), Бенедисюка І.М., Колос І.Б.,
розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Фабрика морозива Хладопром" (далі - ТОВ "Фабрика морозива Хладопром") та клопотання Приватного акціонерного товариства "Львівський холодокомбінат" (далі - ПрАТ "Львівський холодокомбінат")
про розгляд справи в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів
за касаційною скаргою Приватного акціонерного товариства "Львівський холодокомбінат"
на постанову Східного апеляційного господарського суду від 01.09.2022
у справі №922/2017/17
за заявою Приватного акціонерного товариства "Львівський холодокомбінат"
про розподіл судових витрат
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Фабрика морозива Хладопром"
до Приватного акціонерного товариства "Львівський холодокомбінат"
про заборону використання знаку для товарів і послуг та визнання дій незаконними
та за зустрічним позовом Приватного акціонерного товариства "Львівський холодокомбінат"
до
1. Товариства з обмеженою відповідальністю "Фабрика морозива Хладопром";
2. Товариства з обмеженою відповідальністю "Хладопром"
про визнання права попереднього користувача,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Верховного Суду від 20.09.2022 у справі №922/2017/17, зокрема, відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою Приватного акціонерного товариства "Львівський холодокомбінат" на постанову Східного апеляційного господарського суду від 01.09.2022 у справі №922/2017/17, призначено розгляд касаційної скарги на 13 жовтня 2022 року о 14:20.
До Верховного Суду 26.09.2022 надійшли заява від представника ТОВ "Фабрика морозива Хладопром" - Мосейчук Анастасії Ігорівни та клопотання від представника ПрАТ "Львівський холодокомбінат" - Рабіновича Михайла Петровича про участь у судовому засіданні 13.10.2022 в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Відповідно до частин першої - п`ятої статті 197 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою; учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи; учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів); під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України; ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
За наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Враховуючи наявну технічну можливість у проведенні відеоконференції поза межами приміщення суду та необхідність забезпечення балансу між правом сторони щодо участі у судовому засіданні та реалізацією ним процесуальних прав й розглядом господарської справи в розумні строки, наявні підстави для задоволення вказаних заяви та клопотання.
За таких обставин Верховний Суд дійшов висновку про задоволення заяви та клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду та проведення судового засідання в режимі відеоконференції з урахуванням технічних можливостей у Суді з використанням підсистеми відеоконференцзв`язку.
Керуючись статтями 197, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Касаційний господарський суд, -
У Х В А Л И В:
1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Фабрика морозива Хладопром" та клопотання Приватного акціонерного товариства "Львівський холодокомбінат" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів - задовольнити.
2. Проведення судового засідання в режимі відеоконференції здійснити за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку (вебадреса https://wiki.court.gov.ua).
3. Для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду представнику Товариства з обмеженою відповідальністю "Фабрика морозива Хладопром" - Мосейчук Анастасії Ігорівні та представнику Приватного акціонерного товариства "Львівський холодокомбінат" - Рабіновичу Михайлу Петровичу, необхідно використовувати комп`ютерну техніку або смартфони з доступом в мережу Інтернет, які дозволяють передавати аудіосигнал та відеозображення.
4. Роз`яснити, що участь в судовому засіданні у справі №922/2017/17, призначеної на 13 жовтня 2022 року о 14:20 у режимі відеоконференції відбуватиметься з урахуванням Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, зокрема підсистеми відеоконференцзв`язку.
5. Попередити, що відповідно до частини четвертої статті 197 ГПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи.
6. Роз`яснити, що інформацію у справі, яка розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет за вебадресою: https://supreme.court.gov.ua/supreme/.
7. Повторно повідомити учасників спору, що явка представників у судове засідання є необов`язковою. З урахуванням воєнного стану сторони можуть подати до Верховного Суду заяви про розгляд справи за їх відсутності.
8. Звернути увагу учасників справи на необхідність надати Суду відомості щодо офіційно зареєстрованих електронних адрес сторін для подальшої можливості направлення судом процесуальних документів в електронній формі.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання, є остаточною та оскарженню не підлягає.
Суддя Т. Малашенкова
Суддя І. Бенедисюк
Суддя І. Колос
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2022 |
Оприлюднено | 03.10.2022 |
Номер документу | 106540116 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Білоусова Ярослава Олексіївна
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Малашенкова Т.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні