Ухвала
від 04.10.2022 по справі 274/120/22
БЕРДИЧІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа № 274/120/22

провадження № 1-кс/0274/1190/22

У Х В А Л А

Іменем України

04.10.2022 року м. Бердичів

Слідчий суддя Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ Бердичівського РВП ГУНП в Житомирській області капітана поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Бердичівської окружної прокуратури ОСОБА_4 , по кримінальному провадженню № 12021060480000753 від 03.12.2021 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 240 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів,-

в с т а н о в и в:

Слідчий CВ Бердичівського РВП ОСОБА_3 за погодженням з прокурором повторно звернувся до слідчого судді з клопотанням, у якому просить надати тимчасовий доступ до документів щодо видобування корисних копалин загальнодержавного значення, а саме коаліну первинного на ділянці №1 Велико-Гадоминецького родовища первинних каолінів, що знаходиться неподалік с.Великі Гадомці, Бердичівського району, Житомирської області, протягом 2018-2021 років, що знаходяться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , зареєстроване за адресою: Житомирська область, Бердичівський район, с. Великі Гадомці, з правом їх вилучення (здійснити виїмку), а саме до: спеціального дозволу на користування надрами; угоди про умови користування надрами з метою геологічного вивчення, в тому числі дослідно-промислової розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення; характеристики на ділянку №1 Велико-Гадоминецького родовища; програми робіт з геологічного вивчення, в тому числі, дослідно-промислової розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення каолінів первинних; договорів оренди землі на ділянці №1 Велико-Гадоминецького родовища первинних каолінів; матеріалів земельного, гірничого відводу; проектів та планів робіт, правил технічної експлуатації та охорони надр; журналів (відомостей) обліку видобутих корисних копалин; відомостей оприбуткованих та реалізованих корисних копалин; завірених копій установчих документів (статуту, свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи); висновку умов впливу на довкілля; дозволу на викиди забруднюючих речовин; маркшрейдерської документації; картографічних карт ділянки №1 ІНФОРМАЦІЯ_2 ; відомостей щодо геодезичних досліджень ділянки №1 Велико-Гадоминецького родовища каолінів; відомостей про відкриті розрахункові рахунки у банківських установах; виписок про рух коштів по розрахункових рахунках; посадових обов`язків відповідальних осіб за видобування корисних копалин, наказів про їх призначення на посаду.

Клопотання мотивує тим, що 02.12.2021 р. до Бердичівського районного відділу поліції надійшли матеріали перевірки з УСБУ в Житомирській області, відповідно до яких протягом 2018-2021 років посадові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) в ході своєї господарської діяльності, пов`язаної із видобуванням корисних копалин загальнодержавного значення, а саме коаліну первинного на ділянці №1 Велико-Гадоминецького родовища первинних каолінів, що знаходиться неподалік с. Великі Гадомці, Бердичівського району, Житомирської області, вийшли за межі ліцензійної площі та гірничного відводу, під час чого здійснили видобування вказаних корисних копалин у кількості, яка на даний час встановлюється, чим порушили встановлені правила використання надр, що створило небезпеку для довкілля, а також вчинили видобування корисних копалин загальнодержавного значення.

03.12.2021 р. відомості про вчинене кримінальне правопорушення внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021060480000753 за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 240 КК України.

Так, досудовим розслідуванням встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на родовищі Велико-Гадоминецьке (ділянка № НОМЕР_2 ) здійснює діяльність з видобування корисних копалин (промислова розробка родовищ) загальнодержавного значення, а саме каоліну первинного. Вказану діяльність ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » здійснює на підставі спеціалізованого дозволу №1104 від 17.10.1997 р., виданого ІНФОРМАЦІЯ_3 , дію якого відповідно до наказу №259 від 11.07.2017 р. продовжено до 17.10.2037 р. та акту про надання гірничного відводу №3304 від 22.02.2018 р.

Також під час розслідування встановлено, що за результатами нанесених ліцензованим підприємством ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » меж земельного, гірничого відводу та ліцензійної площі, наданих ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на картографічні матеріали « ІНФОРМАЦІЯ_5 », встановлено, що діяльність з видобування каоліну первинного здійснюється з порушенням правил охорони та використання надр, а саме за межами ліцензійної площі та гірничного відводу.

Підприємство ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » для здійснення своєї підприємницької діяльності, а саме добування піску, глин та коаліну мала отримати дозвіл на користування надрами з метою добування коаліну первинного.

Відповідно до акту про надання гірничого відводу для ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » площа родовища згідно спеціального дозволу на користування надрами складає 32,72 га, площа проектного гірничого відводу складає 57,30 га. Різниця в 24,58 га виникла за рахунок того, що згідно проекту розробки родовища була забрана зовнішня фіксація бортів кар`єру. Каталог координат кутових точок гірничого відводу приводиться нижче та на топографічному плані поверхні родовища.

Враховуючи вищевикладене, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення вказаного кримінального правопорушення, у слідства виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів, з правом їх вилучення (здійснити виїмку), що знаходяться у володінні ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", щодо видобування корисних копалин загальнодержавного значення.

Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " зареєстроване за адресою: Житомирська область, Бердичівський район, с. Великі Гадомці.

Вказані документи мають суттєве значення для встановлення істини у кримінальному провадженні та особи, причетної до вчинення кримінального правопорушення, необхідні для проведення інженерно-екологічної та економічної експертизи, та мають значення у провадженні речових доказів.

В судове засідання слідчий ОСОБА_3 не з"явився, на адресу суду скерував заяву про розгляд клопотання у його відсутності, клопотання підтримує, просить суд задовольнити.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Ознайомившись із змістом клопотання та доданими до нього матеріалами, слідчий суддя приходить до висновку про відмову в його задоволенні з наступних підстав.

Слідчим суддею встановлено, що СВ Бердичівського РВП ГУНП в Житомирській області проводиться досудове розслідування в межах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12021060480000753 від 03.12.2021 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 240 КК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Частиною 2 ст. 131 КПК України передбачено такий вид заходів забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Згідно ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

При цьому, дослідивши відомості з КП " ІНФОРМАЦІЯ_6 ", слідчим суддею встановлено, що 28.01.2022 р. ухвалою слідчого судді Бердичівського міськрайонного суду було задоволено аналогічне клопотання слідчого СВ Бердичівського РВП ГУНП в Житомирській області лейтенанта поліції ОСОБА_5 , погоджене прокурором Бердичівської окружної прокуратури ОСОБА_6 , по кримінальному провадженню № 12021060480000753 від 03.12.2021 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 240 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів з тих самих підстав.

Однак, доказів щодо виконання зазначеної ухвали слідчого судді до матеріалів справи не долучено. Так само не зазначено причин не виконання такої в клопотанні.

Разом з тим, чинними нормами Кримінального процесуального кодексу України не передбачено повторного звернення слідчого до слідчого судді з аналогічним клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.

Однак, слідчий в порушення вимог КПК України, повторно звернувся до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів з тих самих підстав, при цьому, у судове засідання не з"явився, чим самим, не обґрунтував та не довів вимоги клопотання.

Отже, оскільки положеннями Кримінального процесуального кодексу України не передбачено можливості повторного розгляду клопотання, а також непідтримання клопотання слідчим у судовому засіданні, тому з цих підстав у задоволенні клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей і документів слід відмовити.

Керуючись статями 153, 160, 163, 164, 369, 372 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя, -

п о с т а н о в и в:

В задоволенні клопотання слідчого СВ Бердичівського РВП ГУНП в Житомирській області капітана поліції ОСОБА_3 , погодженого прокурором Бердичівської окружної прокуратури ОСОБА_4 , по кримінальному провадженню № 12021060480000753 від 03.12.2021 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 240 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудБердичівський міськрайонний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення04.10.2022
Оприлюднено14.05.2024
Номер документу106577764
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —274/120/22

Ухвала від 19.12.2022

Кримінальне

Житомирський апеляційний суд

Кіянова С. В.

Ухвала від 19.12.2022

Кримінальне

Житомирський апеляційний суд

Кіянова С. В.

Ухвала від 23.11.2022

Кримінальне

Житомирський апеляційний суд

Кіянова С. В.

Ухвала від 18.10.2022

Кримінальне

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

Хуторна І. Ю.

Ухвала від 04.10.2022

Кримінальне

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

Вдовиченко Т. М.

Ухвала від 28.01.2022

Кримінальне

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

Вдовиченко Т. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні