ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/11139/22
провадження № 2/753/6367/22
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"30" вересня 2022 р. Суддя Дарницького районного суду м. Києва Котвицький В.Л., при вирішенні питання про прийняття позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Публічного акціонерного товариства "Імексбанк", третя особа - державний реєстратор Київської філії Комунального підприємства Вишеньківської сільської ради "Добробут-Гарант" Пукшин Крістина Вікторівна, про скасування рішення державного реєстратора та визнання права власності, -
В С Т А Н О В И В:
Представник ОСОБА_3 звернувся в суд із позовом в інтересах ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Публічного акціонерного товариства "Імексбанк", третя особа - державний реєстратор Київської філії Комунального підприємства Вишеньківської сільської ради "Добробут-Гарант" Пукшин Крістина Вікторівна, про скасування рішення державного реєстратора та визнання права власності.
Встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам ст. 177 ЦПК України, зокрема позивачем не сплачено судовий збір та не вказано ціни позову (дійсної вартості спірної квартири).
Відповідно до положень ст. 177 ЦПК України до позовної зави позивач повинен додати документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Із змісту позовної заяви встановлено, що позивачем заявлено одну вимогу немайнового характеру про скасування рішення державного реєстратора та одну вимогу майнового характеру про визнання права власності на квартиру.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Оскільки позивачем заявлена немайнова вимога про скасування рішення державного реєстратора, тому при подачі позову підлягає сплаті судовий збір відповідно до Закону України «Про судовий збір" в редакції, чинній з 01.01.2022 - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що в 2022 році складає 992,40 грн. за вимогу немайнового характеру.
Також позивач зазначає, що ним подана позовна заява немайнового характеру, і не вказує ціну позову, яка згідно з ст.176 ЦПК України у справах про визнання права власності визначається вартістю майна. Вартість нерухомого майна визнанні права власності в судовому порядку визначається суб`єктами оціночної діяльності, які отримали дозвіл на її здійснення в установленому законом порядку. За відсутності зазначення позивачем ціни позову відсутні підстави для висновку про оплату судового збору в належному розмірі.
Позивач у своїй заяві будь-яких доказів, які б підтверджували дійсну вартість спірного нерухомого майна на час звернення із позовом до суду не надає.
Для встановлення дійсної вартості спірного майна позивач вправі звернутись до суб`єктів оціночної діяльності, експертних чи ріелторських організацій або ж використовуючи інформацію друкованих засобів інформації з оголошеннями про продаж аналогічних об`єктів нерухомості.
Згідно з вимогами п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», при поданні до суду позовної заяви майнового характеру фізичною собою, сплачується судовий збір за ставкою 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (992,40 грн.) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (12 405 грн.).
Таким чином, позивач при подачі позову повинен сплатити судовий збір у розмірі 1% від дійсної вартості спірного нерухомого майна за вимогу майнового характеру, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (992,40 грн.)
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог викладених у ст.ст. 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Враховуючи вищенаведені вимоги закону, позовну заяву слід залишити без руху і надати позивачу строк до п`яти днів з дня вручення ухвали для усунення вищевказаного недоліку, зокрема: надати суду докази дійсної вартості спірного нерухомого майна, визначити ціну позову, сплатити судовий збір у розмірі 1% від дійсної вартості спірного нерухомого майна за вимогу майнового характеру і 992,40 грн. за вимогу немайнового характеру, а також надати суду оригінали квитанцій про його сплату.
На підставі наведеного і, керуючись ст.ст. 175, 176, 177, 185 ЦПК України, суддя,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Публічного акціонерного товариства "Імексбанк", третя особа - державний реєстратор Київської філії Комунального підприємства Вишеньківської сільської ради "Добробут-Гарант" Пукшин Крістина Вікторівна, про скасування рішення державного реєстратора та визнання права власності - залишити без руху та надати строк для усунення її недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня отримання позивачем даної ухвали.
Копію ухвали направити позивачу.
Роз`яснити, що якщо у визначений строк недоліки не будуть усунені, позовна заява на підставі ч. 3 ст. 185 ЦПК України буде вважаться неподаною та повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.Л. Котвицький
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2022 |
Оприлюднено | 05.10.2022 |
Номер документу | 106579786 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: |
Цивільне
Дарницький районний суд міста Києва
Котвицький В. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні