номер провадження справи 22/10/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
29.09.2022 Справа № 908/214/22
м. Запоріжжя Запорізької області
Господарський суд Запорізької області у складі судді Ярешко О.В., при секретарі судового засідання Шолоховій С.В.
за участю представників:
від позивача Швець Д.І., ордер АР № 1088637 від 27.06.2022
від відповідача не з`явився
розглянувши в засіданні суду матеріали справи № 908/214/22
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю Індустрія, ЛТД (вул. Леваневського, буд. 2, смт. Кушугум, Запорізький район, Запорізька область, 70450)
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю Блискавка-12 (вул. Вакуленчука, буд. 99/14Г, м. Мелітополь, Запорізька область, 72311)
про стягнення 760 070,11 грн.
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 30.08.2022 у справі № 908/214/22 підготовче засідання відкладено на 29.09.2022.
Ухвала суду від 30.08.2022 про відкладення підготовчого засідання на юридичну (поштову) адресу відповідача направлена не була, у зв`язку з тим, що Товариство з обмеженою відповідальністю Блискавка-12 зареєстроване на тимчасово окупованій території Запорізької області в м. Мелітополь, де поштовий зв`язок України на теперішній час не функціонує. В матеріалах справи міститься відповідний акт про неможливість направлення поштових відправлень. Вказана ухвала суду була направлена на електронну адресу відповідача, зазначену у позовній заяві. Також для відповідача на вебпорталі Судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://court.gov.ua/sud5009/ розміщено оголошення про призначення підготовчого засідання.
Суд намагався розшукати відповідача в телефонному режимі, з метою повідомлення про відкладення підготовчого засідання, а також отримання інформації щодо реєстрації, перереєстрації, фактичного місця знаходження тощо. Судом здійснено телефонні дзвінки на номери телефонів, надані позивачем, для зв`язку з директором підприємства та його засновником. Проте, номери телефонів, які з інформації позивача належать директору та засновнику, не відповідають.
13.09.2022 позивач надав до канцелярії суду копії повідомлень про призначення засідання суду у справі, які ним направлялись директору та засновнику засобами Інтернет-зв`язку на інтернет-канали Вотсап та Телеграм (переглянуті адресатами), які просить долучити до матеріалів справи.
Відповідно до ст. 222 Господарського процесуального кодексу України, технічна фіксація судового засідання здійснювалась на комплексі "Акорд".
Представник відповідача у підготовче засідання 29.09.2022 не з`явився.
В засіданні суду 29.09.2022 представник позивача зазначив, що іншої інформації щодо фактичного місця проживання (місцезнаходження) відповідача чи будь-яких засобів зв`язку з ним за допомогою діючої електронної пошти, телефонного зв`язку, тощо, крім тієї, що він вже надавав в нього немає. Повідомив, що вкотре намагався з`єднатися з відповідачем, надсилав електронні повідомлення на Інтернет-сайти за зареєстрованими номерами телефонів, роздруківки яких ним було надано до канцелярії суду та які він просивдолучити до справи. Пояснив, що з інформації вказаних інтернет-каналів видно, що абоненти користуються мережею Інтернет, надіслані ним повідомлення про призначення підготовчого засідання відкриті та прочитані, отже зв`язок у них є, проте відповіді від них не надходить.
Суд зазначає, що в умовах що склалися в країні представник позивача діє добросовісно, виконуючи вимоги суду та сприяючи розшуку відповідача у справі, проте інформація з інтернет-каналів не свідчить про належне повідомлення відповідача про дату та час проведення засідання суду, достовірна інформація щодо належності відомих телефонних номерів на теперішний час саме тим абонентам у суду відсутня. Інші засоби зв`язку з відповідачем суду невідомі.
На теперішній час у суду відсутні достовірні дані про те, чи обізнаний відповідач про дату та час проведення підготовчого засідання.
Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022, у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, який триває й на теперішній час.
З березня 2022 м. Мелітополь Запорізької області знаходиться в тимчасовій окупації, вільне пересування Запорізькою областю, зокрема приїзд до міста Запоріжжя пов`язано з необхідністю перетину лінії розмежування підконтрольної та окупованої територій, що зумовлює критичні ризики для здоров`я та життя людей.
Відповідно до практики Європейського Суду з прав людини, держава, яка створює суди апеляційної чи касаційної інстанцій, має забезпечити, щоб особи, які відповідають перед законом, мали можливість користуватись всіма фундаментальними гарантіями ст. 6 Конвенції в провадженнях у цих судах.
Одною з передумов забезпечення доступу до суду є наявність в особи права на судовий захист. Це право випливає з ч. 3 ст. 8, ч. 1 ст. 55 Конституції України.
Відповідно до ст. 124, п. п. 2, 3, 4 ч. 2 ст. 129 Конституції України, ст. 4-2, 4-3 Господарського процесуального кодексу України основними засадами судочинства є рівність всіх учасників судового процесу перед законом та судом, змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Положеннями Господарського процесуального кодексу України, зокрема статтями 7, 13, визначено, що кожна сторона має рівні права, а суд має сприяти учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Господарським процесуальним кодексом України
Суд зазначає, що право бути почутим є одним з ключових принципів процесуальної справедливості, яка передбачена статтею 129 Конституції України і статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року. Учасник справи повинен мати можливість захистити свою позицію в суді. Така можливість сприяє дотриманню принципу змагальності через право особи бути почутою та прийняттю обґрунтованого і справедливого рішення. Загальна концепція справедливого судочинства, яка охоплює основний принцип - провадження має бути змагальним.
Згідно із статтею 17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Принцип рівності сторін у процесі вимагає, щоб кожній стороні надавалася розумна можливість представляти справу в таких умовах, які не ставлять цю сторону у суттєво невигідне становище відносно другої сторони (п.87 Рішення Європейського суду з прав людини у справі "Салов проти України" від 06.09.2005 р.).
У Рішенні Європейського суду з прав людини у справі "Надточий проти України" від 15.05.2008 зазначено, що принцип рівності сторін передбачає, що кожна сторона повинна мати розумну можливість представляти свою сторону в умовах, які не ставлять її в суттєво менш сприятливе становище в порівнянні з опонентом.
Змагальність означає таку побудову судового процесу, яка дозволяє всім особам - учасникам певної справи відстоювати свої права та законні інтереси, свою позицію у справі.
Принцип змагальності є процесуальною гарантією всебічного, повного та об`єктивного з`ясування судом обставин справи, ухвалення законного, обґрунтованого і справедливого рішення у справі.
Згідно зі ст. 183 ГПК України, суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках коли питання визначені частиною другою статті 182 цього кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Враховуючи вищевикладене, введення у країні воєнного стану, перебування підприємства відповідача на тимчасово окупованій території Запорізької області в місті Мелітополь, відсутність достовірної інформації про обізнаність відповідача про розгляд даної справи, ймовірну неможливість відповідача прибути до суду для захисту своїх прав та інтересів, а також ненадання будь-яких заяв, клопотань про відкладення розгляду справи або проведення без участі представника, з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті, дотримуючись основних засад (принципів) господарського судочинства, зокрема рівності усіх учасників судового процесу перед законом і судом, змагальності сторін, суд вважає за доцільне відкласти підготовче засідання у справі № 908/214/22 до усунення обставин, що зумовили окупацію м. Мелітополь Запорізької області або встановлення інформації щодо іншого місцезнаходження відповідача на території України.
Про подальший процесуальний рух справи сторони будуть повідомлені відповідною ухвалою.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 183, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Підготовче засідання відкласти до усунення обставин, що зумовили окупацію м. Мелітополь Запорізької області або встановлення інформації щодо іншого місцезнаходження відповідача на території України.
2. Про дату, час та місце проведення підготовчого засідання у даній справі сторін буде повідомлено судом додатково.
3. Зобов`язати позивача, у разі появи будь якої інформації стосовно відповідача невідкладно повідомити суд та надати письмові відомості щодо фактичного місця проживання (місцезнаходження) відповідача чи будь-які ефективні засоби зв`язку з ними за допомогою діючої електронної пошти, телефонного зв`язку, тощо.
4. Екземпляр даної ухвали надіслати на адресу учасників справи.
5. Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду. Ухвала підписана 04.10.2022.
Повідомити учасників справи про можливість подати процесуальні документи (заяви, клопотання, скарги, відзиви тощо), письмові та електронні докази на електронну адресу суду, через особистий кабінет в системі "Електронний суд", поштою, факсом або дистанційні засоби зв`язку, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису з урахуванням вимог Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" та Закону України "Про електронні довірчі послуги".
Отримати інформацію по справі можливо на офіційному веб-порталі Судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://court.gov.ua/sud5009/.
Суддя О.В. Ярешко
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 29.09.2022 |
Оприлюднено | 05.10.2022 |
Номер документу | 106581076 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Ярешко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні