Справа № 1-517/11
Провадження № 1/342/2/2022
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 жовтня 2022 року м. Городенка
Городенківський районний суд Івано-Франківської області в складі головуючого судді ОСОБА_1
за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
захинсика ОСОБА_4
розглянувши у відкритому попередньому розгляді в залі суду в м. Городенка в режимі відеоконференції з Менським районним судом Чернігівської області матеріали кримінальної справи про обвинувачення ОСОБА_5 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України,
В С Т А Н О В И В:
Згідно Постанови в.о. голови Івано-Франківського апеляційного суду від 23.03.2020 за результатами розгляду подання голови Снятинського районного суду Івано-Франківської області до Городенківського районного суду Івано-Франківської області направлена кримінальна справа про обвинувачення ОСОБА_5 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України, для розгляду по суті.
Згідно п.11 розділу ХІ «Перехідні положення» Кримінального процесуального кодексу України (в редакції 2012 року), що набрав чинності 19.12.2012 - кримінальні справи, які до дня набрання чинності цим Кодексом надійшли до суду від прокурорів з обвинувальним висновком, розглядаються судами першої, апеляційної та касаційної інстанцій в порядку, що діяв до набрання чинності цим Кодексом. Тому дана кримінальна справа розглядається за КПК в редакції від 28.12.1960 року.
Суд, враховуючи положення розділу ІІІ КПК України (в редакції 1960 року), почав провадження по кримінальній справі із проведення попереднього розгляду справи для з`ясування питань регламентованих ст.237 КПК України (в редакції 1960 року).
Порядок попереднього розгляду справи визначений ст. 240 КПК України (в редакції 1960 року). Про дату, час і місце попереднього розгляду справи учасники були повідомлені неодноразово в передбачений законодавством спосіб. Однак з різних причин розгляд справи переносився.
В судовому засіданні 04.10.2022 прокурор ОСОБА_3 підтримав подане прокурором 10.03.2020 року клопотання, яке є в матеріалах справи, про повернення кримінальної справи із наведених в ньому підстав. Наголосив, що по справі слідством не встановлено ряд обставин, що мають суттєве значення для правової оцінки діянь обвинуваченого. За таких порушень та неповноти досудового слідства, яку неможливо усунути в ході судового засідання, кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_5 необхідно повернути.
Підсудний ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , про що свідчить копія свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , виданого 03.06.2019 Менським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області.
Захисник підсудного ОСОБА_4 не заперечила щодо задоволення клопотання прокурора про повернення кримінальної справи.
Потерпілий, будуч повідомленим в передбачений законодавством спосіб про час і місце розгляду справи, в попередній розгляд справи не з`явився, про причини неявки суд не повідомив.
Суд, вислухавши прокурора, захисника підсудного, дослідивши клопотання та інші матеріали справи, приходить до наступного.
Відповідно до ст.240 КПК України (в редакції 1960 року) попередній розгляд справи здійснюється суддею, який визначається у порядку, встановленому частиною третьою статті 162 цього Кодексу, одноособово з обов`язковою участю прокурора. Про день досудового розгляду справи повідомляються також інші учасники процесу, однак їх неявка не перешкоджає розгляду справи. Попередній розгляд справи починається з доповіді прокурора щодо можливості призначення справи до судового розгляду. Якщо в судове засідання з`явились інші учасники судового розгляду, вони висловлюють свої думки щодо питань, зазначених у статті 237 цього Кодексу, та заявлених ними клопотань. Прокурор висловлює свою думку щодо клопотань, заявлених іншими учасниками судового розгляду. Постанова судді виноситься в нарадчій кімнаті.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.237 КПК України (в редакції 1960 року) при попередньому розгляді у справі, що надійшла від прокурора, суддя з`ясовує, зокрема: чи не було допущено під час порушення справи, провадження дізнання або досудового слідства таких порушень вимог цього Кодексу, без усунення яких справа не може бути призначена до судового розгляду.
Згідно ст.244 КПК України (в редакції 1960 року) за результатами досудового розгляду справи суддя своєю постановою приймає одне з таких рішень: 1) про призначення справи до судового розгляду; 2) про зупинення провадження в справі; 3) про повернення справи прокуророві; 4) про направлення справи за підсудністю; 5) про закриття справи; 6) про повернення справи на додаткове розслідування.
Відповідно до ч.ч.1, 3 ст.246 КПК України (в редакції 1960 року) при попередньому розгляді справи суддя з власної ініціативи чи за клопотанням прокурора, обвинуваченого, його захисника чи законного представника, потерпілого, позивача, відповідача або їх представників своєю постановою повертає справу на додаткове розслідування у випадках, коли під час порушення справи, провадження дізнання або досудового слідства були допущені такі порушення вимог цього Кодексу, без усунення яких справа не може бути призначена до судового розгляду. У постанові суддя зазначає підстави повернення справи на додаткове розслідування і може вказати, які слідчі дії повинні бути проведені при додатковому розслідуванні.
Аналізуючи вищенаведене, суд вважає, що клопотання прокурора від 10.03.2020, яке міститься в томі 12 а.с. 205 та проти задоволення якого не заперечує захисник підсудного, слід задовольнити і приходить до переконання, що кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_5 слід повернути керівнику Коломийської окружної прокуратури, яка є правонаступником Коломийської місцевої прокуратури, для організації додаткового розслідування. При додаткову розслідуванні необхідно провести слідчі дії, а саме: перевірити чи мала місце подія злочину та чи має діяння, яке ставиться у вину обвинуваченому, склад злочину; чи немає в справі обставин, що тягнуть за собою закриття справи згідно із ст.213 КПК України (в редакції 1960 року), чи пред`явлено обвинувачення по всіх встановлених злочинних діях обвинуваченого; чи притягнуті як обвинувачені всі особи, що викриті у вчиненні злочину; чи правильно кваліфіковано дії обвинуваченого за статтями кримінального закону; чи встановлено усі причини та умови, які сприяли вчиненню злочину і чи вжито заходів до їх усунення, тощо. З урахуванням зібраних по справі доказів, слід дати належну правову оцінку діям осіб відносно діяння по якому проводилось розслідування.
На підстав наведеного, керуючись ст.ст. 237, 240, 244, 246, 249-1, 281 КПК України (в редакції 1960 року)
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання прокурора задовольнити.
Кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_5 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України повернути для організації проведення додаткового розслідування керівнику Коломийської окружної прокуратури.
Постанова може бути оскаржена до Івано-Франківського апеляційного суду через Городенківський районний суд Івано-Франківської області протягом семи діб з дня її винесення.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Городенківський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 04.10.2022 |
Оприлюднено | 17.01.2023 |
Номер документу | 106583251 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Шахрайство |
Кримінальне
Городенківський районний суд Івано-Франківської області
Гайдич Р. М.
Кримінальне
Городенківський районний суд Івано-Франківської області
Гайдич Р. М.
Кримінальне
Городенківський районний суд Івано-Франківської області
Гайдич Р. М.
Кримінальне
Городенківський районний суд Івано-Франківської області
Гайдич Р. М.
Кримінальне
Городенківський районний суд Івано-Франківської області
Гайдич Р. М.
Кримінальне
Городенківський районний суд Івано-Франківської області
Гайдич Р. М.
Кримінальне
Городенківський районний суд Івано-Франківської області
Гайдич Р. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні