Ухвала
від 06.10.2022 по справі 200/13584/21
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

У Х В А Л А

про оголошення перерви

06 жовтня 2022 року Справа №200/13584/21

Донецький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Бєломєстнова О.Ю., розглянувши справу за адміністративним позовом Міського комунального підприємства Комунтранс до Західного офісу Держаудитслужби про визнання протиправним та скасування висновку про результати моніторингу процедури закупівлі, -

В С Т А Н О В И В:

13.10.2021 року позивач Міське комунальне підприємство Комунтранс (код ЄДРПОУ: 05420379, місцезнаходження: Донецька область, м. Костянтинівка, вул. Олекси Тихого, 516) звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Західного офісу Держаудитслужби (код ЄДРПОУ: 40479801, місцезнаходження: м. Львів, вул. Костюшка, 8), у якій просить визнати протиправним та скасувати висновок про результати моніторингу процедури закупівлі UA-2021-03-18-008881-c від 27.09.2021 року за предметом закупівлі: паливо дизельне, 3849300 UAН, 09134200-9, ДК021, 90000, літр Бензин автомобільний А-92, 3849300 UAН, 09132000-3, ДК021, 31500, літр Газ скраплений, 3849300 UAН, 09133000-0, ДК021, 36000, літр, складений Західним офісом Держаудитслужби.

Ухвалою суду від 18.10.2021 року було відкрито провадження у справі та призначено її розгляд за правилами загального позовного провадження.

Ухвалою суду від 11.01.2022 року закрито підготовче провадження та призначено справу до розгляду по суті.

Ухвалою від 28.07.2022 року розгляд справи було відкладено, роз`яснено учасникам справи право звернення до суду із заявою про розгляд справи без їх участі за наявними у справі матеріалами в порядку письмового провадження.

Також сторонам повідомлено, що заяви по суті справи, заяви з процесуальних питань, клопотання, пояснення, додаткові письмові докази, висновки експертів, можуть бути подані ними на електронну пошту суду (inbox@adm.dn.court.gov.ua) або через особистий кабінет в системі "Електронний суд".

На час винесення даної ухвали від 06.10.2022 року заяв про розгляд справи без їх участі до суду не надходило.

Водночас, Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24.02.2022 № 2102-ІХ введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 строком на 30 діб.

Цей строк неодноразово продовжувався Указами Президента України, у зв`язку з чим наразі воєнний стан триває.

Згідно з опублікованими Радою суддів України 02.03.2022 рекомендаціями щодо роботи судів в умовах воєнного стану, судам України рекомендовано за можливості відкладати розгляд справ (за винятком невідкладних судових розглядів) та знімати їх з розгляду, зважати на те, що велика кількість учасників судових процесів не завжди мають змогу подати заяву про відкладення розгляду справи через залучення до функціонування критичної інфраструктури, вступ до лав Збройних сил України, територіальної оборони, добровольчих воєнних формувань та інших форм протидії збройної агресії проти України, або не можуть прибути в суд у зв`язку з небезпекою для життя.

Місцем знаходження Донецького окружного адміністративного суду є місто Слов`янськ Донецької області. У цьому місті у залі судових засідань у визначений судом час повинне проводитися відкрите судове засідання з викликом учасників справи, про що суд зобов`язаний завчасно повідомити останніх.

У той самий час, на підставі рішення Ради суддів України №9 від 24.02.2022 наказом голови Донецького окружного адміністративного суду №14/І-г від 26.02.2022 запроваджений особливий режим роботи суду. Таке обумовлено положеннями статті 3 Конституції України, згідно з якими людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

У зв`язку з загрозою життю і здоров`ю учасників справи та співробітників суду проведення відкритих судових засідань за особистої участі учасників судового процесу у залах судових засідань у приміщенні суду, розташованому у місті Слов`янськ, тимчасово неможливо.

Водночас, навіть в умовах воєнного стану конституційне право людини на судовий захист не може бути обмеженим.

Відповідно до ст. 26 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» правосуддя на території, на якій уведено воєнний стан, здійснюється лише судами. Скорочення чи прискорення будь-яких форм судочинства забороняється.

Відповідно до ст. 129 Конституції України основними засадами судочинства, зокрема, є: рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом; змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості; розумні строки розгляду справи судом.

Відтак, незважаючи на тимчасову неможливість проведення судових засідань за особистої участі учасників судового процесу у залах судових засідань у приміщенні суду, правосуддя повинно здійснюватися й під час воєнного стану, з дотриманням основних засад судочинства.

Одним з можливих способів забезпечення цього у даних обставинах є розгляд справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості.

Для цього учасник справи у відповідності з положеннями ст. 195 КАС України подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Застосуванню даного заходу на момент постановлення ухвали про відкладення розгляду справи перешкоджала відсутність у суді відповідної технічної можливості. Наразі така можливість наявна.

Крім того, альтернативним способом здійснення правосуддя під час воєнного стану є розгляд справи по суті в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.

Для цього відповідно до ч.3 ст. 194 КАС України учасник справи має заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.

Таким чином у вказаних вище обставинах небезпеки для життя та здоров`я учасників справи її розгляд по суті можливий у разі реалізації учасниками справи права на подачу одного з наведених клопотань (заяв) - про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції або про розгляд справи за їх відсутності.

Правові наслідки надання цих клопотань (заяв) учасниками справи забезпечують можливість здійснення судочинства із додержанням основних принципів, визначених ст. 129 Конституції України, оскільки відповідні механізми прямо передбачені процесуальним законом.

За умови активних дій усіх учасників справи, спрямованих на сприяння суду у розгляді справи, у спірних правовідносинах з`являтиметься правова визначеність. У свою чергу таке забезпечить належний стан правопорядку у державі, покращення дії механізмів державної влади під час воєнного стану.

Стаття 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка відповідно до статті 9 Конституції України є частиною правової системи України, передбачає, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку. Це право включає в себе доступ до правосуддя.

У той же час, як наголошує у своїх рішеннях Європейський суд з прав людини, кожна сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов`язки.

Аналогічний обов`язок учасників справи встановлений ч.2 ст. 44 КАС України.

Ухилення учасників справи від обрання можливих у обставинах воєнного стану заходів, які дозволять розглянути справу по суті, може розцінюватися як зловживання правом та блокування доступу до правосуддя іншої сторони. Адже тільки спільні дії усіх учасників справи (надання обома сторонами заяв про розгляд справи в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або клопотань про розгляд справи за їх відсутності) дозволять закінчити розгляд справи.

Зважаючи на це, суд вважає доцільним встановлення розумного строку для реалізації учасниками справи процесуальних прав, передбачених статтями 194, 195 КАС України.

При цьому суд нагадує, що учасники справи мають право надсилати документи, що стосуються розгляду судових справ, без особистого прибуття до приміщення суду:

через особистий кабінет в системі "Електронний суд";

електронною поштою на е-mail: inbox@adm.dn.court.gov.ua (з обов`язковим підписанням всіх документів кваліфікованим електронним підписом).

Керуючись ст. ст. 194, 195, 205, 241, 243, 248, 256 КАС України, суд

У Х В А Л И В:

Призначити справу за позовом Міського комунального підприємства Комунтранс до Західного офісу Держаудитслужби про визнання протиправним та скасування висновку про результати моніторингу процедури закупівлі до розгляду по суті на 17 жовтня 2022 року о 13 год. 30 хв.

Зобов`язати учасників справи у строк до 10.10.2022 повідомити суд про можливість надання заяви про розгляд справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або клопотання про розгляд справи за їх відсутності. У разі неможливості використання вказаних процесуальних прав - повідомити суд про причини цього. Повідомити учасників справи, що заяви по суті справи, заяви з процесуальних питань, клопотання, пояснення, додаткові письмові докази, висновки експертів, можуть бути подані ними на електронну пошту суду (inbox@adm.dn.court.gov.ua) або через особистий кабінет в системі "Електронний суд".

Направлення цієї ухвали та інформування учасників справи про її прийняття здійснювати за відомими суду електронними адресами, засобами телефонного зв`язку, а за їх відсутності - шляхом розміщення на офіційному веб-порталі суду.

Ухвала складена та підписана 06 жовтня 2022 року.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.

Суддя Бєломєстнов О.Ю.

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення06.10.2022
Оприлюднено11.10.2022
Номер документу106640576
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо здійснення публічних закупівель, з них

Судовий реєстр по справі —200/13584/21

Ухвала від 16.01.2023

Адміністративне

Перший апеляційний адміністративний суд

Сіваченко Ігор Вікторович

Ухвала від 20.12.2022

Адміністративне

Перший апеляційний адміністративний суд

Сіваченко Ігор Вікторович

Рішення від 01.11.2022

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Бєломєстнов О.Ю.

Ухвала від 10.10.2022

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Бєломєстнов О.Ю.

Ухвала від 06.10.2022

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Бєломєстнов О.Ю.

Ухвала від 24.01.2022

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Бєломєстнов О.Ю.

Ухвала від 11.01.2022

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Бєломєстнов О.Ю.

Ухвала від 11.01.2022

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Бєломєстнов О.Ю.

Ухвала від 20.12.2021

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Бєломєстнов О.Ю.

Ухвала від 18.10.2021

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Бєломєстнов О.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні