Ухвала
від 04.10.2022 по справі 308/9170/22
УЖГОРОДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 308/9170/22

1-кс/308/3920/22

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 жовтня 2022 року м. Ужгород

Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області - ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,з участю прокурора ОСОБА_3 , слідчого ОСОБА_4 , підозрюваних ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та їх адвоката ОСОБА_7 , розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, в м. Ужгород, клопотання старшого слідчого в ОВС відділу СУ ГУНП в Закарпатській області майора поліції ОСОБА_8 , погоджене з прокурором, про продовження строку досудового розслідування, у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12022070000000160 від 21.06.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 332 КК України, -

В С Т А Н О В И В :

З внесеного слідчим клопотання, яке погоджене з прокурором та доданих до нього матеріалів слідує, що СУ ГУНП в Закарпатській області проводиться досудове розслідування в рамках кримінального провадження №12022070000000160 відомості про яке внесено до ЄРДР 21.06.2022 р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.

Під час досудового розслідування встановлено, що у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці у ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , виник злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного переправлення осіб призовного віку від 18 до 60 років, яким обмежено виїзд за кордон, через державний кордон України, всупереч обмеженням, встановленим Законом України «Про правовий режим воєнного стану», з корисливих мотивів.

Так, ОСОБА_5 за попередньою змовою з ОСОБА_6 , розробили протиправний механізм, відповідно до якого, особи призовного віку від 18 до 60 років, яким обмежено виїзд за кордон, протиправно, безпідставно вносяться до Єдиного комплексу інформаційних систем Державної служби України з безпеки на транспорті (система «Щлях»), що в подальшому дає підставу для безперешкодного виїзду за межі території України, не оформляючи, при цьому, офіційного трудового договору з перевізником або громадською організацією.

На виконання вказаного протиправного механізму ОСОБА_5 , діючи умисно, за попередньою змовою з ОСОБА_6 , 11.07.2022 о 20:00 год., перебуваючи в с. Солотвино Тячівського району, біля ресторану піцерії «Фемілі», зустрілися з ОСОБА_9 , який діяв під контролем правоохоронних органів, при цьому достовірно знаючи, що ОСОБА_9 обмежено виїзд за кордон, повідомили останньому, що можуть організувати внесення його до Єдиного комплексу інформаційних систем Державної служби України з безпеки на транспорті (система «Щлях»), що слугує підставою для безперешкодного виїзду особи за кордон. За виконання вказаних дій, ОСОБА_6 та ОСОБА_5 висунули пропозицію надання їм грошові кошти у розмірі 4000 доларів США, та висунули вимогу надати їм в якості завдатку кошти в сумі 1500 доларів США негайно.

Після цього, у вказаний вище час та місці, перебуваючи на вулиці біля ресторану піцерії «Фемілі» ОСОБА_9 , в рамках контролю за вчиненням злочину, передав ОСОБА_5 вказану суму грошових котів в якості завдатку, в розмірі 1500 доларів США.

Надалі, ОСОБА_5 , реалізуючи спільні із ОСОБА_6 протиправні наміри, спрямовані на особисте збагачення за рахунок незаконного переправлення військовозобов`язаних чоловіків за кордон під час мобілізаційних заходів на території держави в умовах воєнного стану, при невстановлених обставинах підшукав невстановлених осіб, які згідно їх спільного злочинного плану, організували 04.08.2022 року внесення ОСОБА_9 до Єдиного комплексу інформаційних систем Державної служби України з безпеки на транспорті (система «Шлях»), що в подальшому давало змогу ОСОБА_9 перетнути державний кордон України.

В подальшому, 05.08.2022 приблизно о 05:00 годині ОСОБА_5 , діючи умисно, з корисливим мотивом, за попередньою змовою з ОСОБА_6 , з метою доведення свого протиправного умислу спрямованого на отримання від ОСОБА_9 грошових коштів, за організацію незаконного переправлення його за кордон, приїхали на належному дружині ОСОБА_6 , ОСОБА_10 автомобілі марки «Хюндай Елантра» д.н.з. НОМЕР_1 до кафе «Селін», що в с. Солотвино Тячівського району, де на них чекав ОСОБА_9 , що було попередньо домовлено в телефонному режимі, після чого ОСОБА_9 діючи під контролем правоохоронних органів, сів до автомобіля на якому приїхали ОСОБА_6 та ОСОБА_5 де останні розповіли йому деталі перетину ним кордону по системі «Шлях» як волонтером громадської організації та висунули вимогу передати їм решту коштів у сумі 2500 доларів США, що ОСОБА_9 зробив в рамках контролю за вчиненням злочину.

Після отримання другої частини обумовленої суми коштів ОСОБА_6 та ОСОБА_5 разом з ОСОБА_9 на автомобілі Хюндай Елантра» д.н.з. НОМЕР_1 , поїхали до КПП «Солотвино» для подальшого перетину ОСОБА_9 кордону, однак в подальшому були викриті та затриманій працівниками правоохоронних органів, що мало місце о 05:25 годині 05.08.2022 на вулиці Сігетській, біля будинку № 46 в с. Солотвино Тячівського району.

05.08.2022 року, о 05 год. 25 хв., ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , затримано в порядку ст. 208 КПК України.

05.08.2022 р., ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч.3 ст.332 КК України, тобто в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, вчинене за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів.

Обставини викладені в повідомленні про підозру ОСОБА_5 та ОСОБА_6 підтверджується комплексом зібраних в рамках кримінального провадження доказів, зокрема: протоколами огляду місця події, в ході яких виявлено та вилучено помічені грошові купюри, які ОСОБА_5 та ОСОБА_6 отримав за свої незаконні дії в рамках контролю за вчиненням злочину, протоколами обшуків, протоколами про результати контролю за вчиненням злочину, протоколами НСРД, в ході яких задокументовано злочинні дії останніх та іншими зібраними в ході проведення досудового розслідування матеріалами кримінального провадження.

ОСОБА_5 та ОСОБА_6 підозрюються у вчиненні тяжкого злочину, за який передбачена кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 9 років з конфіскацією майна.

Строк досудового розслідування вказаного кримінального провадження закінчується 05.10.2022 року.

Разом з тим, у сторони обвинувачення, з метою виконання завдань кримінального провадження, зокрема шляхом забезпечення повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура, є обґрунтована необхідність у продовженні строку досудового розслідування, для проведення ряду слідчих та процесуальних дій, зокрема необхідно:

1) Розтаємнити у відповідності до вимог КПК України всі матеріали НСРД, які проводились в даному кримінальному провадженні відносно підозрюваних та приєднати їх до матеріалів кримінального провадження.

Розтаємнити вказані матеріали НСРД раніше не представилось можливим у зв`язку з тривалою процедурою їх розтаємнення до якої залучається експертна комісія з питань державної таємниці СУ ГУНП в Закарпатській області, щодо вирішення питання зняття грифу таємності з підготовлених в рамках кримінального провадження клопотань та наданим дорученням, а також відповідної комісії Закарпатського апеляційного суду, щодо зняття грифу таємності з ухвал, які виносились слідчими суддям вказаного суду. Діяльність вказаних комісій не залежить від органу досудового розслідування;

2) Відповідно до ухвали слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду від 16.09.2022, здійснити тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні Київської обласної військової адміністрації на підставі яких громадянина ОСОБА_9 внесено до системи «Шлях». Здійснити такий раніше не представилось можливим, так-як з моменту винесення ухвали пройшов невеликий проміжок часу, а орган, який є володільцем вказаних документів, розташований в м. Київ, що потребує додаткову затрату часу;

3) За результатами опрацювання вилучених документів з Київської обласної військової адміністрації вирішити питання про доцільність призначення по таким почеркознавчої експертизи та технічної експертизи документів, а також надати правову кваліфікацію діям посадових осіб Київської ОВА;

4) Відповідно до постанов прокурора про тимчасовий доступ до речей та документів, а саме до трафіків телефонних з`єднань підозрюваних, здійснити тимчасовий доступ до таких, які знаходяться у володінні ПрАТ «Київстар» та ПрАТ «Водафон». Здійснити такий раніше не представилось можливим, так-як орган, який є володільцем вказаних документів, розташований в м. Київ, що також потребує додаткову затрату часу;

5) Допитати посадових осіб Київської ОВА, які мають відношення до опрацювання документів, які стали підставою подальшого внесення ОСОБА_9 до системи «Шлях» та особи, яка безпосередньо вносила ОСОБА_9 до системи «Шлях»;

6) Допитати членів БО «Благодійний фонд «Ангел ЮА»», з приводу підготовки та подання документів до Київської ОВА для внесення ОСОБА_9 до системи «Шлях»;

7) Допитати з приводу підстав внесення до системи «Шлях» осіб в кількості 43 особи, які в подальшому не повернулись на територію України, наступних суб`єктів господарювання, які мають доступ до вказаної системи:

- ФОП ОСОБА_11 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ;

- ФОП ОСОБА_12 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ;

- ФОП ОСОБА_13 , код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ;

- ПП "КОМПАНІЯ "БУРДА-ТРАНС", код ЄДРПОУ 36116436;

- ПП " ТРАНС БУРДА ", код ЄДРПОУ 37321566;

- ТОВ "ТЕТЕШ ТРАНС", код ЄДРПОУ 43534854.

8) За результатами допитів вказаних суб`єктів господарювання та перевірки підстав внесення осіб до системи «Шлях», а також причин неповернення таких на територію України, надати правову кваліфікацію їх діям;

9) провести оперативно-розшукові заходи з метою встановлення інших спільників ОСОБА_5 та ОСОБА_6 в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України;

10) долучити до матеріалів клопотання відповіді на надані в ході розслідування запити.

11) відповідно до ст.279 КПК України скласти та вручити підозрюваним ОСОБА_5 та ОСОБА_6 повідомлення про зміну раніше повідомленої підозри з викладенням фактичних обставин в кінцевій редакції;

12) у встановленому ст. ст. 290 291 КПК України порядку надати доступ до матеріалів кримінального провадження підозрюваним та їхньому захиснику, скласти обвинувальний акт і реєстр матеріалів досудового розслідування;

13) при необхідності виконати інші необхідні слідчі дії необхідність в яких може виникнути в ході досудового розслідування по даному кримінальному правопорушенню.

Провести вказані вище слідчі дії раніше не представилось можливим в основному з причин територіальної віддаленості установ та організацій, які перевіряються на причетність до вчинення даного злочину та їхніх посадових осіб, великого обсягу матеріалів та інформації, яку потрібно опрацювати, і надати їм правову оцінку.

Крім того, не відкриття сторонам всіх матеріалів провадження в порядку ст. 290 КПК є підставою для визнання таких доказів недопустимими (Постанова ВСУ від 16.03.2017 № 5-364кс16).

Результати проведення вищеописаних слідчих (розшукових) та процесуальних дій, мають значення для досудового розслідування та можуть бути використані як докази обставин вчинення ОСОБА_5 та ОСОБА_6 вищеописаного кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України.

Беручи до уваги вищенаведене, стороні обвинувачення, з метою проведення вищеописаних слідчих (розшукових) та процесуальних дій, які не могли бути проведені до цього часу, з об`єктивних причин, і завершення досудового розслідування, необхідний додатковий час, а саме два місяці.

Зазначений строк є обґрунтованим на даному етапі досудового розслідування та зумовлений необхідністю отримання доказів.

Беручи до уваги викладене та те, що двох місячний строк досудового розслідування у даному кримінальному провадженні закінчується - 05.10.2022, а завершити досудове розслідування і провести всі необхідні слідчі (розшукові) та процесуальні дії для отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, до закінчення вказаного строку неможливо, внаслідок особливої складності провадження, а також те, що вищевказані слідчі (розшукові) та процесуальні дії не могли бути проведені (завершені) раніше з вищенаведених, об`єктивних причин, слідчий просить продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12022070000000160 від 21.06.2022 року, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України, до чотирьох місяців, тобто до 05.12.2022 року.

Слідчий ОСОБА_8 в судовому засіданні клопотання підтримав з викладеними в ньому мотивами та просив його задоволити.

Прокурор ОСОБА_3 в судовому засіданні підтримав клопотання слідчого.

Захисник підозрюваних ОСОБА_5 та ОСОБА_6 адвокат ОСОБА_7 в судовому засіданні заперечив щодо задоволення внесеного слідчим клопотання. Зазначив, що у клопотанні не наведено об`єктивних обставин, що перешкоджали проведенню зазначених слідчих дій в строк, передбачений КПК України.

Підозрювані ОСОБА_5 та ОСОБА_6 в судовому засіданні підтримали думку свого захисника.

Заслухавши думку сторін та дослідивши матеріали внесеного клопотання з додатками, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Згідно з ч.1, 3 ст.219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження. З дня повідомлення особі про підозру досудове розслідування повинно бути закінчене: 4) протягом двох місяців з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину.

За змістом ч.4 ст.219 КПК України строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченому параграфом 4 глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати: дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 294 КПК України, якщо з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні злочину досудове розслідування (досудове слідство) неможливо закінчити у строк, зазначений у пункті 4 частини третьої статті 219 цього Кодексу, такий строк може бути продовжений у межах строків, встановлених пунктами 2 і 3 частини четвертої статті 219 цього Кодексу: до шести місяців - слідчим суддею за клопотанням слідчого, погодженим з керівником обласної прокуратури або його першим заступником чи заступником, заступниками Генерального прокурора; Частиною 4 статті 294 КПК України передбачено, що строк досудового розслідування злочину може бути продовжений до трьох місяців, якщо його неможливо закінчити внаслідок складності провадження, до шести місяців - внаслідок особливої складності провадження, до дванадцяти місяців - внаслідок виняткової складності провадження.

Згідно з ч.ч. 1, 3, 5 ст. 295-1 КПК України у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого. Слідчий суддя зобов`язаний розглянути клопотання про продовження строку досудового розслідування протягом трьох днів з дня його одержання, але в будь-якому разі до спливу строку досудового розслідування, за участю слідчого або прокурора, а також підозрюваного та його захисника, у разі розгляду клопотання про продовження строку досудового розслідування після повідомлення особі про підозру. Слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування після повідомлення особі про підозру, якщо слідчий не доведе, що додатковий строк необхідний для отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, або для проведення чи завершення проведення експертизи, за умови що ці дії не могли бути здійснені чи завершені раніше з об`єктивних причин, а також якщо досліджені під час вирішення цього питання обставини свідчать про відсутність достатніх підстав вважати, що сталася подія кримінального правопорушення, яка дала підстави для повідомлення про підозру, та/або підозрюваний причетний до цієї події кримінального правопорушення.

Встановлено, що СУ ГУНП в Закарпатській області проводиться досудове розслідування в рамках кримінального провадження №12022070000000160 відомості про яке внесено до ЄРДР 21.06.2022 р. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.

Як слідує зі змісту поданого слідчим клопотання, у кримінальному провадженні №12022070000000160 строк досудового розслідування закінчується 05.10.2022 року, однак закінчити досудове розслідування до вказаного терміну не є можливим, оскільки необхідно провести ряд слідчих та процесуальних дій, зокрема, необхідно:

1) Розтаємнити у відповідності до вимог КПК України всі матеріали НСРД, які проводились в даному кримінальному провадженні відносно підозрюваних та приєднати їх до матеріалів кримінального провадження.

2) Відповідно до ухвали слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду від 16.09.2022, здійснити тимчасовий доступ до документів, які знаходяться у володінні Київської обласної військової адміністрації на підставі яких громадянина ОСОБА_9 внесено до системи «Шлях».

3) За результатами опрацювання вилучених документів з Київської обласної військової адміністрації вирішити питання про доцільність призначення по таким почеркознавчої експертизи та технічної експертизи документів, а також надати правову кваліфікацію діям посадових осіб Київської ОВА;

4) Відповідно до постанов прокурора про тимчасовий доступ до речей та документів, а саме до трафіків телефонних з`єднань підозрюваних, здійснити тимчасовий доступ до таких, які знаходяться у володінні ПрАТ «Київстар» та ПрАТ «Водафон».

5) Допитати посадових осіб Київської ОВА, які мають відношення до опрацювання документів, які стали підставою подальшого внесення ОСОБА_9 до системи «Шлях» та особи, яка безпосередньо вносила ОСОБА_9 до системи «Шлях»;

6) Допитати членів БО «Благодійний фонд «Ангел ЮА»», з приводу підготовки та подання документів до Київської ОВА для внесення ОСОБА_9 до системи «Шлях»;

7) Допитати з приводу підстав внесення до системи «Шлях» осіб в кількості 43 особи, які в подальшому не повернулись на територію України, наступних суб`єктів господарювання, які мають доступ до вказаної системи:

- ФОП ОСОБА_11 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ;

- ФОП ОСОБА_12 , код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ;

- ФОП ОСОБА_13 , код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ;

- ПП "КОМПАНІЯ "БУРДА-ТРАНС", код ЄДРПОУ 36116436;

- ПП " ТРАНС БУРДА ", код ЄДРПОУ 37321566;

- ТОВ "ТЕТЕШ ТРАНС", код ЄДРПОУ 43534854.

8) За результатами допитів вказаних суб`єктів господарювання та перевірки підстав внесення осіб до системи «Шлях», а також причин неповернення таких на територію України, надати правову кваліфікацію їх діям;

9) провести оперативно-розшукові заходи з метою встановлення інших спільників ОСОБА_5 та ОСОБА_6 в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України;

10) долучити до матеріалів клопотання відповіді на надані в ході розслідування запити.

11) відповідно до ст.279 КПК України скласти та вручити підозрюваним ОСОБА_5 та ОСОБА_6 повідомлення про зміну раніше повідомленої підозри з викладенням фактичних обставин в кінцевій редакції;

12) у встановленому ст. ст. 290 291 КПК України порядку надати доступ до матеріалів кримінального провадження підозрюваним та їхньому захиснику, скласти обвинувальний акт і реєстр матеріалів досудового розслідування;

13) при необхідності виконати інші необхідні слідчі дії необхідність в яких може виникнути в ході досудового розслідування по даному кримінальному правопорушенню.

Крім цього, в судовому засіданні встановлено, що результати проведення вищеописаних слідчих (розшукових) та процесуальних дій, мають важливе значення для досудового розслідування та можуть бути використані, як докази обставин вчинення ОСОБА_5 та ОСОБА_6 вищеописаного кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.332 КК України.

При вирішенні питання до якого саме часу слід продовжувати строк досудового розслідування, слідчий суддя бере до уваги сам обсяг слідчий дій, які слід виконати та складність кримінального провадження, а тому виходячи з вимог ст. 2 КПК України, з метою належного виконання завдань кримінального провадження, приходить до висновку, що строк досудового розслідування слід продовжити до чотирьох місяців, оскільки на думку суду саме даного строку буде достатньо для завершення досудового розслідування.

З огляду на вищезазначене, слідчий суддя приходить до висновку, що є підстави для задоволення поданого клопотання слідчого про продовження строку досудового розслідування.

На підставі викладеного, керуючись статтями 219, 294, 295-1, 369,370, 372, 376, 293, 395 КПК України, -

П О С Т А Н О В И В :

Клопотання слідчого задоволити.

Строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12022070000000160 від 21.06.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 332 КК України, продовжити до чотирьох місяців, а саме до 05.12.2022 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудУжгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення04.10.2022
Оприлюднено17.01.2023
Номер документу106658525
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування

Судовий реєстр по справі —308/9170/22

Ухвала від 20.12.2022

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Малюк В. М.

Ухвала від 20.12.2022

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Малюк В. М.

Ухвала від 14.12.2022

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Малюк В. М.

Ухвала від 14.12.2022

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Малюк В. М.

Ухвала від 30.11.2022

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Малюк В. М.

Ухвала від 30.11.2022

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Малюк В. М.

Ухвала від 30.11.2022

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Малюк В. М.

Ухвала від 30.11.2022

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Малюк В. М.

Ухвала від 30.11.2022

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Малюк В. М.

Ухвала від 30.11.2022

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Малюк В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні