ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про розгляд клопотань про участь
у судовому засіданні у режимі відеоконференції
"11" жовтня 2022 р.м. Одеса Справа № 916/1526/22Господарський суд Одеської області у складі судді Грабован Л.І.,
дослідивши матеріали справи
за заявою: Товариства з обмеженою відповідальністю "Трейд Консалт Інвест"
до боржника: Приватного акціонерного товариства "Готель "Юність" (65009, м. Одеса, вул. Піонерська, буд. 32; код ЄДРПОУ 04790571)
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Господарського суду Одеської області від 31.08.2022р. відкрито провадження у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства "Готель "Юність"; визнано вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Трейд Консалт Інвест» до Приватного акціонерного товариства "Готель "Юність" в сумі 1 840 993, 73 грн.; решту вимог, які складаються із штрафу в сумі 151 200 грн. слід врахувати в шосту чергу та із судового збору в сумі 24 810 грн. та із витрат на авансування винагороди арбітражному керуючому в сумі 58 500 грн. - в першу чергу в реєстрі вимог кредиторів; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів; введено процедуру розпорядження майном боржника Приватного акціонерного товариства "Готель "Юність" строком на 170 календарних днів до 17.02.2023р.; призначено розпорядником майна боржника Приватного акціонерного товариства "Готель "Юність" арбітражного керуючого Реверука П.К.; призначено судове засідання на 12.10.2022р. об 11 год. 30 хв.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Трейд Консалт Інвест" звернулося із клопотанням від 26.09.2022р. (вх. №20777/22 від 26.09.2022р.) про постановлення ухвали про участь у судовому засіданні, призначеному на 12.10.2022р., представника адвоката Зубченко С.М. в режимі відеоконференції через систему "EasyCon".
Розпорядник майна боржника арбітражний керуючий Реверук П.К. звернувся із клопотанням від 29.09.2022р. (вх. №21141/22 від 29.09.2022р.) про проведення судового засідання, яке призначено на 12.10.2022р. об 11 год. 30 хв., в режимі відеоконференції за допомогою системи відеоконферензв`язку «EasyCon».
Відповідно до ч. 1 ст. 3 ГПК України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
З 21.10.2019р. набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства.
Відповідно до ч. 2 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства з дня введення в дію цього Кодексу визнано такими, що втратили чинність: Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Згідно ч. 1 ст.197 ГПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Відповідно до ч. 2 ст.197 ГПК України учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Ч. 3 ст.197 ГПК України передбачено, що учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Згідно ч. 4 ст.197 ГПК України під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
Відповідно до ч. 5 ст. 197 ГПК України ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Згідно п. 8. розділу III «Порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС» Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021р. №1845/0/15-21 (далі - Положення), підсистема "Електронний кабінет" (Електронний кабінет ЄСІТС, Електронний кабінет) - підсистема ЄСІТС, захищений вебсервіс, що має офіційну адресу в інтернеті (https://cabinet.court.gov.ua), який забезпечує процедуру реєстрації користувачів в ЄСІТС, а також подальшу автентифікацію таких осіб з метою їх доступу до підсистем (модулів) ЄСІТС у межах наданих прав.
Відповідно до п. 45. розділу III «Порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС» Положення підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів; у приміщенні іншого суду - за допомогою технічних засобів суду; в установі попереднього ув`язнення, установі виконання покарань або медичному закладі - за допомогою технічних засобів, наявних у відповідній установі. Підсистема відеоконференцзв`язку також забезпечує користувачам можливість брати участь у засіданнях інших органів та установ системи правосуддя в режимі відеоконференції. Особливості порядку проведення таких засідань можуть встановлюватися відповідними органами та установами системи правосуддя. Інструкція користувача підсистеми відеоконференцзв`язку розробляється адміністратором ЄСІТС та розміщується на вебсторінці технічної підтримки користувачів ЄСІТС за вебадресою https://wiki.court.gov.ua.
П. 46. розділу III «Порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС» Положення передбачено, що за наявності в суді технічної можливості учасник справи у порядку, встановленому процесуальним законом, може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних технічних засобів. Ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Згідно п. 47. розділу III «Порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС» Положення за наявності в суді технічної можливості учасник справи може брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду за допомогою технічних засобів суду. Технічну можливість участі у відеоконференції, належну якість зображення та звуку, інформаційну безпеку тощо забезпечує такий суд.
Відповідно до 49. розділу III «Порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС» Положення для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватися в Електронному кабінеті. Учасник справи також повинен перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним Інструкцією користувача підсистеми відеоконференцзв`язку, для роботи із системою відеоконференцзв`язку.
П. 50. розділу III «Порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС» Положення передбачено, що суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час).
Враховуючи викладене, а також з метою забезпечення учасникам справи ефективної реалізації його права на судовий захист, суд вважає за можливе задовольнити клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Трейд Консалт Інвест" про проведення судового засідання в режимі відеоконференції та клопотання розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Реверука П.К. про участь у судовому засіданні поза межами приміщення суду.
При цьому, суд звертає увагу на те, що з 01.10.2022р. змінюється процедура входу (авторизації) до підсистеми відеоконференцзв`язку, який буде можливий через Електронний кабінет Електронного суду (https://cabinet.court.gov.ua).
Таким чином, прийняти участь у судовому засіданні, яке буде проходити в режимі відеоконференції, можливо буде виключно через Електронний кабінет Електронного Суду, до якого необхідно буде підключитися.
Тому, проведення судових засідань за участю сторін у режимі відеоконференції після 01.10.2022р. у разі, якщо учасники справи не будуть зареєстровані в Електронному Суді, буде технічно неможливим.
Керуючись ст.ст. 197, 234 Господарського процесуального кодексу України суд
УХВАЛИВ:
1.Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Трейд Консалт Інвест" про проведення судового засідання в режимі відеоконференції та клопотання розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Реверука П.К. про участь у судовому засіданні поза межами приміщення суду - задовольнити.
2.Провести засідання суду з розгляду справи №916/1526/22, призначеної на "12" жовтня 2022 р. об 11:30, за участю Товариства з обмеженою відповідальністю "Трейд Консалт Інвест" та за участю розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Реверука П.К. поза межами приміщення суду в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів за допомогою системи EasyCon.
3.Роз`яснити учасникам справи, що з 1 жовтня 2022р. змінюється порядок доступу до сервісу відеоконференцзв`язку ЄСІТС (ВКЗ). Прийняти участь у судовому засіданні, яке буде проходити в режимі відеоконференції, можливо буде виключно через Електронний кабінет Електронного Суду, до якого необхідно буде підключитися.
4.Попередити учасників справи, що відповідно до частини п`ятої статті 197 ГПК України, п. 46. розділу III «Порядок функціонування окремих підсистем (модулів) ЄСІТС» Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого Рішенням Вищої ради правосуддя від 17.08.2021р. №1845/0/15-21 ризики технічної неможливості участі у відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Ухвала набирає законної сили 11.10.2022р. та оскарженню не підлягає.
Копію ухвали надіслати на електронну адресу ТОВ «Трейд Консалт Інвест» (ІНФОРМАЦІЯ_2), арбітражному керуючому Реверук П.К. ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ).
Суддя Л.І. Грабован
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 11.10.2022 |
Оприлюднено | 12.10.2022 |
Номер документу | 106683874 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні