Справа № 333/3547/22
Провадження № 2/333/2787/22
У Х В А Л А
про прийняття позовної заяви до розгляду та
відкриття провадження у справі
19 серпня 2022 року м. Запоріжжя
Суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя Кулик В.Б., під час вирішення питання про відкриття провадження у справі за позовом ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса внутрішньо переміщеної особи: АДРЕСА_1 ) до Товариства з обмеженою відповідальністю «БІЗНЕС-БЕЗПЕКА І Б» (ЄДРПОУ: 32250784, адреса місця знаходження: 01103, м. Київ, вул. Дружби народів, буд. 10) про поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу, -
В С Т А Н О В И В:
19.01.2022 року до Комунарського районного суду м. Запоріжжя надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ТОВ «БІЗНЕС-БЕЗПЕКА І Б», у якій позивач просить суд поновити його на роботі в ТОВ «БІЗНЕС-БЕЗПЕКА І Б» з дати звільнення на посаді охоронника та стягнути з ТОВ «БІЗНЕС-БЕЗПЕКА І Б» на користь позивача середній заробіток за час вимушеного прогулу з дати звільнення до дня поновлення на роботі.
Відповідно до автоматизованої системи документообігу цивільну справу було розподілено та передано судді Кулик В.Б.
Відповідно до ч. 1 ст.187ЦПК України за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 185 цього Кодексу.Якщо відповідачем вказана фізична особа, яка не має статусу підприємця, суд відкриває провадження не пізніше наступного дня з дня отримання судом у порядку, передбаченому частиною восьмою цієї статті, інформації про зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи відповідача.
Зазначена позовна заява відповідає вимогам ст. ст. 175, 177 ЦПК України, підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або для відмови у відкритті провадження у цивільній справі не вбачається.
Відповідно до частини першої статті 28 ЦПК Українипозови, що виникають з трудових правовідносин, можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.
Дана справа підсудна Комунарському районному суду м. Запоріжжя.
Відповідно до ч. 2 ст.19ЦПК України цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження; позовного провадження (загального або спрощеного); окремого провадження.
Згідно з ч. 4 ст.19, ч. 3 ст.274 ЦПК Українисправа підлягає розгляду в порядку загального позовного провадження.
З урахуванням викладеного вважаю, що дану позовну заяву слід прийняти до розгляду, відкрити провадження у справі за правилами загального позовного провадження та призначити дату, час і місце підготовчого судового засідання, визначивши строк для подання відповідачем відзиву на позов.
Керуючись ст.ст.19,33,189-190,260,274 ЦПК України, суддя, -
У Х В А Л И Л А:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «БІЗНЕС-БЕЗПЕКА І Б», про поновлення на роботі та стягнення заробітної плати за час вимушеного прогулу.
Розгляд справи проводити в порядку загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання по справі у відкритому судовому засіданні на26 вересня 2022 року на 15 год. 30 хв. в приміщенні суду за адресою: м. Запоріжжя, вул. Європейська, 7,
Встановити відповідачуп`ятнадцятиденний строкз дня вручення копії цієї ухвали для подання відзиву на позовну заяву, який повинен відповідати вимогамст. 178 ЦПК України, всіх письмових та електронних доказів, висновків експертів і заяв свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Зобов`язати відповідача одночасно з наданням до суду відзиву надіслати його копію та додані до нього документи (належним чином засвідчені копії доказів) іншим учасникам справи.
Роз`яснити відповідачу, що у разі ненадання ними відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Також роз`яснити відповідачу, що вони мають право у строк для подання відзиву пред`явити зустрічний позов, якийповинен відповідати вимогам ст. ст. 175,177 ЦПК України. У такому випадку справа буде розглядатися за правилами загального позовного провадження.
Встановити позивачеві п`ятиденний строкз дня вручення відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам ч.ч. 3-5 ст. 178, ст. 179 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачуп`ятиденний строкз дня вручення відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам ч.ч. 3-5 ст. 178, ст. 180 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Копію ухвали надіслати учасникам справи, а відповідачамй копію позовної заяви та доданих до неї документів.
Роз`яснитиучасникам справипро наявність у них прав та обов`язків, визначених ст. ст. 43,44,49 ЦПК України, зокрема, що позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), а відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу. Крім того, позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до початку першого судового засідання. Також роз`яснити учасникам справи, що подання заяв по суті справи (відзиву на позовну заяву; відповіді на відзив; заперечень; пояснень щодо позову або відзиву) є їхнім правом. У разі ненадання учасником розгляду заяви по суті справи у встановлений строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Роз`яснитиучасникам справи, що відповідно дост. 83 ЦПК Українидокази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї. Суд не бере до уваги докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Учасники справиможуть отримати інформацію про стан розгляду справи в мережі Інтернет на офіційному веб-порталі судової влади України: http://court.gov.ua/fair/sud0812/.
Ухвала може бути оскаржена лише щодо недотримання правил підсудності, в іншій частині ухвала оскарженню не підлягає. Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання до Запорізького апеляційного суду через Комунарський районний суд м. Запоріжжя. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею
Суддя Комунарського районного суду
м. Запоріжжя В.Б. Кулик
Суд | Комунарський районний суд м.Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 19.08.2022 |
Оприлюднено | 14.10.2022 |
Номер документу | 106726050 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Шипович Владислав Володимирович
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Шипович Владислав Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні