Ухвала
від 04.10.2022 по справі 295/8779/19
БОГУНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа №295/8779/19

Категорія 7

2/295/699/22

У Х В А Л А

04.10.2022 року м. Житомир

Богунський районний суд міста Житомира у складі:

головуючої судді Семенцової Л.М.,

за участі секретаря Кирийчук А.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника відповідача за первісним позовом ОСОБА_1 про зупинення провадження в цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про виділ у натурі частки із майна, що перебуває у спільній частковій власності, та за позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_2 про виділ у натурі частки з майна, що є у спільній частковій власності,-

ВСТАНОВИВ:

У червні 2019 року позивач ОСОБА_2 звернувся до суду з указаним позовом, в якому просить виділити йому в натурі частину будинку, яка відповідає розміру його частки у праві спільної часткової власності 24/100 ідеальних часток житлового будинку АДРЕСА_1 .

У грудні 2019 року позивач ОСОБА_5 звернувся до суду з позовом, в якому просить виділити йому в натурі частину житлового будинку, яка відповідає розміру частки у праві спільної часткової власності 1/4 (25/100 ідеальних долей) житлового будинку АДРЕСА_1 .

Ухвалою Богунського районного суду міста Житомира від 18.12.2019 року за клопотанням представника позивача ОСОБА_5 справи об`єднано в одне провадження.

У судове засідання сторони та їхні представники не з`явилися, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином. Представник відповідача за первісним позовом надала до суду письмове клопотання з проханням зупинити провадження в справі у зв`язку зі смертю ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_1 , долучивши копію свідоцтва про смерть.

Оглянувши матеріали справи, суд дійшов до наступних висновків.

Як убачається з копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , виданого Відділом державної реєстрації актів цивільного стану у місті Житомирі Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) 28.09.2022 року, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , про що 28.09.2022 року зроблено відповідний актовий запис № 3035.

У статті 1216 ЦК України визначено, що спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Статтями 1218, 1219 ЦК України передбачено, що до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Не входять до складу спадщини права та обов`язки, що нерозривно пов`язані з особою спадкодавця, зокрема: 1) особисті немайнові права; 2) право на участь у товариствах та право членства в об`єднаннях громадян, якщо інше не встановлено законом або їх установчими документами; 3) право на відшкодування шкоди, завданої каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я; 4) право на аліменти, пенсію, допомогу або інші виплати, встановлені законом; 5) права та обов`язки особи як кредитора або боржника, передбачені статтею 608 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 1222 ЦК України спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини.

Згідно ст.55ЦПК України у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в цивільному процесі до вступу правонаступника, обов`язкові для нього так само, як вони були обов`язкові для особи, яку він замінив.

Як визначено п. 1 ч. 1 ст. 251, п. 1 ч. 1 ст. 253 ЦПК України, суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, яка була стороною у справі, якщо спірні правовідносини допускають правонаступництво. Провадження у справі зупиняється у випадку, встановленому п. 1 ч. 1 ст. 251 цього Кодексу, - до залучення до участі у справі правонаступника.

Суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо настала смерть фізичної особи або оголошено її померлою чи припинено юридичну особу, які були однією із сторін у справі, якщо спірні правовідносини не допускають правонаступництва (п. 7 ч. 1 ст. 255 ЦПК України).

Процесуальне правонаступництво - це заміна сторони або третьої особи (правопопередника) іншою особою (правонаступником) у зв`язку із вибуттям із процесу суб`єкта спірного або встановленого рішенням суду правовідношення, за якої до правонаступника переходять усі процесуальні права та обов`язки правопопередника і він продовжує в цивільному судочинстві участь останнього.

З аналізу предмету спору можна зробити висновок про те, що спірні правовідносини між сторонами стосуються прав на житловий будинок АДРЕСА_1 і такі права входять до складу спадщини, яка відкрилася внаслідок смерті відповідача за первісним позовом ОСОБА_5 . Тому оскільки спірні правовідносини допускають правонаступництво, провадження в справі підлягає зупиненню до закінчення строку для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_5 для вирішення питання залучення до участі в справі його правонаступників.

Керуючись ст. ст. 251, 260, 353 ЦПК України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

Зупинити провадження в цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про виділ у натурі частки із майна, що перебуває у спільній частковій власності, та за позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_2 про виділ у натурі частки з майна, що є у спільній частковій власності.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено ЦПК України. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).

Ухвала може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її оголошення в порядку, визначеному ЦПК України.

Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Л.М. Семенцова

СудБогунський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення04.10.2022
Оприлюднено17.10.2022
Номер документу106737256
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них:

Судовий реєстр по справі —295/8779/19

Ухвала від 11.04.2025

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Семенцова Л. М.

Рішення від 01.04.2025

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Семенцова Л. М.

Рішення від 01.04.2025

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Семенцова Л. М.

Ухвала від 09.12.2024

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Семенцова Л. М.

Ухвала від 06.08.2024

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Семенцова Л. М.

Ухвала від 06.12.2023

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Семенцова Л. М.

Ухвала від 04.10.2022

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Семенцова Л. М.

Ухвала від 01.12.2021

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Семенцова Л. М.

Ухвала від 10.09.2021

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Семенцова Л. М.

Ухвала від 07.05.2021

Цивільне

Богунський районний суд м. Житомира

Семенцова Л. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні