ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Д О Д А Т К О В А П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
04 жовтня 2022 року м. Дніпросправа № 160/9420/21
Третій апеляційний адміністративний суд
у складі колегії суддів: головуючого - судді Чепурнова Д.В. (доповідач),
суддів: Сафронової С.В., Коршуна А.О.,
розглянувши в порядку письмового провадження заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «СОФТУКРІС» про ухвалення додаткового рішення щодо вирішення питання про стягнення витрат на правничу допомогу у справі за апеляційною скаргою Головного управління ДПС у Дніпропетровській області на додаткове рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18 жовтня 2021 року у справі №160/9420/21 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «СОФТУКРІС» до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, Державної податкової служби України про визнання протиправним, скасування рішень та зобов`язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
Постановою Третього апеляційного адміністративного суду від 16 серпня 2022 року апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Дніпропетровській області залишено без задоволення. Додаткове рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 18 жовтня 2021 року у справі залишено без змін.
23 серпня 2022 року до суду надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю «СОФТУКРІС» про ухвалення додаткового судового рішення щодо стягнення витрат на правничу допомогу у справі №160/9420/21.
Згідно з цією заявою, просить стягнути з Головного управління ДПС у Дніпропетровській області витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 5000 грн за підготовку відзиву на апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Запорізькій області у справі №160/9420/21.
Колегія суддів розглянувши заяву про ухвалення додаткового рішення, дослідивши матеріали справи, зробила висновок про наявність підстав для часткового задоволення заяви, враховуючи наступне.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 252 Кодексу адміністративного судочинства України суд, що ухвалив судове рішення, може за заявою учасника справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.
Відповідно до частин 1-5 статті 134 КАС України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.
За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами, за винятком витрат суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката.
Для цілей розподілу судових витрат розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Для визначення розміру витрат на правничу допомогу та з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
В підтвердження здійсненної правової допомоги, необхідно долучати до матеріалів справи розрахунок погодинної вартості правової допомоги, наданої у справі, який має бути передбачений договором про надання правової допомоги, та може міститися у акті приймання-передачі послуг за договором.
Розрахунок платної правової допомоги повинен відображати вартість години за певний вид послуги та час витрачений на: участь у судових засіданнях; вчинення окремих процесуальних дій поза судовим засіданням; ознайомлення з матеріалами справи в суді тощо.
Аналогічний висновок висловив Верховний Суд в постанові від 01 жовтня 2018 року у справі №569/17904/17.
При визначенні суми відшкодування суд має виходити з критерію реальності адвокатських витрат (встановлення їхньої дійсності та необхідності), а також критерію розумності їхнього розміру, виходячи з конкретних обставин справи та фінансового стану обох сторін. Ті самі критерії застосовує Європейський суд з прав людини, присуджуючи судові витрат на підставі ст. 41 Конвенції. Зокрема, згідно з його практикою заявник має право на компенсацію судових та інших витрат, лише якщо буде доведено, що такі витрати були фактичними і неминучими, а їхній розмір - обґрунтованим (рішення у справі East/West Alliance Limited проти України", заява №19336/04, п. 269).
Як вбачається з відзиву на апеляційну скаргу, його зміст не містить обґрунтовань які б свідчили про те, що його написання вимагало від адвоката додаткових знань та зусиль, що б могло потребувати додаткового часу для його написання, при цьому суд зауважує і на тому, що доводи цього відзиву є формальними, без аналізу зазначених в ньому норм права обставинам справи, як наслідок його доводи не вплинули на апеляційне вирішення цієї справи, а тому суд апеляційної інстанції зробив висновок про те, що зазначена адвокатом вартість послуги на його складення не відповідає обставинам справи, як наслідок суд зробив висновок про наявність підстав для часткового задоволення таких вимог у загальному розмірі 300 грн.
На підставі зазначеного, суд апеляційної інстанції вважає за необхідне задовольнити вимоги позивача в частині відшкодування витрат на правничу допомогу у загальній сумі 300 грн, які підлягають стягненню з Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, за рахунок його бюджетних асигнувань на користь позивача в рахунок відшкодування витрат на професійну правничу допомогу.
При цьому, суд апеляційної інстанції зауважує, що підстав для стягнення з Державної податкової служби України витрат позивача на правничу допомогу за написання апеляційної скарги не має, оскільки позивачем апеляційної скарги не подавалось, а було складено відзив на апеляційну скаргу подану Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області, тому саме Головне управління ДПС у Дніпропетровській області є ініціатором апеляційного провадження у цій справі.
Керуючись ст. 132, 139, 252 КАС України, Третій апеляційний адміністративний суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Прийняти додаткову постанову до постанови Третього апеляційного адміністративного суду від 16 серпня 2022 року у справі №160/9420/21.
Стягнути з Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, за рахунок його бюджетних асигнувань 300 (триста) гривень на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «СОФТУКРІС» в рахунок відшкодування витрат на професійну правничу допомогу.
Додаткова постанова Третього апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена протягом тридцяти днів до Верховного Суду.
Повне судове рішення складено 04 жовтня 2022 року.
Головуючий - суддяД.В. Чепурнов
суддяС.В. Сафронова
суддяА.О. Коршун
Суд | Третій апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.10.2022 |
Оприлюднено | 17.10.2022 |
Номер документу | 106763072 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них зупинення реєстрації податкових накладних |
Адміністративне
Третій апеляційний адміністративний суд
Чепурнов Д.В.
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Юхно Ірина Валеріївна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Юхно Ірина Валеріївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні