ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
18.10.2022 р. Справа № 914/2548/22
Господарський суд Львівської області у складі судді Трускавецького В. П., розглянувши матеріали справи
за позовом: Приватне підприємство «Фруктторг», 79495, Україна, Львівська обл., м. Львів, м. Винники(з), вул. Галицька, 14б,до відповідача:Gospodarstwo Rolne Michal Michalczak, Polska, 64-360 Zbaszyn, ul. Powstancow Wikr. 15,про: стягнення 31069,20 євро суми попередньої оплати.Представники сторін не викликались (не повідомлялись).Встановив:
На розгляд Господарського суду Львівської області подано позов Приватного підприємства «Фруктторг» до ОСОБА_1 про стягнення 31069,20 євро суми попередньої оплати.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 12 Господарського процесуального кодексу України, господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні (п. 2 ч. 3 ст. 12 статті 12 Господарського процесуального кодексу України).
Відтак, враховуючи категорію, складність та інші обставини справи, суд вважає подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі за правилами загального позовного провадження.
Згідно з приписами статті 181 статті 12 Господарського процесуального кодексу України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій.
При цьому, як вбачається з матеріалів справи, місцезнаходженням відповідача - Gospodarstwo Rolne Michal Michalczak є Республіка Польща, тобто, відповідач є неризидентом.
Інформація про наявність на території України офіційно зареєстрованого представництва відповідача на момент відкриття провадження у справі у суду відсутня.
Згідно зі ст. 365 Господарського процесуального кодексу України іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Відповідно до ч. 1 ст. 367 Господарського процесуального кодексу України у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.
Частиною 2 статті 367 Господарського процесуального кодексу України визначено, що судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.
В такому разі, застосуванню підлягають положення Гаазької Конвенції про вручення за кордоном судових або позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15 листопада 1965 року (далі Конвенція), учасниками яких є Україна та Республіка Польща.
Відповідно до статті 2 Конвенції кожна договірна держава призначає Центральний Орган, обов`язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав, і здійснення процесуальних дій відповідно до положень статей 3-6.
Відповідно до статті 3 Конвенції орган влади чи судовий працівник, компетентний відповідно до права запитуючої Держави, направляють Центральному Органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, що додається до цієї Конвенції, без потреби легалізації або виконання інших аналогічних формальностей.
Згідно з приписами статті 15 Конвенції кожна договірна держава може заявити, що суддя, незалежно від положень частини першої цієї статті, може постановити рішення, навіть якщо не надійшло жодного підтвердження про вручення або безпосередню доставку, у разі, якщо виконані всі наступні умови:
a) документ було передано одним із способів, передбачених цією Конвенцією,
b) з дати направлення документа сплинув термін, який суддя визначив як достатній для даної справи і який становить щонайменше шість місяців,
c) не було отримано будь-якого підтвердження, незважаючи на всі розумні зусилля для отримання його через компетентні органи запитуваної Держави.
Згідно з пунктом 6.7 Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 27.06.2008 № 1092/5/54, суд чи інший компетентний орган України надсилає доручення на підставі Конвенції про вручення до Центрального Органу іноземної держави, визначеного запитуваною державою відповідно до статті 2 цієї Конвенції, напряму.
Відповідно до інформації, розміщеної на веб-сайті Гаазької конференції з міжнародного приватного права http://www.hcch.net , Центральним органом Республіки Польща є Ministry of Justice (Ministerstwo Sprawiedliwoњci) Departament Wspуіpracy Miкdzynarodowej i Praw Czіowieka, який знаходиться за адресою:
Al. Ujazdowskie 11
00-950 Warsaw
P.O. Box 33
Poland
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 228 Господарського процесуального кодексу України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.
Згідно з пунктом 8 частини 1 статті 229 Господарського процесуального кодексу України провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених пунктом 4 частини першої статті 228 цього Кодексу до надходження відповіді від іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави на судове доручення про надання правової допомоги, вручення виклику до суду чи інших документів.
Враховуючи необхідність належного повідомлення сторони спору про відкриття провадження у справі та з`ясування позиції відповідача, суд дійшов висновку про необхідність зупинення провадження у справі № 914/2548/22, надіслання необхідних документів до Центрального Органу, а саме Ministry of Justice (Ministerstwo Sprawiedliwoњci) Departament Wspуіpracy Miкdzynarodowej i Praw Czіowieka (Al. Ujazdowskie 11, 00-950 Warsaw, P.O. Box 33, Poland) для вручення документів відповідачу: Gospodarstwo Rolne Michal Michalczak (Республіка Польща).
Керуючись ч. 3 ст. 12, 120, 121, 176, 228, 229, 234, 365, 367 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Позовну заяву прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.
2.Розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження.
3.Підготовче засідання призначити на 14.03.23 о 10:00 год. У разі, якщо виклик (повідомлення) не буде вручено своєчасно, суд врахує це та розгляне справу в день наступного судового засідання, що відбудеться 28.03.2023 о 10:00 год. Судове засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Львівської області (79014, місто Львів, вулиця Личаківська, 128).
4.Провадження у справі № 914/2548/22 зупинити.
5.Зобов`язати позивача надати суду у строк до 04.11.2022 3 примірники копій таких документів:
- перекладеної на польську мову ухвали Господарського суду Львівської області про відкриття провадження у справі № 914/2548/22 від 18.10.2022;
- перекладеної на польську мову позовної заяви з доданими до неї документами (усіх додатків до позовної заяви, окрім тих, що складені польською мовою);
- додатків до позовної заяви, що складені польською мовою.
6.Надіслати вищевказані документи до Центрального органу запитуваної Держави - Республіки Польща:
Ministry of Justice (Ministerstwo Sprawiedliwoњci)
Departament Wspуіpracy Miкdzynarodowej i Praw Czіowieka
Al. Ujazdowskie 11
00-950 Warsaw
P.O. Box 33
Poland
для їх подальшого вручення відповідачу - Gospodarstwo Rolne Michal Michalczak, за адресою місцезнаходження: АДРЕСА_1 .
7.Позивачу надати в підготовче засідання оригінали всіх документів, доданих до позовної заяви (для огляду).
8.Зобов`язати відповідача надати документально обґрунтований відзив (пояснення з приводу заявлених позовних вимог, викладених у позовній заяві), докази правосуб`єктності юридичної особи; у випадку часткової або повної сплати суми боргу надати належні докази.
Інформацію у справі, яка розглядається, можна отримати за такою веб-адресою: http://lv.arbitr.gov.ua/sud5015/.
Суд звертає увагу сторін, що в разі неявки в підготовче засідання, сторони зобов`язані повідомити суд про причини неявки. Наслідки неявки учасників справи в судові засідання передбачені статтею 202 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку на підставі Розділу IV Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Трускавецький В.П.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 18.10.2022 |
Оприлюднено | 20.10.2022 |
Номер документу | 106826208 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань зовнішньоекономічної діяльності |
Господарське
Західний апеляційний господарський суд
Скрипчук Оксана Степанівна
Господарське
Господарський суд Львівської області
Трускавецький В.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні