Справа № 167/439/22
Номер провадження 2/167/257/22
У Х В А Л А
19 жовтня 2022 року м. Рожище
Рожищенський районний суд Волинської області у складі:
головуючого судді Требика В.Б.,
з участю:
секретаря судового засідання Артюха В.В.,
представника позивача (в режимі відеоконференції) Мохнюка М.В.,
відповідачів ОСОБА_1 ,
ОСОБА_2 ,
ОСОБА_3 ,
представника відповідачів ОСОБА_4 ,
розглянувши увідкритому підготовчомузасіданні взалі Рожищенськогорайонного судуВолинської областізаяву представникавідповідачів ОСОБА_4 про відвід головуючого судді у цивільній справі за позовом релігійної організації «Релігійна громада Архістратига Михаїла Православної Церкви України міста Рожище Луцького району Волинської області» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про усунення перешкод у праві користування нерухомим майном шляхом виселення,
в с т а н о в и в :
До Рожищенського районного суду Волинської області звернулася із позовом релігійна організація «Релігійна громада Архістратига Михаїла Православної Церкви України міста Рожище Луцького району Волинської області» (далі релігійна організація) до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про виселення відповідачів із житлового будинку на АДРЕСА_1 .
Представник відповідачів ОСОБА_4 у підготовчому засіданні, посилаючись на п. 5 ч. 1 ст. 36 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК), заявила відвід головуючому судді Требику В.Б., який обгрунтовується тим, що представник релігійної організації Дулюк О.В. є присяжним в Рожищенському районному суді Волинської області. Крім того, ОСОБА_5 є членом релігійної організації та приймає активну участь у її діяльності. Ці обставини, на переконання представника відповідачів, викликають сумнів внеупередженості таоб`єктивності головуючогосудді. Такий відвід підтримано й відповідачами ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .
Представник позивача ОСОБА_6 висловив міркування про необґрунтованість відводу та зазначив, що ОСОБА_5 є уповноваженим представником релігійної організації лише на здійснення реєстраційних дій від її імені.
Суд, заслухавши думку учасників справи, дослідивши матеріали справи, дійшов таких висновків.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 36 ЦПК суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
У копії виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 27 червня 2022 року, яка міститься в матеріалах справи, значиться про те, що Дулюк О.В. є представником релігійної організації із повноваженнями вчиняти дії від імені юридичної особи, у тому числі підписувати договори тощо, подавати документи для державної реєстрації від імені юридичної особи.
Із відкритих даних, які містяться в Єдиному державному реєстрі судових рішень, вбачається, що розгляд цивільної справи № 167/514/22 (провадження 2-о/167/33/22) про продовження строку дії рішення суду про визнання фізичної особи недієздатною проводиться судом у складі одного судді (головуючий суддя Требик В.Б.) і двох присяжних (зокрема, за участю присяжного Дулюка О.В.).
Відповідно до ч. 2 ст. 1 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» судову владу реалізовують судді та, у визначених законом випадках, присяжні шляхом здійснення правосуддя у рамках відповідних судових процедур.
Згідно ізст.63цього Законуприсяжним єособа,яка увипадках,визначених процесуальнимзаконом,та заїї згодоювирішує справиу складісуду разоміз суддеюабо залучаєтьсядо здійсненняправосуддя. Присяжні виконують обов`язки, визначені пунктами 1, 2, 4-6 частини сьомої статті 56 цього Закону.
Пунктом 1 ст. 6 Конвенції прозахист правлюдини іосновоположних свобод гарантовано, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
З оглядуна вищенаведене,суд вважає,що наведенав заявіпідстава заявленоговідводу суддіне викликаєсумнівів вйого неупередженостіу результатахрозгляду даноїцивільної справи,однак,з метоюзабезпечення інтересівправосуддя та виключення будь-якого сумніву в учасників судового провадження стосовно безсторонності судді та недопущення існування сумнівів у стороннього спостерігача з приводу об`єктивності і неупередженості судді при вирішенні цього цивільного спору, для забезпечення достатніх гарантій на справедливий розгляд даної справи незалежним і безстороннім судом, виходячи із положень п. 5 ч. 1 ст. 36 ЦПК, заяву про відвід необхідно задовольнити, а справу передати в канцелярію Рожищенського районного суду Волинської області для визначення іншого судді у порядку, встановленому ст. 33 ЦПК.
Керуючись п. 5 ч. 1 ст. 36, статтями 259-260 ЦПК, суд, -
у х в а л и в:
Задовольнити заявупредставника відповідачів ОСОБА_4 про відвід головуючого судді Требика Вячеслава Борисовича у цивільній справі за позовом релігійної організації «Релігійна громада Архістратига Михаїла Православної Церкви України міста Рожище Луцького району Волинської області» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про усунення перешкод у праві користування нерухомим майном шляхом виселення.
Цивільну справу № 167/439/22 передати у канцелярію Рожищенського районного суду Волинської області для повторного автоматизованого розподілу в порядку
ст. 33 ЦПК.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і окремо не оскаржується. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя: В.Б. Требик
Суд | Рожищенський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 19.10.2022 |
Оприлюднено | 21.10.2022 |
Номер документу | 106831860 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про виселення (вселення) |
Цивільне
Рожищенський районний суд Волинської області
Требик В. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні