Справа № 615/611/22
Провадження № 2/615/199/22
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 жовтня 2022 року м. Валки
Валківський районний суд Харківської області у складі:
головуючого судді Токмакової А.П.,
секретаря судового засідання Партола О.Є.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Валки Харківської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Валківської міськоїради Богодухівськогорайону Харківськоїобласті,Головного управлінняДержгеокадастру вХарківській області,третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Державний реєстратор речових прав на нерухоме майно Валківської міської ради Богодухівського району Харківської області, про зобов`язання вчинити певні дії,
за участі представника позивача ОСОБА_2 ,
встановив:
07.07.2022 представник позивачки ОСОБА_2 звернулась до суду із позовом, у якому просить: закрити розділ № 1375079063212 в реєстрі прав на нерухоме майно на припинене право власності на нежитлову будівлю, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , яка належала позивачці; припинити інше речове право (оренди), номер запису про інше речове право 24648229 право оренди земельної ділянки кадастровий номер 6321210100:00:022:0042 площею 0,01 га, цільове призначення для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, додаткова угода №б/н до договору оренди землі від 19.12.2017 та скасувати державну реєстрацію шляхом закриття поземельної книги з видалення земельної ділянки з національної кадастрової системи та Державного земельного кадастру.
В обґрунтування позовних вимог вказує, що на підставі договору купівлі-продажу, посвідченого приватним нотаріусом Валківського районного нотаріального округу Габінет Ю.І. 08.09.2017 та зареєстрованого в реєстрі за № 807, позивачці належав нежитловий будинок за вказаною адресою.
19.12.2017 між Валківською міською радою Харківської області та Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 укладено договір оренди землі, за умовами якого, позивачці передано в оренду земельну ділянку площею 0,0100 га, кадастровий № 6321210100:00:022:0042, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 терміном на 10 років для будівництва та обслуговування будівель торгівлі.
Рішенням Валківського районного суду Харківської області від 27.04.2022 у справі № 615/324/22 припинено право власності позивачки на нежитлову будівлю - магазин, розташовану за цією адресою та визнано за нею право власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами згідно технічного паспорту за вказаною адресою.
Звернувшись до Державного реєстратора речових прав на нерухоме майно Валківської міської ради Богодухівського району Харківської області з приводу реєстрації за позивачкою права власності на житловий будинок на підставі рішення суду, державний реєстратор Шевченко О.В. повідомила, що через наявність відкритого в реєстрі речових прав на нерухоме майно розділу щодо реєстрації об`єкта нерухомого майна № 1375079063212, у якому міститься інформація про інше речове право, а саме про оренду земельної ділянки, у разі внесення відомостей щодо належного позивачці житлового будинку, відомості щодо нього будуть відображатись в реєстрі лише як нежитлова будівля, закрити відповідний розділ та припинити інше речове право можливо тільки на підставі рішення суду.
Наполягає, що наявний в реєстрі розділ № 1375079063212 щодо оренди земельної ділянки та наявність в ДЗК реєстрації земельної ділянки з кадастровим номером 6321210100:00:022:0042 з цільовим призначенням для обслуговування будівель торгівлі, позбавляють можливості зареєструвати право власності на належний їй житловий будинок та реалізувати право на безоплатну приватизацію земельної ділянки для обслуговування житлового будинку.
Ухвалою Валківського районного суду Харківської області від 12.07.2022 відкрито провадження у справі та призначено судовий розгляд за правилами спрощеного позовного провадження.
29.07.2022 представник відповідача Валківської міської ради Богодухівського району Харківської області Скрипніченко В.В. повідомив про судовий розгляд за відсутності представника, просить прийняти рішення згідно закону, на підставі наявних доказів.
11.08.2022 представник відповідача Головного управління Держгеокадастру у Харківській області Кундрюков Ю.В. надав відзив на позовну заяву, у якому просить відмовити у задоволенні позову.
В обґрунтування заперечень зазначає, що підставою для державної реєстрації та внесення запису про інше речове право, а саме право оренди земельної ділянки є договір оренди землі від 19.12.2017 та додаткова угода № б/н до нього, які на даний час є чинними, їх дійсність та законність позивачкою не оспорюється, що в свою чергу, на думку представника, свідчить, що позовна вимога про припинення речового права є необґрунтованою, передчасною та неналежним способом захисту.
Вважає, що позивачка не позбавлена можливості реалізувати своє право на безоплатну приватизацію земельної ділянки для обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, що передбачено нормами чинного законодавства та не потребує звернення до суду. Доказів, які б свідчили, що позивачка зверталася до Валківської міської ради з приводу приватизації спірної земельної ділянки, суду не надано.
Наголошує, що формування земельної ділянки полягає у визначенні її, як об`єкту цивільних прав, що передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації до ДЗК. Відповідно припиняє своє існування, як об`єкту цивільних прав, та скасовується державна реєстрація земельної ділянки на підставі судового рішення внаслідок визнання незаконною такої державної реєстрації. Тому позовна вимога про скасування державної реєстрації земельної ділянки шляхом закриття поземельної книги з видалення земельної ділянки з національної кадастрової системи та Державного земельного кадастру, на думку представника відповідача, є необґрунтованою та безпідставною.
Як зазначає представник, ухвалення судом рішення про скасування державної реєстрації земельної ділянки допускається виключно із одночасним припиненням таким рішенням усіх речових прав, їх обтяжень, зареєстрованих щодо земельної ділянки. З моменту виникнення права власності на нерухоме майно у власника виникає обов`язок оформити та зареєструвати речове право на відповідну земельну ділянку, розташовану під цією будівлею. У свою чергу, позивачкою не зареєстровано у встановленому законом порядку право власності на житловий будинок з адресою: АДРЕСА_1 , тому відсутні підстави для внесення змін до Державного земельного кадастру про земельну ділянку, яка знаходиться під житловим будинком.
На погляд представника відповідача, зміст позовних вимог направлений не на захист свого порушеного, невизнаного або оспорюваного права, а на позазаконне отримання земельної ділянки у власність, що свідчить про їх незаконність недоведеність та передчасність. Зі змісту позовної заяви не видно, яким чином державна реєстрація земельної ділянки у Державному земельному кадастрі порушує право позивачки, впливає на них або перешкоджає реалізації такого права.
Вимога позивачки про скасування державної реєстрації земельної ділянки, як зазначає представник, не забезпечує поновлення жодних прав, тому неефективним та неналежним способом.
17.08.2022представника позивачки ОСОБА_2 подала відповідь на відзив Головного управління Держгеокадастру у Харківській області, у якій, посилаючись на викладені у позовній заяві обставини, наполягала на задоволенні позовних вимог, як єдиному способі, який відновить її права, оскільки іншого порядку вирішення спірних питань нормами чинного законодавства не передбачено.
22.08.2022представник відповідачаГоловного управлінняДержгеокадастру уХарківській областіМоргун М.Ю.надала заперечення, у яких просить відмовити у задоволенні позову, обґрунтовуючи правову позицію викладеними у відзиві обставинами.
Третя особа правом надання пояснень у встановлений судом строк не скористалась.
Будь-які заяви чи клопотання щодо проведення інших процесуальних дій, в тому числі забезпечення доказів, вжиття заходів забезпечення позову, зупинення і поновлення провадження у справі, учасниками справи не заявлялися.
Ухвалою суду від 09.09.2022 судовий розгляд у цивільній справі вирішено проводити за правилами спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін, визнано обов`язковою їх явку в судове засідання.
В судовому засіданні представник позивачки ОСОБА_2 підтримала позовні вимоги, просила задовольнити, посилаючись на викладені у позові обставини. Наполягала, що вирішити спір в позасудовому порядку не можливо. Вказала, що позивачка не має можливості зареєструвати право власності на житловий будинок через відкритий у ДЗК розділ щодо земельної ділянки, що в свою чергу не може бути підставою для розірвання договору про оренду землі. Зауважила, що в даному випадку не порушуються права будь-якого із третіх осіб та власника земельної ділянки.
Представники відповідачів та третя особа в судове засідання черговий раз не прибули, просять судовий розгляд проводити за їх відсутності з урахуванням викладених раніше правових позицій. При цьому третя особа не заперечує проти задоволення позовних вимог, покладається на розсуд суду.
Заслухавши пояснення представника позивачки, дослідивши письмові докази, наявні у матеріалах справи, всебічно перевіривши обставини, на яких вони ґрунтуються у відповідності з нормами матеріального права, що підлягають застосуванню до даних правовідносин, суд дійшов висновку, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що нежитлова будівля (магазин), розташована за адресою: АДРЕСА_1 належить на праві приватної власності ОСОБА_1 , що підтверджується Інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта № 303521480 від 24.06.2022.
На підставі договору оренди землі від 19.12.2017 ФОП ОСОБА_1 є орендарем земельної ділянки кадастровий номер 6321210100:00:022:0042, площею 0,01 га, цільове призначення - для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , орендодавець - Валківська міська рада, про що свідчить Інформаційна довідка з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта № 303521480 від 24.06.2022.
Зазначені обставини встановлені рішенням Валківського районного суду Харківської області від 27.04.2022 у справі № 615/324/22, яке набрало законної сили 28.05.2022.
Цим рішенням припинено право власності ОСОБА_1 на нежитлову будівлю магазин та визнано за нею власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами згідно технічного паспорту, що розташовані за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до ч.4 ст.82 ЦПК України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Як зазначає представник, позивачка звернулась до Державного реєстратора речових прав на нерухоме майно Валківської міської ради Богодухівського району Харківської області з приводу реєстрації права власності на житловий будинок за нею на підставі рішення суду від 27.04.2022, але отримала відмову через неможливість здійснення ряду реєстраційних дій без рішення суду.
Завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави (ч.1 ст.2 ЦПК України).
Ч.1 ст.15 ЦК України встановлено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
За змістом ст.16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способом захисту цивільних прав та інтересів може бути, зокрема припинення дії, яка порушує право. Суд може захистити цивільне право або інтерес іншим способом, що встановлений договором або законом чи судом у визначених законом випадках.
Право на захист особа здійснює на свій розсуд (ч.1 ст.20 ЦК України).
Згідно ч.1 ст.321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
Відповідно до ст.152 ЗК України держава забезпечує громадянам та юридичним особам рівні умови захисту прав власності на землю. Власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов`язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків. Захист прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки здійснюється шляхом: а) визнання прав; б) відновлення стану земельної ділянки, який існував до порушення прав, і запобігання вчиненню дій, що порушують права або створюють небезпеку порушення прав; в) визнання угоди недійсною; г) визнання недійсними рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування; ґ) відшкодування заподіяних збитків; д) застосування інших, передбачених законом, способів.
Ст.79-1 ЗК України визначено, що формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об`єкта цивільних прав. Формування земельної ділянки передбачає визначення її площі, меж та внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру. Сформовані земельні ділянки підлягають державній реєстрації у Державному земельному кадастрі. Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера. Земельна ділянка може бути об`єктом цивільних прав виключно з моменту її формування (крім випадків суборенди, сервітуту щодо частин земельних ділянок) та державної реєстрації права власності на неї. Державна реєстрація речових прав на земельні ділянки здійснюється після державної реєстрації земельних ділянок у Державному земельному кадастрі.
Ведення Державного земельного кадастру здійснюється шляхом: створення відповідної державної геодезичної та картографічної основи, яка визначається та надається відповідно до цього Закону; внесення відомостей про об`єкти Державного земельного кадастру; внесення змін до відомостей про об`єкти Державного земельного кадастру; оброблення та систематизації відомостей про об`єкти Державного земельного кадастру.
Внесення відомостей до Державного земельного кадастру та користування такими відомостями здійснюється виключно на підставі та відповідно до цього Закону. Забороняється вимагати для внесення відомостей до Державного земельного кадастру та користування такими відомостями надання документів та здійснення дій, прямо не передбачених цим Законом. (ст.5 ЗУ «Про Державний земельний кадастр»)
Згідно положень ст.24 ЗУ «Про Державний земельний кадастр» державна реєстрація земельної ділянки здійснюється при її формуванні шляхом відкриття Поземельної книги на таку ділянку.
Державна реєстрація земельної ділянки скасовується Державним кадастровим реєстратором, який здійснює таку реєстрацію, у разі: поділу чи об`єднання земельних ділянок; якщо протягом одного року з дня здійснення державної реєстрації земельної ділянки речове право на неї не зареєстровано з вини заявника; ухвалення судом рішення про скасування державної реєстрації земельної ділянки. Ухвалення судом рішення про скасування державної реєстрації земельної ділянки допускається виключно з одночасним припиненням таким рішенням усіх речових прав, їх обтяжень, зареєстрованих щодо земельної ділянки (за наявності таких прав, обтяжень). Ухвалення судом рішення про визнання нечинним рішення органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою, за якою була сформована земельна ділянка, щодо якої виникли речові права, а також про скасування державної реєстрації такої земельної ділянки, що допускається за умови визнання нечинним рішення про затвердження такої документації (за його наявності) та припинення таких прав (за їх наявності).
Поземельна книга відкривається одночасно з державною реєстрацією земельної ділянки. Поземельна книга ведеться в паперовій та електронній (цифровій) формі. Поземельна книга закривається у разі скасування державної реєстрації земельної ділянки (ст.25 ЗУ «Про Державний земельний кадастр»).
Відповідно до п.60-61,114 Порядку ведення Державного земельного кадастру, запис у Поземельній книзі скасовується (поновлюється) Державним кадастровим реєстратором на підставі рішення суду.
Скасування (поновлення) запису в Поземельній книзі здійснюється шляхом внесення до Державного земельного кадастру відомостей про його скасування (поновлення) із зазначенням дати та підстави для скасування (поновлення), посади, прізвища та ініціалів/ініціала власного імені Державного кадастрового реєстратора, який скасував (поновив) запис, та формування з використанням програмного забезпечення Державного земельного кадастру нових аркушів Поземельної книги, які засвідчуються: в електронній (цифровій) формі - кваліфікованим електронним підписом Державного кадастрового реєстратора; у паперовій формі - підписом Державного кадастрового реєстратора та скріплюються його печаткою.
Державна реєстрація земельної ділянки скасовується Державним кадастровим реєстратором, який здійснює таку реєстрацію, у разі: 1) поділу чи об`єднання земельних ділянок - на підставі заяви про державну реєстрацію земельних ділянок, які утворилися в результаті такого поділу чи об`єднання; 2) коли протягом одного року з дня здійснення державної реєстрації земельної ділянки речове право на неї не зареєстроване з вини заявника, - на підставі інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, отриманої шляхом безпосереднього доступу до зазначеного Реєстру; 3) ухвалення судом рішення про скасування державної реєстрації земельної ділянки, яке набрало законної сили в установленому законодавством порядку. У разі скасування державної реєстрації з підстав, зазначених у підпунктах 2, 3 цього пункту, Державний кадастровий реєстратор у десятиденний строк повідомляє про це за формою згідно з додатком 23 особу, за заявою якої здійснено державну реєстрацію земельних ділянок, а в разі наявності зареєстрованих речових прав на неї - суб`єктів таких прав. Відомості про земельну ділянку у разі скасування її державної реєстрації: набувають статусу архівних за рішенням Державного кадастрового реєстратора; відображаються на кадастровій карті в архівному шарі даних геоінформаційної системи; зберігаються в Державному земельному кадастрі постійно разом з відомостями про відповідного Державного кадастрового реєстратора, дату та час набуття статусу архівних такими відомостями.
Ч.1 ст.14 ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» визначено, що розділ Державного реєстру прав та реєстраційна справа закриваються в разі: 1) знищення об`єкта нерухомого майна, об`єкта незавершеного будівництва, майбутнього об`єкта нерухомості; 2) поділу, об`єднання об`єктів нерухомого майна або виділу частки з об`єкта нерухомого майна; 3) виключення об`єкта незавершеного будівництва, майбутнього об`єкта нерухомості з проектної документації на будівництво у зв`язку із змінами проектної документації на будівництво; 4) скасування державної реєстрації земельної ділянки. У разі наявності в Державному реєстрі прав двох і більше розділів на один об`єкт нерухомого майна, об`єкт незавершеного будівництва, майбутній об`єкт нерухомості в результаті допущення технічної помилки закривається розділ Державного реєстру прав та реєстраційна справа, відкриті пізніше. Закритий розділ повинен містити посилання на діючий розділ відповідного об`єкта. Діючий розділ повинен містити посилання на закритий розділ відповідного об`єкта. Закритий розділ Державного реєстру прав та реєстраційна справа не підлягають поновленню. У разі скасування рішення державного реєстратора про закриття розділу Державного реєстру прав на об`єкт нерухомого майна, об`єкт незавершеного будівництва, майбутній об`єкт нерухомості відкривається новий розділ та формується нова реєстраційна справа відповідно до цього Закону.
Ст.19 ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» вказує, що реєстраційні дії здійснюються в день реєстрації відповідної заяви у Державному реєстрі прав, крім випадків, передбачених цією статтею та статтями 27-2, 27-3, 31-2 цього Закону.
У разі набуття права власності на об`єкт нерухомого майна (житловий будинок (крім багатоквартирного), іншу будівлю або споруду), об`єкт незавершеного будівництва, розміщений на земельній ділянці, що перебуває у користуванні відчужувача (попереднього власника) такого об`єкта на праві оренди, до набувача такого об`єкта одночасно переходить право оренди земельної ділянки, на якій розміщений такий об`єкт, в обсязі та на умовах, встановлених для відчужувача (попереднього власника) зазначеного об`єкта, розміщеного на земельній ділянці, крім випадків, визначених частиною четвертою цією статті, а також з урахуванням вимог частини шістнадцятої статті 120 Земельного кодексу України. Волевиявлення орендодавця, відчужувача (попереднього власника), набувача такого об`єкта та внесення змін до договору оренди із зазначенням нового орендаря земельної ділянки не вимагаються (ч.3 ст.7 ЗУ «Про оренду землі»).
Згідно п. 9 ч. 1 ст. 27 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державна реєстрація права власності та інших речових прав, крім державної реєстрації права власності на об`єкт незавершеного будівництва, проводиться на підставі судового рішення, що набрало законної сили, щодо набуття, зміни або припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно.
Із вимог ст.31-6 ЗУ «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», державна реєстрація переходу права власності на об`єкт нерухомого майна (житловий будинок (крім багатоквартирного), іншу будівлю або споруду), об`єкт незавершеного будівництва, що розміщений на земельній ділянці будь-якої форми власності, яка перебувала у користуванні (на праві оренди, емфітевзису, суперфіцію) відчужувача (попереднього власника) такого об`єкта, проводиться одночасно із державною реєстрацією переходу права користування такою земельною ділянкою від відчужувача (попереднього власника) відповідного об`єкта до його набувача. Про перехід відповідного права державний реєстратор зобов`язаний негайно повідомити орендодавця, особу, яка передала земельну ділянку в користування на праві емфітевзису, суперфіцію (якщо інформація про його місце проживання (місцезнаходження) міститься у Державному реєстрі прав) поштовим відправленням або електронною поштою.
Відповідно до ч.1 ст.118 Земельного кодексу України громадянин, заінтересований у приватизації земельної ділянки у межах норм безоплатної приватизації, що перебуває у його користуванні, у тому числі земельної ділянки, на якій розташовані жилий будинок, господарські будівлі, споруди, що перебувають у його власності, подає клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, що передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.
За положеннями ст.76ЦПК України доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Ст.81ЦПК України зобов`язує кожну сторону довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу свої вимог та заперечень. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Аналізуючи наведені норми, суд доходить висновку, що позивачем надано достатньо належних та допустимих доказів, які свідчать про порушення її права, як власника нерухомого майна, оскільки наявність у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно відомостей про оренду земельної ділянки, на якій розташований житловий будинок, позбавляє можливості здійснити державну реєстрацію у позасудовий спосіб.
Твердження представникавідповідача,що позивачкане надалабудь-якихдоказів,що дійснозверталась доДержавного реєстратораречових правна нерухомемайно Валківськоїміської радиБогодухівського районуХарківської області, суд вважає неспроможними, враховуючи гарантоване Конституцією України громадянам можливість користуватися своїми правами на свій розсуд. До того ж, слід зауважити, що не дивлячись на встановлений судом обов`язок, представники відповідачів жодного разу в судове засідання не прибули, що свідчить про неспроможність у вирішенні спірних питань.
Встановивши фактичні обставини справи, які мають суттєве значення для її вирішення, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову.
На підставі викладеного, керуючись ст.263-265 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Закрити розділ №1375079063212 в Реєстрі речових прав на нерухоме майно на припинене право власності на нежитлову будівлю, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 48,4 кв.м. та належала ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .
Припинити інше речове право (оренди), номер запису про інше речове право 24648229 право оренди земельної ділянки кадастровий номер 6321210100:00:022:0042 площею 0,01 га, цільове призначення для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, додаткова угода №б/н до договору оренди землі від 19.12.2017.
Скасувати державну реєстрацію земельної ділянки кадастровий номер 6321210100:00:022:0042 площею 0,01 га, цільове призначення для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, шляхом закриття поземельної книги з видалення земельної ділянки з Національної кадастрової системи (НКС) та Державного земельного кадастру (ДЗК).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя А.П. Токмакова
Суд | Валківський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 06.10.2022 |
Оприлюднено | 24.10.2022 |
Номер документу | 106858709 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них оренди |
Цивільне
Валківський районний суд Харківської області
Токмакова А. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні