Ухвала
від 20.10.2022 по справі 2-634/08
ЧОРНОБАЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 2-634/08

У Х В А Л А

про залишення скарги без руху

20 жовтня 2022 року смт Чорнобай

Суддя Чорнобаївського районного суду Черкаської області Левченко В.В., розглянувши матеріали скарги ОСОБА_1 , особа, дії якої оскаржуються начальник Чорнобаївського відділу державної виконавчої служби у Золотоніському районі Черкаської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) на дії державного виконавця, -

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 (далі - заявник) звернувся до Чорнобаївського районного суду Черкаської області із скаргою на дії державного виконавця.

В обґрунтування скарги зазначалося, що в провадженні Чорнобаївського відділу ДВС знаходиться виконавче провадження №29965815 про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 аліментів. Постановою державного виконавця від 23 січня 2019 року було накладено арешт на все рухоме та нерухоме майно ОСОБА_1 . Після повної сплати заборгованості за вказаним виконавчим провадженням було знято арешт накладений на рахунки ОСОБА_1 . Однак в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно наявна інформація про арешт всього нерухомого майна ОСОБА_1 . Листом від

23 вересня 2022 року Чорнобаївський відділ ДВС відмовив представнику ОСОБА_1 адвокату Кузьмінському О.О. у знятті арешту з майна, обгрунтовуючи тим, що підставою зняття арешту з майна боржника є надходження заяви стягувача та для вирішення питання порадив звернутися до суду. Заявник вважає, що такі дії державного виконавця є неправомірними, а тому просив визнати дії державного виконавця Чорнобаївського ВДВС в Золотоніському районі Черкаської області ЦМУМЮ (м. Київ) Волошина Б.Д. неправомірними, зобов`язати державного виконавця зняти арешт з майна ОСОБА_1 .

Вирішуючи питання про прийняття справи до провадження вважаю, що скарга підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.

Діючим процесуальним законодавством не визначені вимоги до форми та змісту скарги на дії державного виконавця. Разом з тим, на переконання суду, подання, скарги та заяви, які подаються сторонами у справі, учасниками виконавчого провадження, на стадії виконання судового рішення, що набрало законної сили, мають відповідати загальним вимогам до форми і змісту позовної заяви, передбаченими положеннями ЦПК України.

Частиною 1 ст. 450 ЦПК України передбачено, що скарга розглядається у десятиденний строк у судовому засіданні за участю стягувача, боржника і державного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби чи приватного виконавця, рішення, дія чи бездіяльність яких оскаржуються.

При цьому в порушення вимог ст. 450 ЦПК України заявник взагалі не зазначив стороною у справі стягувача, тобто ОСОБА_2 .

Водночас розділом VII ЦПК України не визначено порядок залишення скарги на рішення, дію або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, а тому слід застосувати аналогію закону на підставі ч. 9 ст. 10 ЦПК України, якою передбачено, що якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права).

Згідно ч. 1 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

Разом з цим, приписами ч. 2 ст. 183 ЦПК України регламентовано, що до заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).

В порушення наведеної норми заявником не надано доказів направлення скарги на дії державного виконавця іншим учасникам справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Зі змісту ч.ч. 2 і 3 цієї статті Кодексу вбачається, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

Згідно з прецедентною практикою Європейського суду з прав людини, реалізуючи

п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони й обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.

Враховуючи викладене, залишення даної скарги без руху з підстав, передбачених Законом, не є порушенням права на справедливий судовий захист, оскільки після усунення недоліків скарга буде вважатися поданою в день первісного її подання до суду.

За таких обставин скарга підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків, а саме для зазначення повного найменування стягувача, а також надання доказів направлення скарги на дії державного виконавця з додатками іншим учасникам справи.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 185, 259-261, 450 ЦПК України, суд,-

у х в а л и в:

Залишити без руху скаргу ОСОБА_1 , особа, дії якої оскаржуються начальник Чорнобаївського відділу державної виконавчої служби у Золотоніському районі Черкаської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) на дії державного виконавця.

Надати заявнику строк 10 (десять) днів з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків, зазначених у мотивувальній частині даної ухвали.

Роз`яснити заявнику, що у разі якщо у вказаний строк недоліки скарги не будуть усунуті, скарга вважається неподаною і повертається заявнику.

Копію ухвали надіслати заявнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя В.В. Левченко

СудЧорнобаївський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення20.10.2022
Оприлюднено24.10.2022
Номер документу106859090
СудочинствоЦивільне
КатегоріяІнші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)

Судовий реєстр по справі —2-634/08

Ухвала від 21.11.2022

Цивільне

Чорнобаївський районний суд Черкаської області

Левченко В. В.

Ухвала від 09.11.2022

Цивільне

Чорнобаївський районний суд Черкаської області

Левченко В. В.

Ухвала від 20.10.2022

Цивільне

Чорнобаївський районний суд Черкаської області

Левченко В. В.

Ухвала від 11.02.2021

Цивільне

Комунарський районний суд м.Запоріжжя

Наумова І. Й.

Ухвала від 11.02.2021

Цивільне

Комунарський районний суд м.Запоріжжя

Наумова І. Й.

Рішення від 08.12.2008

Цивільне

Іваничівський районний суд Волинської області

Дильний Г.М.

Ухвала від 02.06.2008

Цивільне

Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Соколянська О. М.

Рішення від 30.09.2008

Цивільне

Магдалинівський районний суд Дніпропетровської області

Соловйов М.І.

Рішення від 30.07.2008

Цивільне

Кременчуцький районний суд Полтавської області

Святська О.В.

Рішення від 06.05.2008

Цивільне

Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області

Федик Л.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні