Ухвала
від 20.10.2022 по справі 461/2751/22
ГАЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 461/2751/22

Провадження № 1-кс/461/4698/22

УХВАЛА

про тимчасовий доступ до речей і документів

20.10.2022 року слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , секретар судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУ Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, -

в с т а н о в и в :

старший слідчий відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУ Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням у кримінальному провадженні № № 12022140000000182 від 31.05.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України, погодженим прокурором Львівської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей та документів, а саме до інформації, про наявність банківських рахунків якими користуються: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 РНОКПП НОМЕР_1 , Благодійна організація « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ЄДРПОУ НОМЕР_2 та Благодійна організація « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ЄРДПОУ НОМЕР_3 та руху коштів по них з моменту відкриття рахунківпо час дії отриманої ухвали суду,відкритихв АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ЄДРПОУ НОМЕР_4 , юридична адреса АДРЕСА_1 , ізможливістювилученняданихдокументів уЛьвівськомувідділенні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » у АДРЕСА_2 , із зазначенням повних реквізитів контрагентів, від кого надходили та які отримували кошти, часу, суми та призначення платежів, їх проведення, залишків на рахунках, інформації щодо зняття готівки на паперових (завірених копіях) та магнітних носіях, фотографії осіб з камер відеоспостереження банкоматів, з яких знімали грошові кошти з данихрозрахункових рахунків, а також інформацію про адреси розташування банкоматів, із яких здійснювалось зняття готівки.

Подане клопотання мотивує тим, що в матеріалах даного кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вищевказані документи (інформація) мають суттєве значення для швидкого, повного та неупередженого розслідування кримінального провадження та встановлення важливих обставин.

В клопотанні слідчий просить проводити розгляд без участі слідчого та прокурора.

У зв`язку із реальною загрозою зміни або знищення таких речей та документів, слідчий просить розгляд клопотання, з урахуванням ч.2ст.163 КПК України, провести без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація.

На підставі ч.2 ст.163 КПК України, слідчий суддя вважає за можливе розглянути клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, та у відсутності слідчого та прокурора.

Відповідно до ч.4ст.107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексусудове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, приходжу до наступного висновку.

Слідчим суддею встановлено, що у провадженні СУ ГУНП у Львівськійобластіперебуваютьматеріалидосудовогорозслідування № 12022140000000182 від 31.05.2022, за ознакамикримінальногоправопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2КК України.

Досудовимрозслідуваннямвстановлено, що 30.06.2022, ОСОБА_5 , діючи з прямим умислом, переслідуючикорисливімотиви з метою отриманняприбутку для власногозбагачення, перебуваючи на території м. Львова, здійснив продаж трьохавтомобілів марок: «FordRanger» номер кузова НОМЕР_5 , «NissanTurano 2» номер кузова НОМЕР_6 , «FordRanger» номер кузова НОМЕР_7 , якіпризначались для Збройних сил України та перетнулидержавний кордон України, як гуманітарнадопомога. В результатівказанихпротиправнихдій ОСОБА_5 отримавприбуток на загальну суму 508 950 гривень, що становить значнийрозмір, під час воєнного стану за наступнихобставин.

Зокрема, указом Президента Українивід 24.02.2022 № 64/2022 та Законом України Про затвердження Указу Президента України «Про введеннявоєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 2102-ХІ введено військовий стан на всійтериторіїУкраїни.

В подальшому, указом Президента Українивід 14.03.2022 № 133/2022 та Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку діївоєнного стану в Україні» від 15.03.2022 №2119-ІХ продовжено строк діївоєнного стану в Україні з 26.03.2022 строком на 30 діб.

Також, указом Президента Українивід 18.04.2022 № 259/2022 та Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку діївоєнного стану в Україні» від 21.04.2022 № 2212-IXпродовжено строк діївоєнного стану в Україні з 25.04.2022 строком на 30 діб.

Надалі, указом Президента Українивід 17.05.2022 № 341/2022 та Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку діївоєнного стану в Україні» від 22.05.2022 № 2263-IXпродовжено строк діївоєнного стану в Україні з 25.05.2022 строком на 90 діб.

Відповідно до положень ст. 1 Закону України «Про гуманітарнудопомогу» безоплатнадопомога (пересилка, виконанняробіт, наданняпослуг) це - наданнягуманітарноїдопомоги без будь-якоїгрошової, матеріальноїабоіншихвидівкомпенсацій донорам, у свою чергугуманітарнадопомогаце - цільоваадреснабезоплатнадопомога в грошовійабонатуральнійформі, у виглядібезповоротноїфінансовоїдопомогиабодобровільнихпожертвувань, абодопомога у виглядівиконанняробіт, наданняпослуг, щонадаєтьсяіноземними та вітчизняними донорами ізгуманнихмотивівотримувачамгуманітарноїдопомоги в Україніабо за кордоном, якіпотребуютьїї у зв`язку з соціальноюнезахищеністю, матеріальноюнезабезпеченістю, важкимфінансовим становищем, виникненнямнадзвичайного стану, зокремавнаслідокстихійного лиха, аварій, епідемій і епізоотій, екологічних, техногенних та інших катастроф, якістворюютьзагрозу для життя і здоров`янаселення, або тяжкою хворобою конкретнихфізичнихосіб, а також для підготовки до збройногозахистудержави та їїзахисту у разізбройноїагресіїабозбройногоконфлікту. Гуманітарнадопомога є різновидомблагодійництва і маєспрямовуватисявідповідно до обставин, об`єктивних потреб, згодиїїотримувачів та за умовидотриманнявимог ст. 3 Закону України «Про благодійнудіяльність та благодійніорганізації».

З положень ст. 3 Закону України «Про благодійнудіяльність та благодійніорганізації» вбачається, щоцілямиблагодійноїдіяльності є наданнядопомоги для сприяннязаконнимінтересамбенефіціаріву сферахблагодійноїдіяльності, визначенихцим Законом, а такожрозвиток і підтримкацих сфер у суспільнихінтересах. Сферами благодійноїдіяльності є, зокрема, сприянняобороноздатності та мобілізаційнійготовностікраїни, захистунаселення у надзвичайнихситуаціях мирного і воєнного стану.

Положеннями ст. 1 Закону України «Про волонтерськудіяльність» визначено, щоволонтерськадіяльність - добровільна, соціальноспрямована, неприбутковадіяльність, щоздійснюється волонтерами шляхом наданняволонтерськоїдопомоги. Волонтерськадопомога - роботи та послуги, щобезоплатновиконуються і надаються волонтерами. Волонтерськадіяльність є формою благодійноїдіяльності. Безоплатневиконанняробітабонаданняпослуг особами, щоздійснюється на основісімейних, дружніхчисусідськихвідносин, не є волонтерськоюдіяльністю. Волонтерськадіяльністьґрунтується на принципах законності, гуманності, рівності, добровільності, безоплатності, неприбутковості.

Волонтерськадіяльністьздійснюється, зокрема, за таким напрямком, як наданняволонтерськоїдопомогиЗбройним Силам України, іншимвійськовимформуванням, правоохоронним органам, органам державноївладипід час дії особливого періоду, правовихрежимівнадзвичайногочивоєнного стану, проведенняантитерористичноїоперації, здійсненнязаходівіззабезпеченнянаціональноїбезпеки і оборони, відсічі і стримуваннязбройноїагресії РФ у Донецькій та Луганській областях.

Зокрема, в період з лютого 2022 року (більшточноїдатидосудовимслідством не встановлено) по 30.06.2022 під приводом волонтерськоїдіяльності, яка мала полягати у безоплатнійпередачіЗбройним силам України та іншимвійськовимформуванням, створеним у відповідності до законодавстваУкраїни, товарівгуманітарноїдопомоги, ОСОБА_5 , за невстановленихдосудовимрозслідуваннямобставин, отримававтомобілі марок: «FordRanger» номер кузова НОМЕР_5 , «NissanTurano 2» номер кузова НОМЕР_6 , «FordRanger» номер кузова НОМЕР_7 , які 14 та 15.05.2022 ввезенні через митний кордон на територіюУкраїни, як гуманітарнадопомога та призначалися для військовоїчастини НОМЕР_8 ЗСУ відБлагодійноїорганізації « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та Благодійноїорганізації « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

В подальшому, зберігаючивказаніавтомобілі на автомобільнійплощадцінавпротиприміщення « ІНФОРМАЦІЯ_5 » за адресою: АДРЕСА_3 , ОСОБА_5 , достовірнознаючи про походженняавтомобілів та їхцільовепризначення, незважаючи на обов`язокбезоплатноїпередачі таких автомобілівЗбройним силам України та іншимвійськовимформуваннямствореним у відповідності до законодавстваУкраїни, а такожвстановлену Законом України «Про гуманітарнудопомогу» заборону на продаж гуманітарноїдопомоги, вирішив незаконно ними розпорядитися з метою отриманняприбутку для себе та розробивзлочинний план, щодо продажу гуманітарноїдопомогизацікавленим особам, через платформу онлайн-оголошень, яка об'єднує людей для покупки, продажу абообміну товарами та послугами «OLX.ua» та сайту з продажу автомобілів «Auto.Ria», де вказавсвійконтактний номер телефону № НОМЕР_9 .

Так, 30.06.2022 після 12:00 год. ОСОБА_5 перебуваючи у м. Львові, у невстановленомудосудовимрозслідуванняммісці, під час телефонноїрозмови, достовірнознаючи, щовіндіє в порушеннявимог Закону України «Про гуманітарнудопомогу», з корисливихмотивів, переслідуючи мету незаконного збагачення шляхом одержаннягрошовихкоштів за продаж гуманітарноїдопомоги, надаввказівку ОСОБА_6 , який не бувобізнаний з злочинними планами ОСОБА_5 про намір продажу автомобілів, яківвезені на територіюУкраїни як гуманітарнадопомоги, надати для огляду ОСОБА_7 автомобілі марок: «FordRanger» номер кузова НОМЕР_5 , «NissanTurano 2» номер кузова НОМЕР_6 , «FordRanger» номер кузова НОМЕР_7 , щознаходилися за адресою: АДРЕСА_3 , при цьому, вказавши, щоусіпитаннярозрахунку за автомобілі, вирішувативиключно з ним.

Цього ж дня, о 17:06 год. ОСОБА_6 , не будучи обізнаниміззлочинними планами ОСОБА_5 , перебуваючи на автомобільнійплощадцінавпротиприміщення « ІНФОРМАЦІЯ_5 » за адресою: АДРЕСА_3 , передав ОСОБА_7 автомобілі марок: «FordRanger» номер кузова НОМЕР_5 , «NissanTurano 2» номер кузова НОМЕР_6 , «FordRanger» номер кузова НОМЕР_7 , за що одержав відньогогрошовікошти в сумі 17400 доларів США (згідно з офіційним курсом іноземних валют, встановленимНаціональним банком України станом на 30.06.2022, відповідалосумі 508950 грн.), які в подальшому, за вказівкою ОСОБА_5 , повинен бувпередатийому, в якостіприбутку за продаж предметівгуманітарноїдопомоги (автомобілів, спеціальнообладнаних для потреб військових).

Водночас, ОСОБА_5 післявчиненнявсіхдій, яківважавнеобхідними для реалізаціїсвогозлочинного плану, щодо продажу гуманітарноїдопомоги з метою отриманняприбутку, буввикритийпрацівникамиправоохороннихорганів, а грошовікошти в сумі 17400 доларів США (згідно з офіційним курсом іноземних валют, встановленимНаціональним банком України станом на 30.06.2022, відповідалосумі 508950 грн.), отриманіза продажтранспортнихзасобів, вилученіспівробітникамиполіції.

Разом з тим, досудовимрозслідуваннямвстановлено, щоринковавартістьвищевказанихтранспортнихзасобів, а саме марки «FordRanger» номер кузова НОМЕР_5 становить 174190 грн., «NissanTurano 2» номер кузова НОМЕР_6 становить 190 970 грн., « ІНФОРМАЦІЯ_6 » номер кузова НОМЕР_7 становить 170600 грн., а загалом станом на 30.06.2022 вартість таких становила 535 760 грн.

Таким чином, ОСОБА_5 , підозрюється у вчиненікримінальногоправопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України, а самеу продажутоварів (предметів) гуманітарноїдопомоги, з метою отриманняприбутку, у значномурозмірі, під час воєнного стану.

Слідчий зазначає, що враховуючи вищенаведене, досліджуючи повно та неупереджено обставини вчинення даного кримінального правопорушення, для прийняття законного рішення у кримінальному провадженні, зокрема, підтвердження або ж спростування факту кримінального правопорушення, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до інформації, котра міститься в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ЄДРПОУ НОМЕР_4 про наявність банківських рахунківякими користуються: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 РНОКПП НОМЕР_1 , Благодійнаорганізація « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ЄДРПОУ НОМЕР_2 та Благодійнаорганізація « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ЄРДПОУ НОМЕР_3 та руху коштів по нихз моменту відкриттярахунків, по час дії отриманої ухвали суду, що дозволить проводити подальші слідчі дії з метою прийняття законного і обґрунтованого рішення у вказаному кримінальному провадженні та дасть змогу встановити інші факти вчинення аналогічних правопорушень.

Вказана інформація згідно вимог ч. 1 ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність» є банківською таємницею та згідно вимог ст. 62 вищевказаного Закону, розкривається банками за рішенням суду

Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Частиною 6 ст.163 КПК України встановлено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до ч.7 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, враховуючи, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, вважаю, що клопотання про надання тимчасового доступу до речей та документів є підставним.

Керуючись ст.ст. 162-166 КПК України, слідчий суддя ,-

у х в а л и в :

клопотання задовольнити.

Надати старшому слідчому СУ ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 та іншим слідчим, які входять до групи слідчих у кримінальному провадженні № 12022140000000182 від 31.05.2022, дозвіл на тимчасовий доступ до інформації, про наявність банківських рахунків якими користуються: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 РНОКПП НОМЕР_1 , Благодійна організація « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ЄДРПОУ НОМЕР_2 та Благодійна організація « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ЄРДПОУ НОМЕР_3 та руху коштів по них з моменту відкриття рахунківпо час дії отриманої ухвали суду,відкритихв АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ЄДРПОУ НОМЕР_4 , юридична адреса АДРЕСА_1 , ізможливістювилученняданихдокументів уЛьвівськомувідділенні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » у АДРЕСА_2 , із зазначенням повних реквізитів контрагентів, від кого надходили та які отримували кошти, часу, суми та призначення платежів, їх проведення, залишків на рахунках, інформації щодо зняття готівки на паперових (завірених копіях) та магнітних носіях, фотографії осіб з камер відеоспостереження банкоматів, з яких знімали грошові кошти з данихрозрахункових рахунків, а також інформацію про адреси розташування банкоматів, із яких здійснювалось зняття готівки.

Роз`яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Контроль за виконанням ухвали покласти на старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУ Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 .

Строк дії ухвали 2 (два) місяці з дня її постановлення.

Ухвала остаточна, оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудГалицький районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення20.10.2022
Оприлюднено14.05.2024
Номер документу106872717
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —461/2751/22

Ухвала від 23.12.2022

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 30.11.2022

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 30.11.2022

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 20.10.2022

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 20.10.2022

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 20.10.2022

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 20.10.2022

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 20.10.2022

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 03.10.2022

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

Ухвала від 03.10.2022

Кримінальне

Галицький районний суд м.Львова

Волоско І. Р.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні