Справа № 461/2751/22
Провадження № 1-кс/461/4694/22
УХВАЛА
про тимчасовий доступ до речей і документів
20.10.2022 року слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , секретар судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУ Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, -
в с т а н о в и в :
старший слідчий відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУ Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням у кримінальному провадженні № № 12022140000000182 від 31.05.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України, погодженим прокурором Львівської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей та документів, а саме про наявність банківських рахунків якими користуються: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 РНОКПП НОМЕР_1 , Благодійна організація « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ЄДРПОУ НОМЕР_2 та Благодійна організація « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ЄРДПОУ НОМЕР_3 та руху коштів по нихз моменту відкриттярахунків, по час дії отриманої ухвали суду,відкритих в АТ« ІНФОРМАЦІЯ_4 » (МФО НОМЕР_4 , ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), що зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 , із можливістю вилучення даних документів у відділенніАТ« ІНФОРМАЦІЯ_4 » ум. Львів, із зазначенням повних реквізитів контрагентів, від кого надходили та які отримували кошти, часу, суми та призначення платежів, їх проведення, залишків на рахунках, інформації щодо зняття готівки на паперових (завірених копіях) та магнітних носіях, фотографії осіб з камер відеоспостереження банкоматів, з яких знімали грошові кошти з данихрозрахункових рахунків, а також інформацію про адреси розташування банкоматів, із яких здійснювалось зняття готівки.
Подане клопотання мотивує тим, що в матеріалах даного кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вищевказані документи (інформація) мають суттєве значення для швидкого, повного та неупередженого розслідування кримінального провадження та встановлення важливих обставин.
В клопотанні слідчий просить проводити розгляд без участі слідчого та прокурора.
У зв`язку із реальною загрозою зміни або знищення таких речей та документів, слідчий просить розгляд клопотання, з урахуванням ч.2ст.163 КПК України, провести без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація.
На підставі ч.2 ст.163 КПК України, слідчий суддя вважає за можливе розглянути клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, та у відсутності слідчого та прокурора.
Відповідно до ч.4ст.107 КПК України, у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексусудове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, приходжу до наступного висновку.
Слідчим суддею встановлено, що у провадженні СУ ГУНП у Львівськійобластіперебуваютьматеріалидосудовогорозслідування № 12022140000000182 від 31.05.2022, за ознакамикримінальногоправопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 30.06.2022, ОСОБА_5 , діючи з прямим умислом, переслідуючи корисливі мотиви з метою отримання прибутку для власного збагачення, перебуваючи на території м. Львова, здійснив продаж трьох автомобілів марок: «FordRanger» номер кузова НОМЕР_6 , «NissanTurano 2» номер кузова НОМЕР_7 , «FordRanger» номер кузова НОМЕР_8 , які призначались для Збройних сил України та перетнули державний кордон України, як гуманітарна допомога. В результаті вказаних протиправних дій ОСОБА_5 отримав прибуток на загальну суму 508 950 гривень, що становить значний розмір, під час воєнного стану за наступних обставин.
Зокрема, указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 та Законом України Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 2102-ХІ введено військовий стан на всій території України.
В подальшому, указом Президента України від 14.03.2022 № 133/2022 та Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 15.03.2022 №2119-ІХ продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 26.03.2022 строком на 30 діб.
Також, указом Президента України від 18.04.2022 № 259/2022 та Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 21.04.2022 № 2212-IX продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 25.04.2022 строком на 30 діб.
Надалі, указом Президента України від 17.05.2022 № 341/2022 та Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 22.05.2022 № 2263-IX продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 25.05.2022 строком на 90 діб.
Відповідно до положень ст. 1 Закону України «Про гуманітарну допомогу» безоплатна допомога (пересилка, виконання робіт, надання послуг) це - надання гуманітарної допомоги без будь-якої грошової, матеріальної або інших видів компенсацій донорам, у свою чергу гуманітарна допомога це - цільова адресна безоплатна допомога в грошовій або натуральній формі, у вигляді безповоротної фінансової допомоги або добровільних пожертвувань, або допомога у вигляді виконання робіт, надання послуг, що надається іноземними та вітчизняними донорами із гуманних мотивів отримувачам гуманітарної допомоги в Україні або за кордоном, які потребують її у зв`язку з соціальною незахищеністю, матеріальною незабезпеченістю, важким фінансовим становищем, виникненням надзвичайного стану, зокрема внаслідок стихійного лиха, аварій, епідемій і епізоотій, екологічних, техногенних та інших катастроф, які створюють загрозу для життя і здоров`я населення, або тяжкою хворобою конкретних фізичних осіб, а також для підготовки до збройного захисту держави та її захисту у разі збройної агресії або збройного конфлікту. Гуманітарна допомога є різновидом благодійництва і має спрямовуватися відповідно до обставин, об`єктивних потреб, згоди її отримувачів та за умови дотримання вимог ст. 3 Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації».
З положень ст. 3 Закону України «Про благодійну діяльність та благодійні організації» вбачається, що цілями благодійної діяльності є надання допомоги для сприяння законним інтересам бенефіціарів у сферах благодійної діяльності, визначених цим Законом, а також розвиток і підтримка цих сфер у суспільних інтересах. Сферами благодійної діяльності є, зокрема, сприяння обороноздатності та мобілізаційній готовності країни, захисту населення у надзвичайних ситуаціях мирного і воєнного стану.
Положеннями ст. 1 Закону України «Про волонтерську діяльність» визначено, що волонтерська діяльність - добровільна, соціально спрямована, неприбуткова діяльність, що здійснюється волонтерами шляхом надання волонтерської допомоги. Волонтерська допомога - роботи та послуги, що безоплатно виконуються і надаються волонтерами. Волонтерська діяльність є формою благодійної діяльності. Безоплатне виконання робіт або надання послуг особами, що здійснюється на основі сімейних, дружніх чи сусідських відносин, не є волонтерською діяльністю. Волонтерська діяльність ґрунтується на принципах законності, гуманності, рівності, добровільності, безоплатності, неприбутковості.
Волонтерська діяльність здійснюється, зокрема, за таким напрямком, як надання волонтерської допомоги Збройним Силам України, іншим військовим формуванням, правоохоронним органам, органам державної влади під час дії особливого періоду, правових режимів надзвичайного чи воєнного стану, проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ у Донецькій та Луганській областях.
Зокрема, в період з лютого 2022 року (більш точної дати досудовим слідством не встановлено) по 30.06.2022 під приводом волонтерської діяльності, яка мала полягати у безоплатній передачі Збройним силам України та іншим військовим формуванням, створеним у відповідності до законодавства України, товарів гуманітарної допомоги, ОСОБА_5 , за невстановлених досудовим розслідуванням обставин, отримав автомобілі марок: «FordRanger» номер кузова НОМЕР_6 , «NissanTurano 2» номер кузова НОМЕР_7 , «FordRanger» номер кузова НОМЕР_8 , які 14 та 15.05.2022 ввезенні через митний кордон на територію України, як гуманітарна допомога та призначалися для військової частини НОМЕР_9 ЗСУ від Благодійної організації « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та Благодійної організації « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
В подальшому, зберігаючи вказані автомобілі на автомобільній площадці навпроти приміщення « ІНФОРМАЦІЯ_5 » за адресою: АДРЕСА_2 , ОСОБА_5 , достовірно знаючи про походження автомобілів та їх цільове призначення, незважаючи на обов`язок безоплатної передачі таких автомобілів Збройним силам України та іншим військовим формуванням створеним у відповідності до законодавства України, а також встановлену Законом України «Про гуманітарну допомогу» заборону на продаж гуманітарної допомоги, вирішив незаконно ними розпорядитися з метою отримання прибутку для себе та розробив злочинний план, щодо продажу гуманітарної допомоги зацікавленим особам, через платформу онлайн-оголошень, яка об'єднує людей для покупки, продажу або обміну товарами та послугами «OLX.ua» та сайту з продажу автомобілів «Auto.Ria», де вказав свій контактний номер телефону № НОМЕР_10 .
Так, 30.06.2022 після 12:00 год. ОСОБА_5 перебуваючи у м. Львові, у невстановленому досудовим розслідуванням місці, під час телефонної розмови, достовірно знаючи, що він діє в порушення вимог Закону України «Про гуманітарну допомогу», з корисливих мотивів, переслідуючи мету незаконного збагачення шляхом одержання грошових коштів за продаж гуманітарної допомоги, надав вказівку ОСОБА_6 , який не був обізнаний з злочинними планами ОСОБА_5 про намір продажу автомобілів, які ввезені на територію України як гуманітарна допомоги, надати для огляду ОСОБА_7 автомобілі марок: «FordRanger» номер кузова НОМЕР_6 , «NissanTurano 2» номер кузова НОМЕР_7 , «FordRanger» номер кузова НОМЕР_8 , що знаходилися за адресою: АДРЕСА_2 , при цьому, вказавши, що усі питання розрахунку за автомобілі, вирішувати виключно з ним.
Цього ж дня, о 17:06 год. ОСОБА_6 , не будучи обізнаним із злочинними планами ОСОБА_5 , перебуваючи на автомобільній площадці навпроти приміщення « ІНФОРМАЦІЯ_5 » за адресою: АДРЕСА_2 , передав ОСОБА_7 автомобілі марок: «FordRanger» номер кузова НОМЕР_6 , «NissanTurano 2» номер кузова НОМЕР_7 , «FordRanger» номер кузова НОМЕР_8 , за що одержав від нього грошові кошти в сумі 17400 доларів США (згідно з офіційним курсом іноземних валют, встановленим Національним банком України станом на 30.06.2022, відповідало сумі 508950 грн.), які в подальшому, за вказівкою ОСОБА_5 , повинен був передати йому, в якості прибутку за продаж предметів гуманітарної допомоги (автомобілів, спеціально обладнаних для потреб військових).
Водночас, ОСОБА_5 після вчинення всіх дій, які вважав необхідними для реалізації свого злочинного плану, щодо продажу гуманітарної допомоги з метою отримання прибутку, був викритий працівниками правоохоронних органів, а грошові кошти в сумі 17400 доларів США (згідно з офіційним курсом іноземних валют, встановленим Національним банком України станом на 30.06.2022, відповідало сумі 508950 грн.), отримані за продаж транспортних засобів, вилучені співробітниками поліції.
Разом з тим, досудовим розслідуванням встановлено, що ринкова вартість вищевказаних транспортних засобів, а саме марки «FordRanger» номер кузова НОМЕР_6 становить 174190 грн., «NissanTurano 2» номер кузова НОМЕР_7 становить 190 970 грн., « ІНФОРМАЦІЯ_6 » номер кузова НОМЕР_8 становить 170600 грн., а загалом станом на 30.06.2022 вартість таких становила 535 760 грн.
Таким чином, ОСОБА_5 , підозрюється у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 КК України, а саме у продажу товарів (предметів) гуманітарної допомоги, з метою отримання прибутку, у значному розмірі, під час воєнного стану.
Слідчий зазначає, що враховуючи вищенаведене, досліджуючи повно та неупереджено обставини вчинення даного кримінального правопорушення, для прийняття законного рішення у кримінальному провадженні, зокрема, підтвердження або ж спростування факту кримінального правопорушення, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до інформації, котра міститься в АТ« ІНФОРМАЦІЯ_4 » (МФО НОМЕР_4 , ЄДРПОУ НОМЕР_5 )про наявність банківських рахунків якими користуються: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 РНОКПП НОМЕР_1 , Благодійна організація « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ЄДРПОУ НОМЕР_2 та Благодійна організація « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ЄРДПОУ НОМЕР_3 та руху коштів по нихз моменту відкриттярахунків, по час дії отриманої ухвали суду, що дозволить проводити подальші слідчі дії з метою прийняття законного і обґрунтованого рішення у вказаному кримінальному провадженні та дасть змогу встановити інші факти вчинення аналогічних правопорушень.
Вказана інформація згідно вимог ч. 1 ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність» є банківською таємницею та згідно вимог ст. 62 вищевказаного Закону, розкривається банками за рішенням суду
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Частиною 6 ст.163 КПК України встановлено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до ч.7 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, враховуючи, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, вважаю, що клопотання про надання тимчасового доступу до речей та документів є підставним.
Керуючись ст.ст. 162-166 КПК України, слідчий суддя ,-
у х в а л и в :
клопотання задовольнити.
Надати старшому слідчому СУ ГУНП у Львівській області ОСОБА_3 та іншим слідчим, які входять до групи слідчих у кримінальному провадженні № 12022140000000182 від 31.05.2022, дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, а саме про наявність банківських рахунків якими користуються: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 РНОКПП НОМЕР_1 , Благодійна організація « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ЄДРПОУ НОМЕР_2 та Благодійна організація « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ЄРДПОУ НОМЕР_3 та руху коштів по нихз моменту відкриттярахунків, по час дії отриманої ухвали суду,відкритих в АТ« ІНФОРМАЦІЯ_4 » (МФО НОМЕР_4 , ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), що зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 , із можливістю вилучення даних документів у відділенніАТ« ІНФОРМАЦІЯ_4 » ум. Львів, із зазначенням повних реквізитів контрагентів, від кого надходили та які отримували кошти, часу, суми та призначення платежів, їх проведення, залишків на рахунках, інформації щодо зняття готівки на паперових (завірених копіях) та магнітних носіях, фотографії осіб з камер відеоспостереження банкоматів, з яких знімали грошові кошти з данихрозрахункових рахунків, а також інформацію про адреси розташування банкоматів, із яких здійснювалось зняття готівки.
Роз`яснити, що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Контроль за виконанням ухвали покласти на старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУ Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 .
Строк дії ухвали 2 (два) місяці з дня її постановлення.
Ухвала остаточна, оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 20.10.2022 |
Оприлюднено | 14.05.2024 |
Номер документу | 106872721 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Волоско І. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні