Справа №705/3417/22
У Х В А Л А
30.09.2022 м. Умань
Суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області Піньковський Р.В., вирішуючи питання відкриття провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача: Танська сільська рада, про визнання права власності на спадкове майно,
В С Т А Н О В И В:
Представник позивача ОСОБА_1 адвокат Яроміч Ольга Володимировича звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 , вказавши третю особу яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача: Танську сільську раду, про визнання права власності на спадкове майно.
Ознайомившись із позовною заявою та доданими до неї письмовими матеріалами, суддя вважає, що позовна заява не відповідає вимогам ст.ст.175, 177 ЦПК України виходячи з наступного.
Відповідно до положень ст. ст.175, 177 ЦПК України позовна заява є процесуальним документом, який повинен містити в собі, зокрема: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Згідно ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч.2 ст.133 ЦПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.
Таким спеціальним законом є Закон України від 08 липня 2011 року № 3674-VІ «Про судовий збір», яким визначаються правові засади справляння судового збору та звільнення від сплати судового збору.
Відповідно до ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Ставка судового збору за подання до суду позовної заявинемайнового характеру,яка подана фізичною особою, складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно абз.2 ч.3 ст.6 Закону України «Про судовий збір», у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Аналогічне положення міститься в п.10 Постанови Пленуму ВССУ № 10 від 17.10.2014, відповідно до якого подані до суду позовні заяви чи заяви, а також зустрічні позовні заяви можуть містити кілька самостійних позовних вимог, кожна з яких є об`єктом справляння судового збору. Так, якщо в позовній заяві об`єднано дві або більше самостійних вимог немайнового характеру, пов`язані між собою, судовий збір сплачується окремо з кожної із таких вимог (або загальною сумою).
У позовній заяві представник позивача просить суд:
- визнати поважною причину пропуску ОСОБА_3 строку для прийняття спадщини, що відкрилась ІНФОРМАЦІЯ_1 після смерті ОСОБА_4 та вважати його таким, що прийняв спадщину;
- встановити факт належності ОСОБА_4 . Державного акту на право приватної власності на землю серії ЯЕ №619745, виданого Уманською районною державною адміністрацією 01.11.2007, на земельну ділянку кадастровий номер 7124384000:02:000:0028 площею 1,9685 га, яка розташована на території Косенівської сільської ради Уманського району Черкаської області;
- визнати за ОСОБА_3 право власності на земельну ділянку кадастровий номер 7124384000:02:000:0028 площею 1,9685 га, яка розташована на території Косенівської сільської ради Уманського району Черкаської області, та належала спадкодавцю ОСОБА_4 на підставі державного акту на право приватної власності на землю серії ЯЕ №619745, виданого Уманською районною державною адміністрацією 01.11.2007, в порядку спадкування за заповітом після смерті ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Отже, позивачем подано позовну заяву, яка фактично містить 3 самостійні позовні вимоги, які повинні бути сплачені судовим збором, однак позивачем не надано до суду квитанції про сплату судового збору за другу та третю позовну вимогу.
До позовної заяви позивачем додано квитанцію № 0.0.2664109495.1 від 05.09.2022 про сплату судового збору у розмірі 992,40 грн., що відповідає сплаті лише за одну позовну вимогу.
Законом України «Про Державний бюджет на 2022 рік» визначено, що з 01 січня 2022 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 2481 грн.
Враховуючи викладене позивачу необхідно доплатити судовий збір в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, за 2 позовних вимоги немайнового характеру, на рахунок: отримувач коштів: ГУК у Черкаській області /тг м. Умань/22030101; Код отримувача (код за ЄРДПОУ) 37930566; Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат); Код отримувача (МФО) 899998; Рахунок отримувача: UА588999980313151206000023755; Код класифікації доходів бюджету 22030101 у розмірі 1984,80 грн.
Згідно з ч.1-3 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст.175 і 177 ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
На підставі викладеного вище позовну заяву потрібно залишити без руху та надати представнику позивача строк для усунення зазначених недоліків протягом п`яти днів з дня вручення (отримання) ухвали про залишення позовної заяви без руху. Недоліки необхідно усунути шляхом виконання всіх вимог, зазначених в цій ухвалі суду.
Керуючись ст.ст.175, 177, 185 ЦПК України, суддя
У Х В А Л И В:
Позовну заяву, подану представником позивача ОСОБА_3 адвокатом Яроміч О.В., до ОСОБА_2 , третя особа яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача: Танська сільська рада, про визнання права власності на спадкове майно залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків протягом п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити позивачу та представнику позивача, що у разі не усунення недоліків позовної заяви, позов буде вважатися неподаним та буде повернуто.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Р.В. Піньковський
Суд | Уманський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2022 |
Оприлюднено | 26.10.2022 |
Номер документу | 106916902 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Уманський міськрайонний суд Черкаської області
Піньковський Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні