Номер провадження: 22-ц/813/993/22
Справа № 522/23414/17
Головуючий у першій інстанції Домусчі Л.В.
Доповідач Драгомерецький М. М.
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
25.10.2022 року м. Одеса
Одеський апеляційний суд в складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючого судді: Драгомерецького М.М.
суддів:ГромікаР.Д., Дришлюка А.І.,
розглянувши клопотання адвоката Іванченко Євгенія Олександровича в інтересах ОСОБА_1 про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «Марго Групп» про стягнення шкоди заподіяної при продажу неналежної якості та надання послуг з доставки,-
В С Т А Н О В И В:
В провадженні апеляційного суду перебуває апеляційна скарга ФОП ОСОБА_1 на рішення Приморського районного суду м. Одеси від 03 грудня 2018 року.
Розгляд справи призначено на 25 жовтня 2022 року о 10.45 годині.
24 жовтня 2022 року в апеляційному суді зареєстровано клопотання адвоката Іванченко Є.О. в інтересах ОСОБА_1 про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Вивчивши матеріали справи апеляційний суд приходить до висновку, що клопотання підлягає залишенню без задоволення.
Положеннямист. 212 ЦПК Українипередбачено, що суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення.
Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання.
Зазначеною нормою передбачене право, а не обов`язок суду постановити ухвалу про участь сторони у судовому засіданні в режимі відеоконференції. Вказана норма не передбачає обов`язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання сторони.
Крім того, відповідно до ч. 1ст. 123 ЦПК Україниперебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок.
При цьому, за правилами ч. 5 ст. 124 ЦПК Україниостанній день процесуального строку триває до 24 години, але коли в цей строк слід було вчинити процесуальну дію в суді, де робочий час закінчується раніше, строк закінчується в момент закінчення цього часу.
Клопотання про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції направлено до апеляційного суду електронною поштою 21 жовтня 2022 року о 18.55 год., тобто після закінчення робочого часу, тривалість якого в Одеському апеляційному суді встановлено щоденно з 09.00 год. до 17.30 год..
Враховуючи викладене та те, що клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції подано з порушенням строку, встановленого ч. 7 ст. 212 ЦПК України, в апеляційного суду недостатньо часу для виконання вимог процесуального закону та призначення судового засідання призначеного 25 жовтня 2022 року в режимі відеоконференції.
Керуючись ст. 212 ЦПК України, Одеський апеляційний суд,-
У Х В А Л И В:
Клопотання адвоката Іванченко Євгенія Олександровича в інтересах ОСОБА_1 про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції залишити без задоволення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, та подальшому оскарженню не підлягає.
Судді Одеського апеляційного суду: М.М.Драгомерецький
Р.Д.Громік
А.І.Дришлюк
Суд | Одеський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2022 |
Оприлюднено | 26.10.2022 |
Номер документу | 106920506 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів» |
Цивільне
Одеський апеляційний суд
Драгомерецький М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні