ЧЕРНІГІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
У Х В А Л А
26 жовтня 2022 року м. Чернігів
Унікальний номер справи № 740/3807/21
Апеляційне провадження № 22-ц/4823/1119/22
Чернігівський апеляційний суд у складі судді Висоцької Н.В., перевіривши матеріали апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю Агропромислова компанія «Магнат» на рішення Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області від 27 вересня 2022 у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Агропромислова компанія «Магнат» до Фермерського господарства Павленко Агро», ОСОБА_1 про визнання переважного права на укладення договору оренди земельної ділянки, переведення прав та обов`язків орендаря за договором оренди, визнання права власності на посіви, насадження та вироблену продукцію,-
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Ніжинського міськрайонного суду від 27.09.2022 в задоволенні позову ТОВ АПК «Магнат» до ФГ «Павленко Агро», ОСОБА_1 про визнання переважного права на укладення договору оренди земельної ділянки, переведення прав та обов`язків орендаря а договором оренди, визнання права власності на посіви, насадження та вироблену продукцію, відмовлено.
Не погодившись з вказаним рішенням суду, 18.10.2022 згідно конверту директор ТОВ АПК «Магнат» Лісний А.Я. подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції, та ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги.
Апеляційна скарга подана в строк.
Проте, апеляційне провадження за даною апеляційною скаргою не може бути відкрите з таких підстав.
Як убачається з матеріалів справи, позовні вимоги (з урахуванням їх уточнення) ТОВ АПК «Магнат» зводяться до визнання за ним переважного права на укладення договору оренди земельної ділянки та перевести у зв`язку з цим права та обов`язки орендаря за договором оренди від 15.05.2020 з ФГ «Павленко Агро» на ТОВ АПК «Магнат», що є вимогою немайнового характеру; а також визнання права власності на посіви і насадження сільськогосподарських та інших культур, вироблену продукцію, вирощену підприємством на спірній земельній ділянці, що є вимогою майнового характеру.
Поте, при зверненні до суду з позовом ТОВ АПК «Магнат» не була зазначена ціна вимог майнового характеру.
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування вартістю майна.
У відповідності до п. 10 ч. 1 ст. 176 ЦПК України, ціна позову визначається у позовах, які складаються з кількох самостійних вимог, загальною сумою всіх вимог.
Із змісту позовної заяви вбачається, що ТОВ АПК «Магнат» не зазначено в позові ціну позову, а в матеріалах справи відсутність відомості про вартість спірного майна (посівів і насаджень сільськогосподарських та інших культур, вироблену продукцію, вирощену підприємством на спірній земельній ділянці) станом день подання позовної заяви, а тому апеляційний суд не має можливості правильно визначити суму судового збору.
Відтак, заявнику необхідно надати апеляційному суду документальні докази ринкової вартості посівів і насаджень сільськогосподарських та інших культур, вироблену продукцію, вирощену підприємством на спірній земельній ділянці станом на день звернення до суду з позовом та сплатити судовий збір з врахуванням відповідних норм законодавства та із зазначенням ціни позову, за результатами якого було прийнято оскаржуване рішення.
Відповідно до ч. 3 ст. 3 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час виникнення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до п/п1 п. 1 ч. 2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою встановлюється у розмірі 1,5% ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як передбачено п.2 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана юридичною особою судовий збір сплачується в сумі 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до п.п. 6 ч. 2 ст. 4 Закону України „Про судовий збір" за подання апеляційної скарги на рішення апелянту необхідно сплатити 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Згідно з ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового і немайнового характеру.
Розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01 січня 2021 року складає 2270 грн.
Судовий збір в даному випадку скаладається із:
- 0,01 1% - ставка судового збору за подачу позовної заяви в суд першої інстанції.
- 1,5 150% - ставка судового збору за оскарження рішення суду в апеляційному порядку.
Враховуючи викладене, розмір судового збору за подання апеляційної скарги має бути розрахований за наступною формулою : 1,5 х 0,01 вартості вимог майнового характеру та 1,5 х 2270 грн за вимогу немайнового характеру).
При зверненні до суду з апеляційною скаргою заявником було сплачено 3405 грн за вимогу немайнового характеру згідно платіжного доручення № 3359 від 13.10.2022.
Таким чином, заявнику необхідно доплатити судовий збір за вимогу майнового характеру за наступними реквізитами рахунку:
Отримувач коштів: УК у м. Чернігові / м. Чернігів / 22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37972475
Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
Рахунок отримувача: UA798999980313111206080025739
Код класифікації доходів бюджету: 22030101
Призначення платежу: *;101;
За таких підстав, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для доплати судового збору за позовні вимоги майнового характеру та надання оригіналу квитанції апеляційному суду.
Керуючись ст.ст. 185, 356 ЦПК України, ЗУ „Про судовий збір, суд,-
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Агропромислова компанія «Магнат» на рішення Ніжинського міськрайонного суду Чернігівської області від 27 вересня 2022 у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Агропромислова компанія «Магнат» до Фермерського господарства Павленко Агро», ОСОБА_1 про визнання переважного права на укладення договору оренди земельної ділянки, переведення прав та обов`язків орендаря за договором оренди, визнання права власності на посіви, насадження та вироблену продукцію - залишити без руху.
Запропонувати заявнику усунути зазначені в ухвалі недоліки апеляційної скарги надавши строк протягом десяти днів з дня отримання копії даної ухвали та надати до канцелярії Чернігівського апеляційного суду оригінал квитанції про сплату судового збору.
Копію ухвали направити особі, яка подала апеляційну скаргу.
Роз`яснити, що в разі невиконання вказаних вимог апеляційна скарга буде визнана неподаною та повернута.
Інформація про рух справи буде розміщена на офіційному веб-сайті Чернігівського апеляційного суду за посиланням: https://court.gov.ua/sud4823/
Суддя Н.В. Висоцька
Суд | Чернігівський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.10.2022 |
Оприлюднено | 27.10.2022 |
Номер документу | 106943747 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них оренди |
Цивільне
Чернігівський апеляційний суд
Висоцька Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні