Справа №278/2893/22
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
25 жовтня 2022 року м. Житомир
Суддя Житомирського районного суду Житомирської області Дубовік О. М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , яка діє в інтересах ОСОБА_2 , до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , законним представником якого є ОСОБА_4 , про визнання майна спільною сумісною власністю подружжя, визначення частки статутного фонду, визнання права власності в порядку спадкування, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулася до суду з вище вказаною позовною заявою.
Вивчивши дану позовну заяву та додані до неї документи, приходжу до висновку, що позовну заяву необхідно залишити без руху, оскільки така не відповідає вимогам ст. ст.175,177 ЦПК Україниз наступних підстав.
У порушення п. 4 ч. 3ст. 175 ЦПК Українипозовна заява не містить належним чином сформульованого змісту позовних вимог, тобто способу (способів) захисту прав або інтересів, передбаченого законом чи договором, або іншого способу (способів) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні.
Як вбачається із долученої до матеріалів справи постанови приватного нотаріуса Житомирського міського нотаріального округу Заріцької Є. О., ОСОБА_2 відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на Ѕ частку в праві власності на житловий будинок, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , та Ѕ частку в праві власності на частку в статутному капіталі приватної багатопрофільної фірми «Яницький», ідентифікаційний код 13565910., про що йдеться також і в обґрунтуваннях позову.
Однак, у прохальній частині позовної заяви позивач просить:
1.Визнати спільною сумісною власністю подружжя ОСОБА_6 та ОСОБА_7 60 % статутного капіталу Приватної Багатопрофільної фірми «Яніцький», розташованої за адресою: Житомирська область, Житомирський район, с. Оліївка, вул. Звягельська, 10;
2.Визнати, що частка померлої ОСОБА_7 у праві спільної власності у статутному фонді та майні Приватної Багатопрофільної фірми «Яніцький», код 13565910, становить 30 %;
3.Визнати за ОСОБА_2 право власності в порядку спадкування після смерті ОСОБА_7 на 30 % статутного капіталу, майнового комплексу та земельної ділянки, площею 1,9996 га кадастровий номер 182085600:08:001:0624 Приватної Багатопрофільної фірми «Яніцький», розташована за адресою: Житомирська область, Житомирський район, с. Оліївка, вул. Звягельська, 10.
Відповідно до ст. 16 ЦПК України способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: 1) визнання права; 2) визнання правочину недійсним; 3) припинення дії, яка порушує право; 4) відновлення становища, яке існувало до порушення; 5) примусове виконання обов`язку в натурі; 6) зміна правовідношення; 7) припинення правовідношення; 8) відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; 9) відшкодування моральної (немайнової) шкоди; 10) визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.
Отже порушені право та/чи інтерес мають бути захищені судом у спосіб, який є ефективним, тобто таким, що відповідає змісту відповідного права чи інтересу, характеру його порушення, невизнання або оспорення та спричиненим цими діяннями наслідкам, повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам.
Таким чином, для усунення недоліків позовної заяви позивачу належить уточнити позовні вимоги в частині розміру часток, в яких вона просить визнати за нею право власності і на яке саме спадкове майно (чітко вказати назву майна та адресу його знаходження (для нерухомого майна), а також визначити про яке право спадкування майна після померлої особи йдеться - за заповітом або за законом (згідно зі ст. 1217 ЦК України), надавши примірники позовної заяви як суду, так і для всіх учасників справи (згідно з вимогами ст. 177 ЦПК України).
Крім того, суд звертає увагу позивача на вимоги ст. ч. 5 ст. 177 ЦПК України, якою передбачено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів). Однак позивачем разом із позовною заявою не поданодоказу того, що нотаріусом відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом щодо спірних майнового комплексу (адреса останнього позивачем у позовній заяві не вказана) та земельної ділянки площею 1,9996 га з кадарстровим номером 182085600:08:001:0624 Приватної Багатопрофільної фірми «Яніцький», розташованої за адресою: Житомирська область, Житомирський район, с. Оліївка, вул. Звягельська, 10.
Згідно ч. 1ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відтак, згідност. 185 ЦПК України, вважаю за необхідне позовну заяву ОСОБА_1 ,яка дієв інтересах ОСОБА_2 , залишити без руху. Надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст.175,177,185,353 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Залишити позовну заяву без руху, надавши позивачці строк для усунення її недоліків тривалістю 10 днів з дня отримання примірника цієї ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.М. Дубовік
Суд | Житомирський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2022 |
Оприлюднено | 28.10.2022 |
Номер документу | 106956479 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Житомирський районний суд Житомирської області
Дубовік О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні