Ухвала
від 25.10.2022 по справі 640/1035/22
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

25 жовтня 2022 року м. Київ № 640/1035/22

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кармазін О.А., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами

Головного управління ДПС у м. Києвідо Товариства з обмеженою відповідальністю «Інбудконсалт»про стягнення податкового боргу,-В С Т А Н О В И В:

Головне управління ДПС у м. Києві (код ЄДР ВП 44116011; адрес: 04116, м. Київ, вул. Шолуденка, 33/19) в особі Попадюхи С.В. (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 ) звернулося до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Інбудконсалт» (01133, м. Київ, вул. Райдужна, 13а, офіс 13а, код ЄДР: 35181750) про стягнення податкового боргу у розмірі 162716,08 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 19.01.2022 визнано зловживанням процесуальними правами та такими, що суперечать завданням адміністративного судочинства систематичні, усвідомлені та цілеспрямовані дії Головного управління ДПС у м. Києві в особі представника Попадюхи С.В. щодо реалізації права на звернення до суду без сплати судового збору, обов`язок сплати якого є очевидним, що у свою чергу кваліфікується судом як систематичне невиконання процесуальних обов`язків та повернуто позовну заяву заявнику на підставі ч. 3 ст. 45 КАС України..

Разом з тим, постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 04.10.2022 апеляційну скаргу позивача задоволено, скасовано ухвалу Окружного адміністративного суду м. Києва від 19.01.2022, а справу направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду.

14.10.2022 вказану справу направлено до Окружного адміністративного суду м. Києва, яка 19.10.2022надійшла до останнього.

Відповідно до протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 20.10.2022 вказану справу передано судді Окружного адміністративного суду м. Києва Кармазіну О.А. для продовження розгляду.

Вирішуючи питання про наявність підстав для відкриття провадження у справі, суддя виходить з наступного.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Згідно з ч. 2 ст. 160 КАС України позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Разом з тим, ухвалою суду від 19.01.2022 оригінал позовної заяви та додані до неї документи було повернуто позивачу, у зв`язку з чим позивачу на усунення недоліків позовної заяви слід надати оригінал позовної заяви з доданими до неї документами, на які позивач посилається у позовній заяві.

Згідно з ч. 1 ст. 160 КАС України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Відповідно до п.п. 4, 5 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Так, у позовній заяві позивач зазначає, що податкова заборгованість відповідача виникла з орендної плати з юридичних осіб у загальному розмірі 162716,08 грн. на підставі самостійно поданої звітності.

Однак, у такій позовній заяві позивач не зазначає на підставі якої саме звітності та у якому розмірі та за який період у позивача виникла податкова заборгованість з орендної плати з юридичних осіб у загальному розмірі 162716,08 грн. У позовній заяві слід зазначити детальний розрахунок суми, яку позивач просить суд стягнути з відповідача, зокрема, зазначити: дату та номер звітності (декларації), період та суму за кожною декларацією з орендної плати з юридичних осіб яку позивач зазначив та зобов`язаний був самостійно сплатити та не сплатив.

Також, в порушення п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України у позові не зазначені відомі номери засобів зв`язку відповідача, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти відповідача, а також не повідомлено про відсутність таких номерів та адреса електронної пошти відповідача.

Крім того, в порушення п. 2 ч. 5 та ч. 6 ст. 160 КАС України у позові не зазначено реєстраційного номеру облікової картки платника податків представника позивача - Попадюхи С.В., зважаючи на те, що позов подано саме представником позивача - Попадюхою С.В.

Також, в порушення п. 8 ч. 5. ст. 160 КАС України у позові не зазначений перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви. У даному випадку зазначено, що подається «пакет документів на 33 арк.», що не є виконанням наведених вимог, що у свою чергу унеможливлює перевірку цілісності та повноти надання документів при їх реєстрації канцелярією суду.

Більш того, згідно з ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Натомість в порушення вимог ч. 3 ст. 161 КАС України позовна заява не містить доказів сплати судового збору за звернення до суду з даним позовом.

Разом з тим, відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання суб`єктом владних повноважень до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру справляється судовий збір у 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до норм Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік», установлено у 2021 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 01.01.2021 - 2270,00 грн.

Як видно з матеріалів позовної заяви позивачем заявлено позовну вимогу майнового характеру у розмірі 162716,08 грн.

Відтак, за звернення до суду з даним позовом позивачу слід сплатити судовий збір у загальному розмірі 2440,74 грн.

Крім того, відповідно п. 6.2. ДСТУ 4163:2020 "Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів", бланки документів повинні мати такі поля у міліметрах: 30 - ліве; 10 - праве; 20 - верхнє та нижнє. У даному випадку ці вимоги не дотримані, що, крім іншого, не дозволяє формувати судову справу відповідно до правил у системі судоустрою.

Також, відповідно до правил п. 5.26. ДСТУ 4163:2020 засвідченню підлягає кожний окремий документ, тобто кожний - окремо, а не пакет документів, що (засвідчення пакету документів) не передбачено ДСТУ 4163:2020. Так, ДСТУ 4163:2020 передбачено, що відмітка про засвідчення копії документа (не одного пакету різних документів) складається з таких елементів: слів "Згідно з оригіналом" (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії. У випадках, визначених законодавством, копії документів засвідчують відбитком печатки юридичної особи, структурного підрозділу (служби діловодства, служби кадрів, бухгалтерії тощо) юридичної особи або печатки "Для копій". Відмітку про засвідчення копії документа проставляють нижче реквізиту "Підпис" на лицьовому боці останнього аркуша копії документа.

Отже, наведене вище свідчить про необхідність виконання вимог КАС України, що в свою чергу створює перешкоди для вирішення питання про наявність підстав для відкриття провадження у справі.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом подання до суду (вул. Болбочана Петра, 8, корп. 1, блок А, м. Київ, 01601) протягом 5 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху:

1) оригіналу позовної заяви, яка має відповідати ДСТУ 4163:2020 з доданими до нього документами із зазначенням детального розрахунку суми, яку позивач просить суд стягнути з відповідача, зокрема, зазначити: дату та номер звітності (декларації), період та суму за кожною декларацією з орендної плати юридичних осіб, яку позивач зазначив та зобов`язаний був самостійно сплатити та не сплатив, а також із зазначенням відомих номерів засобів зв`язку відповідача, офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти відповідача, або повідомити про відсутність таких номерів та адреса електронної пошти відповідача; із зазначенням реєстраційного номеру облікової картки платника податків представника позивача - Попадюхи С.В., зважаючи на те, що позов подано саме представником позивача - Попадюхою С.В.

2) оригіналу документу про сплату судового збору у розмірі 2440,74 грн.

Керуючись статтями 160-162, 169, 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

У Х В А Л И В:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків - протягом 5 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Попередити позивача про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до пункту 1 частини третьої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась із позовною заявою.

Відповідно до положень ст. 169 та ч. 1 ст. 294 КАС України ухвала про залишення позову без руху не оскаржується.

Відповідно до ч. 2 ст. 256 КАС України ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).

Днем вручення процесуальних документів в електронній формі є день отримання судом повідомлення про доставлення документів на офіційну електронну адресу особи (п. 2 ч. 6 ст. 251 КАСУ), якою є (п. 5.8. Положення про ЄСІТС від 17 серпня 2021 року N 1845/0/15-21): сервіс Електронного кабінету ЄСІТС, адреса електронної пошти, вказана користувачем в Електронному кабінеті ЄСІТС, адреса електронної пошти, вказана в одному з державних реєстрів або адреса електронної пошти, з якої надійшли до суду документи, засвідчені кваліфікованим електронним підписом (п. 111 "Перехідні положення").

Суддя О.А. Кармазін

СудОкружний адміністративний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення25.10.2022
Оприлюднено28.10.2022
Номер документу106959024
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо погашення податкового боргу, з них стягнення податкового боргу

Судовий реєстр по справі —640/1035/22

Ухвала від 05.11.2024

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Донець В.А.

Ухвала від 16.04.2024

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Балаклицький А. І.

Ухвала від 21.11.2022

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Кармазін О.А.

Ухвала від 07.11.2022

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Кармазін О.А.

Ухвала від 25.10.2022

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Кармазін О.А.

Постанова від 04.10.2022

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Сорочко Євген Олександрович

Ухвала від 03.10.2022

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Сорочко Євген Олександрович

Ухвала від 08.09.2022

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Кармазін О.А.

Ухвала від 21.02.2022

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Сорочко Євген Олександрович

Ухвала від 21.02.2022

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Сорочко Євген Олександрович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні