Ухвала
від 25.10.2022 по справі 23/11
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Зигіна, 1, м. Полтава, 36000, тел. (0532) 61 04 21

E-mail: inbox@pl.arbitr.gov.ua, https://pl.arbitr.gov.ua/sud5018/

Код ЄДРПОУ 03500004

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

25.10.2022 Справа № 23/11(917/1314/22)

Суддя Господарсько суду Полтавської області Ореховська О.О., розглянувши матеріали

за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Аль Вкраіна Агро", площа Центральна, буд. 3, с. Митниця, Обухівський район, Київська область, 08643; код ЄДРПОУ 39349613)

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Миргородм"ясопром", вул. Котляревського, 5, м. Миргород, Полтавська область, 37600; код ЄДРПОУ 32500105 в особі ліквідатора Чупруна Євгенія Вікторовича, вул. Петропавлівська, 74, офіс 49-А, м. Суми, 40000

про визнання права власності на нерухоме майно,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Аль Вкраіна Агро" (позивач) звернулося до Господарського суду Полтавської області із позовною заявою (вх. №1420/22 від 20.10.2022) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Миргородм"ясопром" в особі ліквідатора Чупруна Євгенія Вікторовича (відповідач) про визнання права власності на нерухоме майно загальною площею 2 780, 5 кв.м. ( комплекс будівель та споруд в кількості 12-ти одиниць) , що знаходиться за адресою: Полтавська область, місто Миргород, вул. Котляревського , 82.

Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 20.10.2022 зазначений позов передано судді Ореховській О.О. для розгляду в межах справи № 23/11 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Миргородм"ясопром".

Дослідивши матеріали позовної заяви суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.

Частиною 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України, передбачено, що позовна заява повинна містити 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позиисьмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.снаціональна фінансово-промисло

В позовній заяві позивач посилається на набуття права власності на нерухоме майно - комплекс будівель та споруд в кількості 12-ти одиниць ( загальною площею 2 780, 5 кв.м.), що знаходиться за адресою: Полтавська область, місто Миргород, вул. Котляревського , 82 за Договором купівлі-продажу майна з аукціону від 05.12.2017, укладеного між позивачем та ліквідатором ( арбітражним керуючим) Товариства з обмеженою відповідальністю "Миргородм"ясопром" Чупруном Є.В. та порушення своїх майнових прав в зв`язку з відмовою державним нотаріусом у видачі свідоцтва про право власності на майно придбане позивачем на аукціоні.

Стаття 316 Цивільного кодексу України визначає, що правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб. Позов про визнання права власності є речово-правовим, вимоги котрого звернені до суду який повинен підтвердити наявність у позивача права власності на спірне майно. Умовами задоволення позову про визнання права власності на майно є наявність у позивача доказів на підтвердження в судовому порядку факту приналежності йому спірного майна на праві власності. Доказами, що підтверджують право власності можуть бути правовстановлюючі документи, а також будь-які інші докази щодо приналежності позивачеві спірного майна.

Виходячи зі змісту даної правової норми право на звернення до суду з позовом про захист речових прав на майно встановлюється за позивачем, коли у інших осіб виникають сумніви у належності йому цього майна, та створюється неможливість реалізації позивачем свого права власності у зв`язку з наявністю таких сумнівів чи втратою належних правовстановлюючих документів на майно.

Відповідно до статті 392 Цивільного кодексу України власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

В позові відсутнє посилання на оспорення чи невизнання відповідачем права власності на майно, яке придбано за Договором купівлі-продажу майна з аукціону від 05.12.2017 .

За приписами п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Пунктом 2 частини 1 статті 163 Господарського процесуального кодексу України передбачено визначення ціни позову у позовах про визнання права власності на майно або його витребування вартістю майна.

Позивачем у позові не визначена ціна позову.

Відповідно позовна заява має майновий характер, і розмір ставок судового збору за їх подання визначається за приписом підпункту 1 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України Про судовий збір.

У відповідності до п.п. 1 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; позовної заяви немайнового характеру 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Проте, з доданої до позовної заяви квитанції № 5804-7591-3716-0577 від 07.10.2022 вбачається, що за подання позовної заяви позивачем сплачено судовий збір у розмірі 4 962, 00 грн. як за дві вимоги немайнового характеру. Таким чином, позивачем сплачено судовий збір у розмірі меншому, аніж встановленому законодавством, а саме Законом України Про судовий збір.

При цьому, слід зазначити, що позивачем заявлена вимога про визнання права власності на нерухоме майно, що зумовлює визначення у позовній заяві ціни позову, виходячи з дійсної ринкової вартості майна, яка має бути підтверджена належними доказами, серед іншого висновком суб`єкта оціночної діяльності, який має право на проведення будівельно-технічної (товарознавчої) експертизи, іншими доказами.

Вказані у позові недоліки можуть бути усунені шляхом подання до суду доповнення до позову та доказів його направлення на адресу відповідача, в якому зазначити:

- обставини щодо оспорення чи невизнання відповідачем права власності на нерухоме майно;

- надати документи, що підтверджують оціночну вартість нерухомого майна, з яких можливо було б визначити дійсну вартість майна, що виступає предметом цього позову;

- надати документальні докази сплати судовий збір виходячи із визначеної ціни позову з урахуванням ставок, встановленими для позовних заяв майнового характеру;

- відповідні письмові заяви про залучення третіх осіб в порядку ч.1 ст. 50 ГПК України.

Відповідно до ч. 8 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.

При цьому суд роз`яснює, що позивач також має право відкликати позовну заяву для виправлення недоліків.

Керуючись ст.ст. 162, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву без руху.

2. Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 5 днів з дня вручення позивачу даної ухвали.

3. Копію ухвали направити позивачу по справі.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України: http://pl.arbitr.gov.ua

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.

Суддя О.О.Ореховська

СудГосподарський суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення25.10.2022
Оприлюднено28.10.2022
Номер документу106975676
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —23/11

Ухвала від 22.02.2024

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ореховська О.О.

Ухвала від 27.03.2024

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ореховська О.О.

Ухвала від 22.02.2024

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ореховська О.О.

Ухвала від 21.02.2024

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ореховська О.О.

Ухвала від 13.02.2024

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ореховська О.О.

Ухвала від 02.02.2024

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ореховська О.О.

Ухвала від 29.01.2024

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ореховська О.О.

Ухвала від 15.01.2024

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ореховська О.О.

Ухвала від 06.06.2023

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ореховська О.О.

Ухвала від 24.04.2023

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Ореховська О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні