Справа № 2-3197/09
У Х В А Л А
Іменем України
24 жовтня 2022 рокум. Житомир
Корольовський районний суд м.Житомира в складі головуючої судді Петровської М.В., розглянувши заяву Акціонерного товариства ОТП Банк про заміну стягувача у виконавчих листах у справі за позовом Публічного акціонерного товариства ОТП Банк до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, -
встановив:
Акціонерне товариство ОТП Банк звернулося до Корольовського районного суду м.Житомира із заявою, відповідно до змісту якої просить постановити ухвалу, якою замінити стягувача у виконавчих листах у справі №2-3197/09, виданих на ОСОБА_1 Корольовським районним судом м.Житомира від 24.11.2009 про солідарне стягнення з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на користь ПАТ ОТП Банк заборгованості за кредитним договором у розмірі 84 905,52 дол США, 33 138,53 гривень, судових витрат в сумі 202,45 дол США та 120,00 гривень, а саме: замінити стягувача ПАТ ОТП Банк на стягувача ТОВ ОТП Факторинг Україна.
В обґрунтування поданої заяви зазначає, що рішенням Корольовського районного суду м.Житомира від 24 листопада 2009 року у справі №2-3197/09, яке набрало законної сили 07.12.2009, позовну заяву ПАТ ОТП Банк до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про стягнення заборгованості задоволено, ухвалено стягнути солідарно з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на користь ПАТ ОТП Банк заборгованість за кредитним договором у розмірі 84 905,52 дол США, 33 138,53 гривень, судові витрати в сумі 202,45 дол США та 120,00 гривень. 25.12.2009 видано виконавчі листи на ОСОБА_1 та ОСОБА_2 . 29 червня 2010 року між ПАТ ОТП Банк та Товариством з обмеженою відповідальністю ОТП Факторинг Україна було укладено договір купівлі - продажу кредитного портфелю, та 01 липня 2010 року укладено договір про відступлення прав вимоги, згідно з якими ПАТ ОТП Банк відступило, а Товариство з обмеженою відповідальністю ОТП Факторинг Україна прийняло право вимоги за кредитним договором №ML-010/326/2008 від 12 вересня 2008 року та за договором іпотеки №PML-010/326/2008 від 12 вересня 2008 року.
Ухвалою судді Корольовського районного суду м.Житомира від 30 вересня 2022 року заяву Акціонерного товариства ОТП Банк призначено до розгляду.
В судове засідання, будучи у встановленому законом порядку повідомленими про дату, час та місце проведення судового розгляду заяви, учасники справи не з`явилися.
Представник Товариства з обмеженою відповідальністю ОТП Факторинг Україна - адвокат Філіпчук Н.М. подала до суду заяву, у якій просить розгляд справи провести за її відсутності, подану заяву підтримує.
У відповідності до ч.3 ст.442Цивільного процесуальногокодексу України (далі - ЦПК України), неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.
Згідно ч.5 ст.268 ЦПК України, датою ухвалення судового рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення.
Дослідивши заяву Акціонерного товариства ОТП Банк про заміну стягувача у виконавчих листах, суд дійшов наступних висновків.
Судом встановлено, що Публічне акціонерне товариство ОТП Банк зверталось до Корольовського районного суду м.Житомира з позовом про стягнення з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 заборгованості.
Рішенням Корольовського районного суду м.Житомира від 24 листопада 2009 року у справі №2-3197/09 позов ПАТ ОТП Банк задоволено:
- зобов`язано ОСОБА_1 та ОСОБА_2 повернути Публічному акціонерному товариству ОТП Банк 84 905,52 доларів США, а у випадку відсутності цієї суми стягнути з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в солідарному порядку на користь Публічного акціонерного товариства ОТП Банк суму в гривнях, що є еквівалентною за курсом встановленим НБУ на день ухвалення рішення суду;
- стягнуто з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в солідарному порядку на користь Публічного акціонерного товариства ОТП Банк 33 138,53 грн заборгованості за кредитним договором;
- стягнуто з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на користь Публічного акціонерного товариства ОТП Банк судові витрати в сумі 202,45 дол США та 120 грн.
Рішення Корольовського районного суду м.Житомира від 24 листопада 2009 року у справі №2-3197/09 набрало законної сили 07.12.2009.
25 грудня 2009 року у вищевказаній цивільній справі Корольовським районним судом м.Житомира було виписано виконавчі листи та видано їх стягувачу.
Додатковим рішенням Корольовського районного суду м.Житомира від 16 лютого 2010 року у справі №2-3197/09 вирішено стягнути з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на користь ПАТ ОТП Банк судові витрати в сумі 79,05 грн.
29 червня 2010 року між Товариством з обмеженою відповідальністю ОТП Факторинг Україна та Публічним акціонерним товариством ОТП Банк був укладений договір купівлі - продажу кредитного портфелю, статтею 4 якого предбачено, що продавець продає (переуступає) покупцю права на кредитний портфель, який включає в себе кредитні договори (перелік яких міститься у додатку 1 до цього договору), а покупець приймає такий кредитний портфель та зобов`язується сплатити на користь продавця винагороду.
Пунктами 5.1 та 5.2 статті 5 вищевказаного договору купівлі - продажу кредитного портфелю передбачено наступне: винагорода, сплачена в якості компенсації вартості кредитного портфелю, сплачується у національній валюті України та складає 347824 652,16 грн; покупець сплачує винагороду після підписання сторонами відповідного акту приймання - передачі кредитного портфелю та отримання рахунку від продавця шляхом переказу коштів на банківський рахунок продавця; покупець сплачує винагороду протягом 1 календарного дня з дати отримання рахунку.
У відповідності до витягу з додатку 1 до договору купівлі - продажу кредитного портфелю від 29 червня 2010 року вбачається, що до кредитного портфелю увійшло право вимоги до ОСОБА_1 за кредитним договором ML-010/326/2008 від 12.09.2008.
01 липня 2010 року між Товариством з обмеженою відповідальністю ОТП Факторинг Україна (фактор) та Публічним акціонерним товариством ОТП Банк (клієнт) був укладений договір про відступлення права вимоги, відповідно до умов якого Публічне акціонерне товариство ОТП Банк відступило, а Товариство з обмеженою відповідальністю ОТП Факторинг Україна набуло право вимоги заборгованості за кредитними договорами, в тому числі за договором №ML-010/326/2008 від 12.09.2008, укладеним з ОСОБА_1 .
Згідно п.1.1 та п.1.2 ст.1 вказаного вище договору про відступлення права вимоги, клієнт передає та відступає фактору сукупність прав, належних клієнту за договорами забезпечення, включаючи, але не обмежуючись, правом звертати стягнення на заставлене майно. До фактора переходять всі права клієнта як сторони, що іменується іпотекодержатель/заставодавець у зобов`язаннях, які виникли на підставі договорів забезпечення в обсязі і на умовах, що існують на момент набрання чинності цим договором.
Відповідно до витягу з додатку 1 до договору про відступлення права вимоги від 01 липня 2010 року, відступлено право вимоги до ОСОБА_2 та ОСОБА_3 за кредитним договором №ML-010/326/2008 від 12.09.2008 та договором іпотеки №РML-010/326/2008 від 12.09.2008.
Згідно ч.1, ч.2 ст.442 ЦПК України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець.
Відповідно до ч.5ст.442 ЦПК України, положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Пунктом 1 частини 1 статті 512 Цивільного кодексу України(далі -ЦК України) передбачено, що кредитор у зобов`язанні може бути замінений іншою особою внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).
Згідно з ч.1 ст.514 ЦК України, до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов`язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.
У відповідності до наявних в матеріалах справи доказів, зокрема копії договору купівлі - продажу кредитного портфелю від 29 червня 2010 року вбачається, що Товариство з обмеженою відповідальністю ОТП Факторинг Україна придбало у Публічного акціонерного товариства ОТП Банк за винагороду право вимоги, в тому числі і за кредитним договором №ML-010/326/2008 від 12.09.2008, а саме з дати укладення вищевказаного договору, тобто з 29 червня 2010 року.
Разом з тим, заявником до поданої заяви не додано жодних доказів на підтвердження того, що Товариство з обмеженою відповідальністю ОТП Факторинг Україна сплатило на користь Публічного акціонерного товариства ОТП Банк винагороду в розмірі 347 824 652,16 грн, передбачену умовами договору купівлі - продажу кредитного портфелю від 29 червня 2010 року що позбавляє суд можливості з`ясувати факт переходу прав вимоги за кредитним договором №ML-010/326/2008 від 12.09.2008 до Товариства з обмеженою відповідальністю ОТП Факторинг Україна.
Таким чином, наявними в матеріалах справи доказами не підтверджується відступлення Публічним акціонерним товариством ОТП Банк права вимоги за кредитним договором №ML-010/326/2008 від 12.09.2008 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю ОТП Факторинг Україна.
Відтак, заява Акціонерного товариства ОТП Банк про заміну стягувача у виконавчих листах, виданих по справі 2-3197/09, задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст.260, 261, 268, 353, 442 ЦПК України, суд, -
постановив:
У задоволенні заяви Акціонерного товариства ОТП Банк про заміну стягувача у виконавчих листах у справі за позовом Публічного акціонерного товариства ОТП Банк до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості - відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повний текст ухвали складено 27 жовтня 2022 року.
Суддя М. В. Петровська
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 24.10.2022 |
Оприлюднено | 31.10.2022 |
Номер документу | 106976665 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Корольовський районний суд м. Житомира
Петровська М. В.
Цивільне
Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Крамар Орест Володимирович
Цивільне
Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області
Присакар Олександр Якович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні