Ухвала
від 31.10.2022 по справі 914/2684/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

31.10.2022 р. Справа № 914/2684/22

Суддя Н.В.Мороз,

розглянувши матеріали позовної заяви: Товариства з обмеженою відповідальністю «Жищинці Аграр», с. Жищинці, Хмельницька область

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «ТМБ-Захід», м. Львів

про визнання недійсним договору поставки

Встановив:

Позовну заяву подано Товариством з обмеженою відповідальністю «Жищинці Аграр» до Товариства з обмеженою відповідальністю «ТМБ-Захід» про визнання недійсним договору поставки дизельного пального кількістю 45 890 літрів на загальну суму 1 200 272,64 грн, оформленого видатковими накладними № 18 від 06.02.2018, № 19 від 07.02.2018, № 20 від 08.02.2018, № 21 від 12.02.2018, № 22 від 16.02.2018, № 23 від 23.02.2018.

Розглянувши вказану позовну заяву та додані до неї документи, господарський суд дійшов висновку про необхідність залишення її без руху, з огляду на наступне.

Статтею 164 ГПК України, передбачено документи, що додаються до позовної заяви. Так, згідно ч.1 вказаної статті, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів; сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з ч. 1 ст. 172 ГПК України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

У відповідності до п. 2 «Правил надання послуг поштового зв`язку», затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270, розрахунковий документ - документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв`язку.

Згідно з п. 61 вказаних Правил передбачено, що у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.

Таким чином, з врахуванням наведеного суд зазначає, що належним доказом відправлення іншій стороні копій позовної заяви та доданих до неї документів є оригінал опису вкладень в поштове відправлення та оригінал документу, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).

В порушення вказаних вище норм, позивачем до позовної заяви долучено лише накладні АТ «Укрпошта» про здійснення поштового відправлення, що не може вважатись належним доказом відправлення позовної заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи.

Суд також звертає увагу позивача, що нормативно-правовим актом, який визначає правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору є Закон України "Про судовий збір".

Відповідно до ст.4 вказаного Закону, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з ч.2 ст. 4 Закону України Про судовий збір, за подання до господарського суду позову майнового характеру встановлено ставку судового збору у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» встановлено у 2022 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня - 2481 гривня.

Проте, в порушення вищезазначених норм, позивачем не подано суду доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі.

В даному випадку, за подання до господарського суду позову немайнового характеру позивач повинен сплатити судовий збір у розмірі 2 481,00 грн.

Згідно вимог процесуального Закону, належні та допустимі докази надіслання відповідачам у справі копій позовної заяви та доданих до неї документів мають бути подані до суду станом на момент подання заяви.

Положеннями п.8 ч.3 ст.162 ГПК України передбачено, що позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Проте, як вбачається з позовної заяви та доданих до неї документів, позивачем в додатках до позову не перелічено документи, які були надані останнім разом з позовною заявою до суду.

Крім того, у позовній заяві позивачем зазначено третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю «Борт-КЛ». Однак, зі змісту позовної заяви не вбачається яким чином рішення у справі може вплинути на її права та обов`язки.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху у відповідності до положень ст. 174 ГПК України та надання позивачу строку для усунення недоліків.

Суд зазначає, що відповідно до приписів ч. 3 ст. 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234 ГПК України, суд,

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Жищинці Аграр» до Товариства з обмеженою відповідальністю «ТМБ-Захід» про визнання недійсним договору поставки залишити без руху, надавши позивачу строк 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення вищевказаних недоліків.

2. У разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строк, передбачені ст. 235 ГПК України.

Суддя Мороз Н.В.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення31.10.2022
Оприлюднено01.11.2022
Номер документу107023354
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Визнання договорів (правочинів) недійсними купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг

Судовий реєстр по справі —914/2684/22

Ухвала від 21.03.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Мороз Н.В.

Ухвала від 07.03.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Мороз Н.В.

Ухвала від 21.02.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Мороз Н.В.

Ухвала від 07.02.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Мороз Н.В.

Ухвала від 07.02.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Мороз Н.В.

Ухвала від 24.01.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Мороз Н.В.

Ухвала від 20.12.2022

Господарське

Господарський суд Львівської області

Мороз Н.В.

Ухвала від 20.12.2022

Господарське

Господарський суд Львівської області

Мороз Н.В.

Ухвала від 21.11.2022

Господарське

Господарський суд Львівської області

Мороз Н.В.

Ухвала від 31.10.2022

Господарське

Господарський суд Львівської області

Мороз Н.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні