МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
31 жовтня 2022 р. справа № 400/1656/22 м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Мороза А.О., розглянувши матеріали адміністративної справи
до відповідачаДержавної аудиторської служби України, вул. П. Сагайдачного, 4, м. Київ 70, 04070,
провизнання протиправними та скасування вимог, викладених у п. 48, п. 54 листа від 05.01.2022 року № 000500-14/110-2022
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями, справа № 400/1656/22 передана на розгляд судді Морозу А.О.
Приймаючи справу до розгляду, суд враховує наступне.
24.02.2022 року розпочалась військова агресія Російської Федерації проти України. Указом Президента України № 54/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року. Указом Президента України від 14.03.2022 року № 133/22 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» продовжено строку дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 26 березня 2022 року строком на 30 діб. Указом Президента України від 18.04.2022 року № 259/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 25 квітня 2022 року строком на 30 діб. Указом Президента України від 17.05.2022 року № 341/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 25 травня 2022 року строком на 90 діб. Указом Президента України від 12.08.2022 року № 573/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 23 серпня 2022 року строком на 90 діб.
Бойові дії у лютому-жовтні 2022 року ведуться на території Миколаївської області та м. Миколаєва, у зв`язку з чим Миколаївський окружний адміністративний суд працює з обмеженнями у здійсненні правосуддя.
Відповідно до ч. 9 ст. 31 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), невирішені судові справи за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду, що додається до матеріалів справи, передаються для повторного автоматизованого розподілу справ виключно у разі, коли суддя (якщо справа розглядається одноособово) або суддя-доповідач із складу колегії суддів (якщо справа розглядається колегіально) у визначених законом випадках не може продовжувати розгляд справи більше чотирнадцяти днів, що може перешкодити розгляду справи у строки, встановлені цим Кодексом.
Згідно ч. 2 ст. 35 КАС України, у разі зміни складу суду розгляд справи починається спочатку, за винятком випадків, визначених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої з сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
З урахуванням зазначеного, суд вважає за необхідне прийняти справу до свого провадження та призначити розгляд справи у порядку спрощеного провадження без призначення судового засідання та виклику сторін на підставі матеріалів, поданих сторонами в порядку, передбаченому КАС України.
Відповідач подав клопотання про залучення в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Національне антикорупційне бюро. Клопотання мотивовано тим, що відповідачем проведено ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності позивача за період з 01.12.2017 року по 30.06.2021 року. Матеріали зазначеної ревізії Держаудитслужба надіслала до Національного антикорупційного бюро, яке поінформувало, що матеріали ревізії позивача долучено до матеріалів кримінального провадження від 02.04.2020 року № 12020080000000132, від 19.02.2020 року № 52020000000000130 та від 11.07.2016 року № 22016000000000269. Відтак, рішення прийняте у цій справі матиме безпосередній вплив на права і обов`язки Національного антикорупційного бюро.
Вирішуючи клопотання, суд враховує наступне.
Частиною 2 ст. 49 КАС України передбачено, що треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки.
З аналізу норм КАС України вбачається, що третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - це особа, яка бере участь у справі на стороні позивача або відповідача у разі, якщо рішення у справі може безпосередньо вплинути на її права, свободи, інтереси чи обов`язки.
Суд дійшов висновку, що відповідач не надав доказів на підтвердження факту, що судове рішення за результатами розгляду справи може вплинути на права, свободи, інтереси та обов`язки Національного антикорупційного бюро, а наведені відповідачем у клопотанні підстави залучення лише свідчать про виконанням Національним антикорупційним бюро своїх функцій.
Викладене є підставою для відмови в задоволенні клопотання відповідача про залучення третьої особи.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 31, 35, 241, 248, 256 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Прийняти справу № 400/1656/22 до свого провадження.
2. Призначити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
3. У задоволенні клопотання Державної аудиторської служби України про залучення в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Національне антикорупційне бюро - відмовити.
4. Розгляд справи почати спочатку.
5. Інформацію по справі можна отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: www.adm.mk.court.gov.ua
6. Справа розглядатиметься суддею одноособово.
7. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею у порядку ст. 256 КАС України. Ухвала окремо не оскаржується.
Суддя А. О. Мороз
Суд | Миколаївський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 31.10.2022 |
Оприлюднено | 02.11.2022 |
Номер документу | 107030651 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу реалізації державної політики у сфері економіки та публічної фінансової політики, зокрема щодо процедур здійснення контролю Рахунковою палатою, Державною аудиторською службою України, державного фінансового контролю |
Адміністративне
Миколаївський окружний адміністративний суд
Мороз А. О.