Справа № 2/593/404/2022
У х в а л а
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"28" жовтня 2022 р. суддя Бережанського районного суду Тернопільської області Крамар В. М., ознайомившись з позовною заявою виконавчого комітету Тернопільської міської ради, як органу опіки та піклування, -
ВСТАНОВИВ:
24 жовтня 2022 року до суду засобами поштового зв`язку надійшла позовна заява виконавчого комітету Тернопільської міської ради, як органу опіки та піклування, в інтересах малолітньої дитини ОСОБА_1 , до ОСОБА_2 , третя особа комунальне некомерційне підприємство «Тернопільський обласний центр реабілітації та розвитку дитини» Тернопільської обласної ради, ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , комунальний заклад Тернопільської міської ради «Тернопільський міський центр соціальних служб», - про позбавлення батьківських прав.
Вказаний позов не в повній мірі відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 Цивільного процесуального кодексу України, а тому його слід залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення його недоліків.
Згідно з вимогами п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Такі вимоги Закону в позовній заяві, поданій виконавчим комітетом Тернопільської міської ради, як органом опіки та піклування, не дотримані, оскільки всупереч п.2 ч.3 ст. 175 ЦПК України в позовній заяві неналежно вказано відомості про позивача, зокрема, не зазначено ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України позивача. Відповідно до ч.1 ст.42 ЦПК України у справах позовного провадження учасниками справи є сторони, треті особи, в свою чергу згідно з ч.2 ст. 48 ЦПК України позивачем і відповідачем можуть бути фізичні і юридичні особи, а також держава. Відповідно до ч.1 ст. 16 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування є юридичними особами і наділяються цим та іншими законами власними повноваженнями, в межах яких діють самостійно і несуть відповідальність за свою діяльність відповідно до закону.
Згідно з ст. 144 Конституції України, пп.4 п. б ч.1 ст. 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать делеговані повноваження з вирішення у встановленому законодавством порядку питань опіки і піклування. Відповідно до ст. 11 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування» та пункту 3 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов`язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 866 від 24.09.2008 року органами опіки та піклування є районні, районні у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчі органи міських, районних у містах, сільських, селищних рад, у тому числі об`єднаних територіальних громад. Виходячи з вказаного органом опіки та піклування, який може бути стороною по справі, згідно Закону є, зокрема, Тернопільська міська рада в особі виконавчого комітету Тернопільської міської ради, натомість позивачем вказано виконавчий комітет Тернопільської міської ради, як орган опіки та піклування.
Відповідно до ч.2 ст. 175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Згідно з ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Вказаним вимогам позовна заява відокремленого підрозділу Національного університету біоресурсів та природокористування України «Бережанський агротехнічний інститут» не відповідає, оскільки відповідно до позовної заяви вказано, що позовна заява підписана міським головою Сергієм Надалом.
Відповідно до ч.3 ст. 58 ЦПК України юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Ч. 4 ст. 87 ЦК України встановлено, що юридична особа вважається створеною з дня її державної реєстрації.
Згідно з п.13 ч.2 ст.9 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» в Єдиному державному реєстрі про юридичну особу містяться відомості про керівника юридичної особи, а за бажанням юридичної особи - також про інших осіб, які можуть вчиняти дії від імені юридичної особи, у тому числі підписувати договори, подавати документи для державної реєстрації тощо, дані про наявність обмежень щодо представництва юридичної особи.
Не зважаючи на вказане, до позовної заяви не додано відомостей про те, що Сергій Надал є керівником юридичної особи виконавчого комітету Тернопільської міської ради у виді виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Виходячи з наведеного, відсутні підстави стверджувати, що позовну заяву виконавчого комітету Тернопільської міської ради підписано особою, яка має право її підписувати.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Виходячи з наведеного, позивачу у позовній заяві слід належним чином вказати відомості про позивача, а також слід додати до позовної заяви виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про юридичну особу виконавчий комітет Тернопільської міської ради, з якої б вбачалося, що ОСОБА_5 є його керівником.
Керуючись ст. ст. 175, 185 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Позов виконавчого комітету Тернопільської міської ради, як органу опіки та піклування, в інтересах малолітньої дитини ОСОБА_1 , до ОСОБА_2 , третя особа комунальне некомерційне підприємство «Тернопільський обласний центр реабілітації та розвитку дитини» Тернопільської обласної ради, ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , комунальний заклад Тернопільської міської ради «Тернопільський міський центр соціальних служб», - про позбавлення батьківських прав, - залишити без руху.
Надати позивачу строк для оформлення позовної заяви відповідно до вимог ст.ст. 175, 177 ЦПК України десять днів з дня вручення ухвали.
Інакше заява буде вважатися неподаною і буде повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Бережанський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2022 |
Оприлюднено | 03.11.2022 |
Номер документу | 107053806 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Бережанський районний суд Тернопільської області
Крамар В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні