Ухвала
від 01.11.2022 по справі 922/1977/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"01" листопада 2022 р. м ХарківСправа № 922/1977/22

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Ольшанченка В.І.

розглянувши матеріали

позовної заявиТовариства з обмеженою відповідальністю "Стемакс" (01054, м. Київ, вул. Тургенєвська, 38) до Товариства з обмеженою відповідальністю "АСК-ФУР" (62421, Харківська обл., с. Тернова, вул. Федорівська, 224) про стягнення 17157,35 грн,

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Стемакс" (позивач) надало Господарському суду Харківської області позовну заяву до Товариства з обмеженою відповідальністю "АСК-ФУР" (відповідач), в якій просить стягнути з відповідача на користь позивача 17157,35 грн, з яких: сума основного боргу - 12710,00 грн; сума договірної пені - 1253,38 грн; сума 20% річних - 1253,58 грн та сума інфляційного збільшення заборгованості - 1940,39 грн. Також позивач просить стягнути з відповідача на свою користь витрати на оплату судового збору в розмірі 2481,00 грн.

Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує неналежним виконанням відповідачем своїх зобов`язань за договором поставки №640/21-ІФ від 30.06.2021 щодо оплати отриманого товару.

Відповідно до ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Згідно з п. 61 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №270 від 05.03.2009, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

Пунктом 59 Правил надання послуг поштового зв`язку внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення.

В статті 164 ГПК України встановлено перелік документів, що додаються до позовної заяви.

Так, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

З сукупного аналізу наведених вище норм вбачається, що належним доказом відправлення відповідачеві позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладень в поштовий конверт наданий в оригіналі.

Позивачем не наданий опис вкладення про надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Доданий до позовної заяви фіскальний чек від 19.10.2022 не може вважатися належним та допустимим доказом відправлення відповідачеві копії позовної заяви та доданих до неї документів, оскільки з нього не вбачається що саме надіслано відповідачу, а тільки факт надіслання.

Виходячи з вищевикладеного суд вважає, що позивачем не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Крім того, згідно з п. 2 і п. 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти, а також зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.

Однак у позовній заяві позивач не вказав повне найменування відповідача.

До того ж, позивач у позовній заяві просить стягнути суму основного боргу - 12710,00 грн, суму договірної пені - 1253,38 грн; суму 20% річних - 1253,58 грн та суму інфляційного збільшення заборгованості - 1940,39 грн, що загалом становить 17157,35 грн, але зазначає не вірну ціну позову - 14157,35 грн.

Відтак, позивачем подано позовну заяву без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164 ГПК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин, суд вважає за необхідне залишити без руху позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Стемакс".

Керуючись статтями 162, 164, 174, 232 - 235 ГПК України,

УХВАЛИВ:

1. Залишити без руху позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Стемакс".

2. Надати Товариству з обмеженою відповідальністю "Стемакс" строк 10 днів з дня вручення йому цієї ухвали для усунення недоліків, а саме на подання Господарському суду Харківської області: документів, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів (опис вкладення); письмового уточнення повного найменування відповідача та ціни позову.

3. Зобов`язати позивача у випадку виправлення зазначених у цій ухвалі недоліків та подання нових доказів невідкладно надіслати відповідні документи відповідачу. Докази про це надати суду.

Роз`яснити, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Повне судове рішення складено та підписано 01.11.2022.

СуддяВ.І. Ольшанченко

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі - http://reyestr.court.gov.ua.

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення01.11.2022
Оприлюднено03.11.2022
Номер документу107077726
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/1977/22

Рішення від 17.02.2023

Господарське

Господарський суд Харківської області

Ольшанченко В.І.

Ухвала від 14.11.2022

Господарське

Господарський суд Харківської області

Ольшанченко В.І.

Ухвала від 01.11.2022

Господарське

Господарський суд Харківської області

Ольшанченко В.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні