Ухвала
від 31.10.2022 по справі 214/4011/20
САКСАГАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРИВОГО РОГУ

Справа № 214/4011/20

2/214/216/22

У Х В А Л А

про проведення судового засідання в режимі відеоконференції

31 жовтня 2022 року м. Кривий Ріг

Суддя Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області Ткаченко А.В., розглянувши клопотання представника позивача ОСОБА_1 адвоката Кудрявцева Андрія Леонідовича про проведення судового засідання в режимі відеоконференції по цивільній справі №214/4011/20 за позовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Приват-Автотранс» про стягнення заборгованості по заробітній платі, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою шляхом направлення поштовою кореспонденцією 19 травня 2022 року (надійшла до суду 11 червня 2020 року), в якій просить суд стягнути з ТОВ «Приват-Автотранс» на його користь заборгованість по заробітній платі в розмірі 105 000 грн. 00 коп.; судові витрати покласти на відповідача; стягнути з відповідача на користь позивача витрати на правничу допомогу.

Ухвалою суду від 12 червня 2020 року (головуючий суддя Хомініч С.В.) позовну заяву прийнято до розгляду з відкриттям спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін; задоволено клопотання позивача про витребування доказів (а.с.10-12).

За результатами повторного автоматизованого розподілу на підставі розпорядження керівника апарату суду №607 від 13 липня 2020 року матеріали справи передано в провадження судді Гриню Н.Г. (а.с.17, 18).

За результатами повторного автоматизованого розподілу на підставі розпорядження керівника апарату суду №176 від 29 вересня 2021 року матеріали справи передано в провадження судді Ткаченку А.В. (а.с.67, 68).

Відповідно до ч.11 ст.33 ЦПК України, справа, розгляд якої розпочато одним суддею чи колегією суддів, повинна бути розглянута цим же суддею чи колегією суддів, за винятком випадків, що унеможливлюють участь судді у розгляді справи, та інших випадків, передбачених ЦПК України.

Як слідує з ч.2 ст.34 ЦПК України, у разі зміни складу суду на стадії судового розгляду справи по суті суд повторно розпочинає розгляд справи по суті, крім випадку, коли суд ухвалить рішення про повторне проведення підготовчого провадження.

За даних обставин цивільну справу №214/4011/20 прийнято до провадження суддею Ткаченком А.В. 29 вересня 2021 року з призначенням до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.

31 жовтня 2022 року на електронну пошту суду надійшло клопотання представника позивача ОСОБА_1 адвоката Кудрявцева А.Л. про його участь в судовому засіданні, призначеному на 09.30 год. 31 жовтня 2022 року, в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, з використанням власних технічних засобів за допомогою сервісу «ВКЗ». Доцільність участі в судовому засіданні мотивував введеним в Україні військовим станом, карантинними обмеженнями, що наразі продовжують діяти, та перебуванням його у відрядженні за межами Дніпропетровської області. Вказані обставини виключають можливість його прибуття в дане судове засідання.

Клопотання представника позивача про проведення судового засідання в режимі відеоконференції суд вважає за можливе розглянути без участі сторін в письмовому порядку.

Суд, дослідивши вимоги клопотання, приходить до наступного висновку.

Відповідно до ч.ч.1-3 ст.212 ЦПК України (з урахуванням змін і доповнень), учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи. Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

На регулювання процесуального порядку, визначеного ст.212 ЦПК України, відповідно до п.10 ч.1 ст.152, ч.5 ст.153 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін за межами приміщення суду. Так, для участі в засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись за допомогою електронного цифрового підпису в системі на офіційному сайті сервісу відеоконференцзв`язку веб-порталу судової влади України та перевірити наявні в нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції за межами приміщення суду не пізніше ніж за 5 днів до судового засідання. Обов`язкові реквізити заяви: назва суду, номер судової справи, дата, час судового засідання, ПІБ, власний статус у судовій справі, e-mail, з яким зареєстрований у системі, номер телефону для зв`язку.

Разом з тим, суд звертає увагу, що з 01 жовтня 2022 року на виконання п.п.18, 45, 49Положення пропорядок функціонуванняокремих підсистемЄдиної судовоїінформаційно-телекомунікаційноїсистеми доступ користувачів до підсистеми відеоконференцзв`язку ЄСІТС можливий тільки через Електронний кабінет Електронного суду (за посиланням https://cabinet.court.gov.ua. Для входу через Електронний кабінет Електронного суду необхідно авторизуватися в ньому за допомогою свого кваліфікованого електронного підпису, далі перевірити, щоб в профілі користувача було зазначено ту саму адресу електронної пошти, що і на сайті сервісу відеоконференцзв`язку ЄСІТС, в іншому випадку, змінити зазначену електронну адресу в Електронному кабінеті Електронного суду. Перехід до сервісу відеоконференцзв`язку ЄСІТС виконується за допомогою окремого пункту меню електронному суді - «Відеозв`язок». Після натискання зазначеного пункту користувач переходить на сайт сервісу відеоконференцзв`язку ЄСІТС авторизованим в обліковому записі.

Відповідно дост.126 ЦПК України, право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом. Документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Таким чином, хоча й представник позивача виявив бажання приймати участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області через систему «ВКЗ» з використанням власних технічних засобів, однак клопотання до суду подав без дотримання визначеного ч.7 ст.212 ЦПК України строку, тому суд приходить до висновку про необхідність залишення клопотання без розгляду.

Приймаючи зазначене рішення, суд зауважує, щоправо на суд не є абсолютним і воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання з боку держави. Європейський Суд з прав людини у справі «Зубац проти Хорватії» (ZUBAC v. CROATIA), рішення від 05 квітня2018року, наголосив на цінності та важливості дотримання формалізованих норм цивільного процесу, за допомогою яких сторони забезпечують вирішення спору цивільного характеру, оскільки завдяки цьому може обмежуватися обсяг дискреції, забезпечуватися рівність сторін, попереджатися свавілля, забезпечуватися ефективне вирішення спору та розгляд справи судом упродовж розумного строку, а також забезпечуватися юридична визначеність та повага до суду.

Керуючись ст.ст.212, 223, 260, 261 ЦПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання представника позивача ОСОБА_1 адвоката Кудрявцева Андрія Леонідовича про проведення судового засідання в режимі відеоконференції по цивільнійсправі №214/4011/20за позовноюзаявою ОСОБА_1 до Товаристваз обмеженоювідповідальністю «Приват-Автотранс»про стягненнязаборгованості позаробітній платі залишити без розгляду.

Копію ухвали надіслати адвокатові Кудрявцеву Андрієві Леонідовичу на електронну адресу, з якої клопотання направлено до суду для відома.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та апеляційному оскарженню окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення проти неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Ухвалу складено та підписано 31 жовтня 2022 року.

Суддя А.В. Ткаченко

СудСаксаганський районний суд м.Кривого Рогу
Дата ухвалення рішення31.10.2022
Оприлюднено04.11.2022
Номер документу107095240
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати

Судовий реєстр по справі —214/4011/20

Рішення від 04.04.2023

Цивільне

Саксаганський районний суд м.Кривого Рогу

Ткаченко А. В.

Рішення від 04.04.2023

Цивільне

Саксаганський районний суд м.Кривого Рогу

Ткаченко А. В.

Ухвала від 31.10.2022

Цивільне

Саксаганський районний суд м.Кривого Рогу

Ткаченко А. В.

Ухвала від 29.10.2020

Цивільне

Саксаганський районний суд м.Кривого Рогу

Гринь Н. Г.

Ухвала від 12.06.2020

Цивільне

Саксаганський районний суд м.Кривого Рогу

Хомініч С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні