Ухвала
від 03.11.2022 по справі 369/11909/20
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

Справа № 369/11909/20

Провадження № 22-ц/4808/1195/22

Провадження № 22-ц/4808/1197/22

Головуючий у 1 інстанції Калинюк О. П.

Суддя-доповідач Томин

У Х В А Л А

03 листопада 2022 року м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський апеляційний суд в складі:

головуючої Томин О.О.,

суддів: Баркова В.М., Луганської В.М.

розглянувши клопотання позивача ОСОБА_1 , який також є представником позивача ОСОБА_2 , про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у справі за позовом Громадської організації «Стоп корупції», ОСОБА_2 , ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування майнової шкоди, за апеляційною скаргою представника ОСОБА_3 на рішення Коломийського міськрайонного суду від 25 січня 2022 року та додаткове рішення Коломийського міськрайонного суду від 21 лютого 2022 року,

в с т а н о в и в :

У провадженні Івано-Франківського апеляційного суду перебуває справа за позовом Громадської організації «Стоп корупції», ОСОБА_2 , ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування майнової шкоди, за апеляційною скаргою представника ОСОБА_3 на рішення Коломийського міськрайонного суду від 25 січня 2022 року та додаткове рішення Коломийського міськрайонного суду від 21 лютого 2022 року.

Розгляд справи призначено на 07 листопада 2022 року о 10.00 год.

02.11.2022 року на електронну адресу апеляційного суду надійшло клопотання позивача ОСОБА_1 , який також є представником позивача ОСОБА_2 , про участьу судовомузасіданні уцій справів режимівідеоконференції позамежами приміщеннясудуз використанням власних технічних засобів.

За положеннями частини першої статті 212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.

Згідно частини четвертої зазначеної вище статті учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» або Державною судовою адміністрацією України.

Ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву (частина п`ята статті 212 ЦПК).

На виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», відповідно до пункту 10 частини першої статті 152, частини п`ятої статті 153 Закону України «Про судоустрій і статус судів» наказом ДСА України від 08 квітня 2020 року №169 затверджено Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, із наступними змінами внесеними наказом ДСА Українивід 23квітня 2020року №196 (далі Порядок №196).

Згідно з пунктом 2 Розділу ІІ Порядку система відеоконференцзв`язку - це комплекс технічних засобів та програмного забезпечення (за посиланням на офіційному веб-порталі судової влади України vkz.court.gov.ua) або інші доступні суду та учасникам судового розгляду засоби, що забезпечують проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку та відповідають вимогам законодавства.

У розділі ІІІ цього Порядку визначено, що для участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції учасник справи повинен попередньо зареєструватись з використанням власного електронного підпису в Системі відеоконференцзв`язку (комплекс технічних засобів та програмного забезпечення (за посиланням на офіційному веб-порталі судової влади України vkz.court.gov.ua) або інші доступні суду та учасникам судового процесу засоби, що забезпечують проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв`язку та відповідають вимогам законодавства) та перевірити наявні у нього власні технічні засоби на відповідність технічним вимогам, визначеним для роботи з обраною для проведення відеоконференції Системою. Головуючий суддя приймає рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначений день і час).

Згідно цього Порядку передбачено проведення судових засідань поза межами приміщення суду за допомогою судової системи за посиланням на офіційному веб-порталі «Судова влада України» vkz.court.gov.ua. Даною системою є «EASYCON». Крім того, вказана система, забезпечує ідентифікацію особи за допомогою ЕЦП, що передбачено пунктом 1 розділу ІІІ Порядку.

Враховуючи необхідність забезпечення права на доступ до правосуддя, рівність учасників процесу перед законом і судом, з метою забезпечення своєчасного розгляду цивільної справи суд вважає за необхідне проводити судові засідання в режимі відеоконференції за участі позивача ОСОБА_1 , який також є представником позивача ОСОБА_2 , поза межами приміщення суду за допомогою системи «EASYCON».

Керуючись статтею 212 ЦПК України суд,

у х в а л и в:

Клопотання позивача ОСОБА_1 , який також є представником позивача ОСОБА_2 , про проведення судового засідання в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду задовольнити.

Розгляд справиза позовомГромадської організації«Стоп корупції», ОСОБА_2 , ОСОБА_1 до ОСОБА_3 прозахист честі,гідності,ділової репутаціїта відшкодуваннямайнової шкоди,за апеляційноюскаргою представника ОСОБА_3 нарішення Коломийськогоміськрайонного судувід 25січня 2022року тадодаткове рішенняКоломийського міськрайонногосуду від21лютого 2022року,провести врежимі відеоконференціїпоза межамиприміщення судуз участюпозивача ОСОБА_1 ,який такожє представникомпозивача ОСОБА_2 ,з використанням ним власних технічних засобів за допомогою системи «EASYCON».

Попередити заявника, що згідно частини п`ятої статті 212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Копію ухвали направити особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуюча О.О. Томин

Судді: В.М. Барков

В.М. Луганська

СудІвано-Франківський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення03.11.2022
Оприлюднено04.11.2022
Номер документу107097706
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах про захист немайнових прав фізичних осіб, з них про захист честі, гідності та ділової репутації, з них:

Судовий реєстр по справі —369/11909/20

Постанова від 23.08.2023

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Петров Євген Вікторович

Ухвала від 17.08.2023

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Петров Євген Вікторович

Ухвала від 03.04.2023

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Петров Євген Вікторович

Ухвала від 27.02.2023

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Петров Євген Вікторович

Ухвала від 06.12.2022

Цивільне

Івано-Франківський апеляційний суд

Томин О. О.

Ухвала від 06.12.2022

Цивільне

Івано-Франківський апеляційний суд

Томин О. О.

Ухвала від 03.11.2022

Цивільне

Івано-Франківський апеляційний суд

Томин О. О.

Ухвала від 03.11.2022

Цивільне

Івано-Франківський апеляційний суд

Томин О. О.

Ухвала від 03.11.2022

Цивільне

Івано-Франківський апеляційний суд

Томин О. О.

Ухвала від 03.11.2022

Цивільне

Івано-Франківський апеляційний суд

Томин О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні