ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"07" листопада 2022 р. м ХарківСправа № 922/2061/22
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Сальнікової Г.І.
розглянувши матеріали
позовної заявиТовариства з обмеженою відповідальністю "Устил" (61145, м. Харків, вул. Новгородська, буд. 2) до SRL "Kadigroup" (МД-4301, м. Каушани, вул. Михаіла Когелничану, 5, Республіка Молдова) про стягнення 8403,90 дол. США.
ВСТАНОВИВ:
На розгляд Господарського суду Харківської області подано позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Устил" до SRL "Kadigroup" про стягнення 8403,90 дол. США.
Позов обґрунтовано неналежним виконанням з боку відповідача взятих на себе зобов`язань за Контрактом №23-21 від 15.09.2021 в частині здійснення повної та своєчасної сплати вартості поставленого товару.
Судом встановлено, що відповідач у даній справі SRL "Kadigroup" є юридичною особою, яка створена та діє за законодавством іншої держави та є нерезидентом із місцезнаходженням у м. Каушани, Республіка Молдова.
Пунктом 7.1. Контракту №23-21 від 15.09.2021 сторони погодили, що у разі неможливості вирішення спорів у досудовому порядку їх належить розглядати у господарському суді м. Харкова, Україна.
Дослідивши матеріали позовної заяви, господарський суд встановив, що позовну заяву подано без додержання процесуальних вимог пункту 3, 5 частини 3 статті 162, частини 2 статті 164 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), про що зазначає наступне.
Відповідно до пункту 3 частини 3 статті 162 ГПК України, позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.
Пунктом 1 частини 1 статті 163 ГПК України передбачено, що ціна позову визначається у позовах про стягнення грошових коштів - сумою, яка стягується, або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку.
Згідно з статтею 533 ЦК України, грошове зобов`язання має бути виконане у гривнях. Якщо у зобов`язанні визначено грошовий еквівалент в іноземній валюті, сума, що підлягає сплаті у гривнях, визначається за офіційним курсом відповідної валюти на день платежу, якщо інший порядок її визначення не встановлений договором або законом чи іншим нормативно-правовим актом.
Використання іноземної валюти, а також платіжних документів в іноземній валюті при здійсненні розрахунків на території України за зобов`язаннями допускається у випадках, порядку та на умовах, встановлених законом.
Відповідно до приписів пункту 3.4. постанови Пленуму Вищого господарського суду від 26.12.2011 № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції", ціна позову про стягнення іноземної валюти визначається в іноземній валюті та національній валюті України відповідно до офіційного курсу, встановленого Національним банком України на день подання позову.
У разі подання позову про стягнення національної валюти України - еквіваленту іноземної валюти ціна позову визначається в іноземній або національній валюті України за офіційним курсом, визначеним Національним банком України, на день подання позову.
У разі подання до господарського суду позову про стягнення іноземної валюти обов`язковим є зазначення еквіваленту в національній валюті України (гривнях).
Виходячи з останнього й визначається сума судового збору, що сплачується з позовної заяви: для нерезидентів - в іноземній валюті (за їх бажанням), для інших платників - у гривнях у національній валюті.
Із пункту 1 прохальної частини позовної заяви вбачається, що позивач заявляє вимогу про стягнення з відповідача заборгованості за Контрактом №23-21 від 15.09.2021 у розмірі 8403,90 USD (дол. США). Втім, позивачем у прохальній частині позовної заяви не вказано еквівалент в національній валюті України (гривнях) заявленої до стягнення суми в іноземній валюті.
Крім того, на першому аркуші позовної заяви вбачається, що позивач друкованим текстом визначає ціну позову в іноземній валюті - 8403,90 USD (дол. США). Поряд із ціною позову, що визначена в іноземній валюті, міститься власноручно проставлена за допомогою графітного олівця сума 307318,85 грн.
З підстав наведеного, позивачу на виконання вимог пункту 3 частини 3 статті 162 ГПК України необхідно уточнити ціну позову із зазначенням еквіваленту в національній валюті України (гривнях) за офіційним курсом, визначеним Національним банком України, на день подання позову та визначити у прохальній частині позову еквівалент в національній валюті України (гривнях) заявленої до стягнення суми в іноземній валюті.
Разом з тим, відповідно до пункту 5 частини 3 статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує своїх вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Згідно з частиною 2 статті 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
В обґрунтування позовних вимог зазначається, що відповідно до пункту 2.5. Контракту оплата товару (його відповідної партії) здійснюється наступним чином: 100% відстрочка платежу протягом 30 (тридцяти) днів після поставки товару шляхом перерахування коштів на розрахунковий рахунок продавця.
Обставини, якими позивач обґрунтовує позовні вимоги вказують, що позивачем було здійснено поставку партій товарів, за які відповідач здійснив оплату двома платежами на суму 19364,60 дол. США та 9000 дол. США.
Таким чином, позивачем наголошено, що відповідачем в порушення умов пункту 2.5. Контракту №23-21 від 15.09.2021 не виконано взяті на себе зобов`язання та не здійснено оплату у повному обсязі та у встановлені строки за поставлений товар, внаслідок чого виникла заборгованість у розмірі 8403,90 USD (дол. США).
Натомість до матеріалів позовної заяви позивачем не було додано доказів, що підтверджують викладені у позовній заяві обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги щодо здійснення відповідачем часткової оплати вартості поставленого товару, що є недоліком позовної заяви в розумінні імперативних вимог частини 3 статті 162, частин 2 статті 164 ГПК України, який також підлягає усуненню.
Відповідно до статті 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення зазначених у цій ухвалі недоліків - у п`ять днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Роз`яснити позивачу, що у разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу з всіма доданими до неї документами на підставі статті 174 ГПК України.
4. Інформацію у справі, яка розглядається, можна отримати за такою веб- адресою: http://court.gov.ua/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Ухвалу підписано 07.11.2022 р.
СуддяГ.І. Сальнікова
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2022 |
Оприлюднено | 08.11.2022 |
Номер документу | 107136913 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Сальнікова Г.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні