Рішення
від 02.11.2022 по справі 523/16525/19
СУВОРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 523/16525/19

Провадження №2/523/1330/22

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"02" листопада 2022 р. м.Одеса

Суворовський районний суд міста Одеси у складі:

головуючого судді - Мурманової І.М.

за участю секретаря судових засідань Бєлік Л.В.,

представника відповідача та третьої особи Ставнічук Л.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду № 6 в м. Одесі цивільну справу за позовною заявою Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Одисей 34» до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет позову на стороні відповідача: ОСОБА_2 , про стягнення заборгованості по внескам та платежам, -

ВСТАНОВИВ:

Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Одисей 34» звернулось до Суворовського районного суду м. Одеси з позовною заявою до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по внескам та платежам у сумі 4453 грн.97 коп. В обґрунтування позовної заяви позивач зазначає, що відповідач є власником квартири АДРЕСА_1 , та оскільки відповідач, як співвласник багатоквартирного будинку не сплачує кошти за отримані ним послуги, відтак, накопилась заборгованість, яка станом на лютий 2019 р. складає 4012, грн. 26 коп. у зв`язку з цим позивач звернувся до суду та просить стягнути з ОСОБА_1 заборгованість за платежами у розмірі: 4012, грн. 26 коп., три відсотки річних у сумі 11 грн., 61 коп., інфляційні витрати у сумі 430, грн., 11 коп.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, суддю визначено автоматизованою системою документообігу суду, відповідно до ст.ст. 14, 33 ЦПК України.

Ухвалою Суворовського районного суду м. Одеси від 15 листопада 2019 року позовну заяву прийнято до розгляду, та призначено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження. Сторонам надіслано копію ухвали суду, відповідачу запропоновано надати відзив на позовну заяву.

На адресу суду 12.12.2019 року (вх. № 35010) надійшла заява від імені ОСОБА_2 , яка є представником відповідача ОСОБА_1 , про безпідставність позовної заяви, однак подана заява не підписана ані відповідачем ані представником відповідача (а.с.70-72).

Письмове звернення надсилається поштою або передається громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. Письмове звернення також може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв`язку (електронне звернення).

У зверненні має бути зазначено: прізвище, ім`я, по батькові, місце проживання громадянина,

викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати.

В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв`язку з ним.

Відповідно до частини другої статті 183 ЦПК України письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.

Згідно з частиною четвертою статті 183 ЦПК України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.

З огляду на зазначене, заява про безпідставність позовної заяви про стягнення заборгованості та її скасування, судом до уваги не приймається з підстав її невідповідності вимогам ст. 183 ЦПК України та підлягає поверненню заявнику без розгляду.

Зданого приводу суд зазначає, що починаючи з 2019 року по день розгляду справи представник відповідача неодноразово зверталась до суду з клопотаннями про ознайомлення з матеріалами справи, а тому мала можливість подати належним чином оформлену заяву про безпідставність позовної заяви, що по суті являється відзивом на позовну заяву.

В подальшому, на адресу суду 22.01.2020 року (вх. № 1658) надійшла заява представника відповідача ОСОБА_2 , про вступ до участі в справі в якості третьої особи. Також, 19.03.2021 року (вх. № 7888) на адресу суду надійшла повторна заява ОСОБА_2 , про вступ до участі в справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.

Крім іншого, 27.07.2021 року (вх. № 22047) на адресу суду надійшло клопотання про витребування доказів.

Ухвалою Суворовського районного суду м. Одеси від 03 серпня 2021 року задоволені заяви та клопотання представника відповідача. Залучено до участі в справі за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Одисей 34» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по внескам та платежам у сумі 4453 грн.97 коп., в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет позову на стороні відповідача: ОСОБА_2 .

Витребувано від Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Одисей 34» наступні документи:

копію договору укладеного зі співвласниками будинку за адресою: АДРЕСА_2 на управління будинком та рішення співвласників будинку, станом на час виникнення заборгованості щодо якої існує спір;

перелік комунальних послуг, які надаються особами та організаціями за адресою: АДРЕСА_2 , станом на час виникнення заборгованості щодо якої існує спір;

копії укладених договорів з відповідними особами та організаціями, які надають комунальні послуги, їх функції, станом на час виникнення заборгованості щодо якої існує спір;

порядок оплати послуг; розрахунки вартості комунальних платежів, за 1кв.м. (формування тарифів) протоколи загальних зборів щодо затвердження тарифів, станом на час виникнення заборгованості щодо якої існує спір (а.с.165-166).

В подальшому, 08.11.2021 року (вх. № 32324) на адресу суду надійшла заява про безпідставність позовної заяви про стягнення заборгованості, яка підписана ОСОБА_2 , згідно якої представник відповідача та відповідно третя особа на стороні відповідача ОСОБА_2 , просить: встановити факт недостовірності інформації та її спростування; заборонити поширення інформації, якою порушуються особисті немайнові права; притягнути до відповідальності керуючого справами по наданню комунальних послуг ОСОБА_3 , та бухгалтера ОСОБА_4 , за зловживання службовим положенням, недостовірну інформацію та шахрайство ст.ст.222, 364, 366, 367 КК України; надати достовірну інформацію про наявність заборгованості за комунальні послуги; надати додатки до передсудового повідомлення; відшкодувати матеріальну та моральну шкоду в розмірі: 10000 гривень (а.с.170-173). До заяви про безпідставність позовної заяви представник відповідача надала копії документів (а.с.174-192).

На адресу суду 04.07.2022 року (вх. № 4408) надійшли письмові пояснення на ухвалу суду про витребування доказів, згідно яких представник позивача зазначив щодо неможливості надання витребуваної інформації, в обґрунтування позиції представник зазначив, що ОСББ не є виконавцем послуг в розумінні ЗУ «Про об`єднання співвласників багатоквартирних будинків». Інші докази щодо надання послуг з відповідними організаціями, які надають послуги надані до матеріалів справи при подачі позову до суду. Порядок та оплата послуг, розрахунки вартості комунальних платежів затверджуються протоколами загальних зборів. Протоколи надані до позовної заяви (а.с.218-224).

В судове засідання представник позивача не з`явився, разом з цим 04.07.2022 року (вх. № 4418) звернувся із заявою про можливість розгляду справи за відсутність представника позивача, в якій зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить їх задовольнити. Також, зазначив, що просить стягнути з відповідача на користь позивача судові витрати, докази про які будуть надані в порядку передбаченому ч. 8 ст. 141 ЦПК України.

Представник відповідача та третя особа без самостійних вимог на предмет спору на боці відповідача ОСОБА_2 в судовому засіданні пояснила, що позовні вимоги не визнає, оскільки голова правління ОСББ ОСОБА_5 , не є головою правління, останній рейдерським захватом захопив всі документи та встановлює незрозумілі тарифи та ціни, кошти за які йдуть незрозуміло куди. Просила притягнути ОСОБА_3 до відповідальності та відмовити у задоволенні позову. Також зазначила, що голосування в 2019 році не було, голосування має проходити по відомостям, однак її на зборони не викликали, ОСББ не функціонує. Голова правління тисне на ОСОБА_2 та забороняє їй розповсюджувати інформацію серед мешканців будинку з приводу того, що послуги не надаються. Зазначила, що вона зверталась до правоохоронних органів з питань ненадання головою правління документації ОСББ, однак, останні відповіли, що порушень виявлено не було. Також, пояснила, що сума боргу взагалі є незначною та вона може її оплати за один день, однак, не хоче сплачувати, оскільки не знає куди йдуть кошти. Просила прийняти до уваги те, що в під`їздах повно сміття, та виключається світло.

Також, в судовому засіданні представник відповідача звернулась до суду з клопотаннями про прийняття до матеріалів справи низки документів, а саме: заяви про відкладення слухання справи у зв`язку з проходженням відповідачем військової служби, заяви про уточнення позовних вимог, та про приєднання довідки про проходження військової служби.

Під час розгляду зазначених клопотань суду пояснила, що провадження зупиняти потреби не має, оскільки вона є представником відповідача, та в даній квартирі по якій відбулась заборгованість вона проживає сама, син мешкає окремо. Докази про проходження військової служби просто надає до матеріалів справи для відома суду. Докази про проходження військової служби відповідачем залучені до матеріалів справи ухвалою суду під час наради на місці.

Також, судом під час наради на місці, в порядку ч. 4 ст. 259 ЦПК України - повернуто представнику відповідача заяву про уточнення позовних вимог заяви про скасування судового наказу, з роз`ясненням представнику відповідача положення ст. 49 ЦПК України, а також права не звернення до суду з позовними вимогами в загальному порядку.

Отже, заслухавши пояснення третьої особи та представника відповідача, дослідивши матеріали справи та докази надані на підтвердження та спростування позовних вимог в їх сукупності, встановивши факти і відповідні їм правовідносини, суд дійшов висновку щодо наявності підстав задоволення позовних вимог виходячи з наступного.

Матеріалами справи встановлено, що й не заперечувалось представником відповідача, що квартира АДРЕСА_1 на праві приватної власності належить ОСОБА_1 . Дата державної реєстрації: 05.08.2016 року (а.с.8-10).

Згідно довідки (виписка з домової книги про склад сім`ї та реєстрацію) від 25.09.2019 року, за адресою: АДРЕСА_3 зареєстровані: ОСОБА_1 , та ОСОБА_2 (а.с.7).

Представник позивача зазначає, що відповідач ОСОБА_1 , як співвласник багатоквартирного будинку, не сплачує належні внески та платежі, що відповідно були встановлені загальними зборами і затверджені Протоколом № 1 засідання загальних зборів ОСББ «ОДИСЕЙ 34» від 28.07.2018 року, у зв`язку з цим, за відповідачем виникла заборгованість за період з 01.12.2016 року по 01.02.2019 року що становить: 4012, 26 коп.

Судом досліджується Акт приймання-передачі житлового комплексу або його частини з балансу на баланс, згідно якого 01.12.2016 р. житловий будинок за адресою: АДРЕСА_2 з балансу ТОВ УЖФ «Євро-Сервіс» передано на баланс ОСББ «Одисей 34» (а.с.30-32).

Протоколом установчих зборів співвласників квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку за адресою: АДРЕСА_2 затверджено назву ОСББ, обрано голову та секретаря тощо (а.с.33-35).

Так, згідно статуту ОСББ «Одисей 34» затвердженого Рішенням установчих зборів співвласників квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного дому АДРЕСА_2 Протокол від 08.06.2016 року метою створення ОСББ є забезпечення і захист прав співвласників, дотримання ними своїх обов`язків, належне утримання та використання спільного майна будинку, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та цим Статутом. Єднання є неприбутковою організацією і не має на меті одержання прибутку для його розподілу між співвласниками. Господарче забезпечення діяльності об`єднання може здійснюватися власними силами об`єднання (шляхом самозабезпечення або шляхом залучення на договірних засадах суб`єктів господарювання тощо (а.с.16-29).

Судом досліджується Протокол № 3 засідання загальних зборів ОСББ «Одисей 34» від 08.12.2016 року, згідно якого загальними зборами обрано голову ОСББ ОСОБА_3 (а.с.37-38).

Таким чином, матеріалами справи встановлено, що ОСОБА_3 , є головою ОСББ «Одисей 34», а відтак твердження представника відповідача, що також є третьою особою з приводу самовільного захоплення правління будинком ОСОБА_3 , спростовано матеріалами справи.

Судом досліджується Протокол № 1 Засідання Загальних зборів ОСББ «Одисей 34» від 28.07.2018 року де, загальними зборами було затверджено штатний розклад та членські внески на 2018 рік, що відображено в п. 5 порядку денного. По п`ятому питанню порядку денного затверджено кошторис на 2018 рік з урахуванням всіх витрат прийнятих на загальних зборах, та тих, що можуть виникнути в життєдіяльності будинку на протязі року. Затверджено зміни членських внесків з 01.08.2018 року 4, 00 гривні з м.2 житлових та комор. Узгодити питання щодо підвищення внесків за користування ліфтами пропорційно підвищення тарифів на електроенергію. Ремонтний фонд будинку 0, 50 гривні з м.2 житлових та комор. Централізована охорона будинку 2,05 грн., з квартири. За результати голосування: «за» - 100 чоловік, «проти» - 0, «утримались» - 0. Рішення прийнято (а.с.223-224).

В подальшому, Протоколом № 1 Засідання Загальних зборів ОСББ «Одисей 34» від 05.04.2019 року по пункту 5 Кошторис, штатний розклад та членські внески на 2019 рік, постановлено затвердити кошторис на 2019 рік з урахуванням всіх витрат прийнятих на загальних зборах, та тих, що можуть виникнути в життєдіяльності будинку на протязі року. Також затверджено: кошторис, штатний розгляд та членські внески на 2019 рік без змін (а.с.42-46). До Протоколу голосування на загальних зборах від 05.04.2019 року надано реєстр голосування на загальних зборах від 05.04.2019 року (а.с.47-49).

Таким чином, матеріалами справи встановлено, розмір щомісячних платежів по членським внескам було встановлено та затверджено рішенням загальних зборів, які оформлені протоколами.

На підтвердження суми заборгованості, судом досліджується довідка про заборгованість по членським внескам станом на 01.03.2019 року, згідно якої заборгованість становить: 4012,26 гривень. Заборгованість нарахована з грудня 2016 року по лютий 2019 року. за даною довідкою співвласнику багатоквартирного будинку, власнику квартири АДРЕСА_1 нараховані 3% річних та у розмірі: 11,61 гривні та індекс інфляції у розмірі: 430,11 гривень, а відтак загальна вартість заборгованості за вказаний в розрахунку період становить: 4453, 97 гривень (а.с.13).

Заперечуючи розмір заборгованості та стверджуючи не розуміння щодо того нащо дані суми спрямовуються, представник відповідача не надала суду жодних доказів на спростування позовних вимог. Зокрема доказів щодо оскарження рішення загальних зборів на якому було затверджено тарифи зі сплати внесків.

Оцінюючи подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, та, враховуючи те, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд зазначає таке.

Відповідно до частини 1 статті 11 Цивільного кодексу України (надалі - ЦК України) цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки.

Відповідно до статей 319, 322 ЦК України, власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власність зобов`язує. Власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ст. 360 ЦК України, співвласник відповідно до своєї частки у праві спільної часткової власності зобов`язаний брати участь у витратах на управління, утримання та збереження спільного майна, у сплаті податків, зборів (обов`язкових платежів).

Усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний будинок та його прибудинкова територія, у разі державної реєстрації таких прав.

Частиною 1 статті 385 ЦК України передбачено, що власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку для забезпечення експлуатації такого будинку (будинків), користування квартирами та нежитловими приміщеннями та управління, утримання і використання спільного майна багатоквартирного будинку (будинків) можуть створювати об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (будинків).

Правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об`єднань власників жилих і нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов`язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку визначено Законом України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку".

Відповідно до ч. 4 ст. 4 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку" (тут і надалі - в редакції, чинній на момент прийняття оспорюваних рішень) основна діяльність об`єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав власників приміщень на володіння та користування спільним майном членів об`єднання, належне утримання будинку та прибудинкової території, сприяння членам об`єднання в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов`язань, пов`язаних із діяльністю об`єднання.

Згідно з ч. 1 ст. 85 ЦК України непідприємницькими товариствами є товариства, які не мають на меті одержання прибутку для його наступного розподілу між учасниками.

Загальні збори учасників товариства мають право приймати рішення з усіх питань діяльності товариства, у тому числі і з тих, що належать до компетенції інших органів товариства (частина перша статті 98 ЦК України).

Відповідно до ст. 16 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» об`єднання має право відповідно до законодавства та статуту об`єднання здійснювати контроль за своєчасною сплатою внесків і платежів; захищати права, представляти інтереси співвласників у судах.

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» для забезпечення виконання власниками приміщень своїх обов`язків об`єднання має право: вимагати від співвласників своєчасної та у повному обсязі сплати всіх встановлених цим Законом та статутом об`єднання внесків і платежів, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів; звертатися до суду в разі відмови співвласника відшкодовувати заподіяні збитки, своєчасно та у повному обсязі сплачувати всі встановлені цим Законом та статутом об`єднання внески і платежі, у тому числі відрахування до резервного та ремонтного фондів.

Відповідно до ст. 20 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» частка співвласника у загальному обсязі внесків і платежів на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку встановлюється пропорційно до загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності. Частка участі співвласника квартири та/або нежитлового приміщення визначається відповідно до його частки як співвласника квартири та/або нежитлового приміщення. Спори щодо визначення частки співвласника у загальному обсязі внесків і платежів на утримання, експлуатацію, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку вирішуються в судовому порядку.

Згідно ст. 22 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» для забезпечення утримання та експлуатації багатоквартирного будинку, користування спільним майном у такому будинку, включаючи поточний ремонт, утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, водопостачання та водовідведення, теплопостачання і опалення, вивезення побутових відходів, об`єднання за рішенням загальних зборів має право: задовольняти зазначені потреби самостійно шляхом самозабезпечення; визначати управителя, виконавців окремих житлово-комунальних послуг, з якими усі співвласники укладають відповідні договори; виступати колективним споживачем (замовником) усіх або частини житлово-комунальних послуг. Питання самостійного забезпечення об`єднанням експлуатації та утримання багатоквартирного будинку та користування спільним майном у такому будинку регулюються Господарським кодексом України в частині господарчого забезпечення діяльності негосподарюючих суб`єктів.

Відповідно до ст. 23 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» внески на утримання і ремонт приміщень або іншого майна, що перебуває у спільній власності, визначаються статутом об`єднання та/або рішенням загальних зборів.

За приписами ст.ст. 1, 7 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» спільне майно багатоквартирного будинку - приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташовані багатоквартирний будинок і належні до нього будівлі та споруди і його прибудинкова територія. Кожний співвласник несе зобов`язання щодо належного утримання, експлуатації, реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку пропорційно до його частки співвласника.

Згідно ст. 10 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», вищим органом управління об`єднання є загальні збори.

Загальні збори скликаються і проводяться в порядку, передбаченому цим Законом для установчих зборів, правлінням об`єднання або ініціативною групою з не менш як трьох співвласників.

Рішення загальних зборів може бути оскаржене в судовому порядку.

До виключної компетенції загальних зборів співвласників відноситься: затвердження статуту об`єднання, внесення змін до нього; обрання членів правління об`єднання; питання про використання спільного майна; затвердження кошторису, балансу об`єднання та річного звіту; попереднє (до їх укладення) погодження умов договорів, укладених на суму, що перевищує зазначену в статуті об`єднання, договорів, предметом яких є цінні папери, майнові права або спільне майно співвласників чи їх частина; визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків і платежів співвласників; прийняття рішення про реконструкцію та ремонт багатоквартирного будинку або про зведення господарських споруд; визначення розміру матеріального та іншого заохочення голови та членів правління; визначення обмежень на користування спільним майном; обрання та відкликання управителя, затвердження та зміна умов договору з управителем, прийняття рішення про передачу функцій з управління спільним майном багатоквартирного будинку повністю або частково асоціації; прийняття рішень про заснування інших юридичних осіб або участь у товариствах.

Кожний співвласник (його представник) під час голосування має кількість голосів, пропорційну до частки загальної площі квартири або нежитлового приміщення співвласника у загальній площі всіх квартир та нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку. Якщо одна особа є власником квартир (квартири) та/або нежитлових приміщень, загальна площа яких становить більш як 50 відсотків загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку, кожний співвласник має один голос незалежно від кількості та площі квартир або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності.

Статутом об`єднання може бути встановлено інший порядок визначення кількості голосів, що належать кожному співвласнику на загальних зборах.

Рішення про визначення переліку та розмірів внесків і платежів співвласників, порядок управління та користування спільним майном, передачу у користування фізичним та юридичним особам спільного майна, а також про реконструкцію та капітальний ремонт багатоквартирного будинку або зведення господарських споруд вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менш як дві третини загальної кількості усіх співвласників, а в разі якщо статутом не передбачено прийняття таких рішень, - більшістю голосів. З інших питань рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини загальної кількості співвласників.

З огляду на зазначене, матеріалами справи встановлено, що рішенням загальних зборів шляхом голосування на підставі більшості голосів а саме, 100 голоси, було прийнято рішення про затвердження кошторису на 2016-2019 рік з урахуванням всіх витрат прийнятих на загальних зборах.

Таким чином, твердження відповідача щодо невідповідності суми заборгованості та її призначення спростовані матеріалами справи.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку":

співвласник багатоквартирного будинку (далі - співвласник) - власник квартири або нежитлового приміщення у багатоквартирному будинку;

допоміжні приміщення багатоквартирного будинку - приміщення, призначені для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування його мешканців (колясочні, комори, сміттєкамери, горища, підвали, шахти і машинні відділення ліфтів, вентиляційні камери та інші підсобні і технічні приміщення);

нежитлове приміщення - ізольоване приміщення в багатоквартирному будинку, що не належить до житлового фонду і є самостійним об`єктом нерухомого майна;

спільне майно багатоквартирного будинку - приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несучо-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташовані багатоквартирний будинок і належні до нього будівлі та споруди і його прибудинкова територія;

частка співвласника - частка, яку становить площа квартири та/або нежитлового приміщення співвласника у загальній площі всіх квартир та нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку.

Таким чином, судом встановлено, що заявлені позивачем вимоги охоплюють період нарахування боргу з грудня 2016 року по лютий 2019 роки та судом встановлено, що позивач звертався до власника квартири, співвласника багатоквартирного будинку з досудовою вимогою про погашення заборгованості за спожиті комунальні послуги, послуги з утримання будинку та прибудинкової території (а.с.85). Та, відповідно до заяви за підписом ОСОБА_1 , та ОСОБА_2 , останні повідомили, що залишають за собою право не сплачувати комунальні послуги без договірних правовідносин (а.с.86).

Відповідно до вимог ст.526 ЦК України зобов`язання мають виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог ЦК України, інших актів законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідач має заборгованість за спожиті житлово-комунальні послуги у розмірі в період з грудня 2016 року по лютий 2019 роки розмірі: 4012, 26 грн., яка підлягає стягненню у повному обсязі.

Аналізуючи юридичну природи правовідносин, що виникли між сторонами, на дані правовідносини поширюється дія закону передбачена ч. 2 ст. 625 ЦК, як спеціальний вид цивільно-правової відповідальності за прострочення виконання зобов`язання.

Відповідно до ч. 2 ст. 625 ЦК України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням установленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом (правова позиція Верховного Суду України у спорі про стягнення заборгованості за оплату послуг з утримання будинку та прибудинкової території, справа № 6-59 цс13) від 30 жовтня 2013 року).

Таким чином, матеріалами справи встановлено наявність заборгованості відповідача перед позивачем за основним боргом, що становить: 4012, 26 грн., у зв`язку з цим здійснено нарахування індексу інфляції, що складає: 11,61 гривні 3% річних, та 430, 11 гривень інфляційні витрати.

Відповідно до ст.ст. 12, 80 ЦПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Таким чином, судом відхиляються твердження представника відповідача та третьої особи, яка безпосередньо зареєстрована та проживає в квартирі, з приводу безпідставності заявлених позовних вимог, відсутності належних та допустимих доказів щодо нарахування заборгованості тощо оскільки, дані твердження ґрунтуються на припущеннях та повністю спростовані матеріалами справи.

Відповідно до ст.141 ЦПК України, з відповідача на користь позивача підлягають стягненню сплачені ним і документально підтвердженні судові витрати у загальному розмірі 1921 грн. 00 коп.

Керуючись ст.ст. 2, 5, 10, 12, 13, 76-81, 89, 141, 258, 259, 263-265, 268, 273, 354 ЦПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Позовні вимоги Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Одисей 34» до ОСОБА_1 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет позову на стороні відповідача: ОСОБА_2 , про стягнення заборгованості по внескам та платежам задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_3 ) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Одисей 34» (код ЄДРПОУ: 40781140, місце знаходження: м. Одеса, вул. Ак. Сахарова, 34) заборгованість по внескам та платежам у розмірі: 4453, 97 гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_3 ) на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Одисей 34» (код ЄДРПОУ: 40781140, місце знаходження: м. Одеса, вул. Ак. Сахарова, 34) судові витрати у сумі 1921, 00 гривень.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом 30 днів з дня складення повного рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне судове рішення складено 04.11.2022р.

Суддя:

СудСуворовський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення02.11.2022
Оприлюднено09.11.2022
Номер документу107161679
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —523/16525/19

Ухвала від 26.01.2024

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Драгомерецький М. М.

Ухвала від 08.12.2023

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Драгомерецький М. М.

Ухвала від 14.11.2023

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Драгомерецький М. М.

Ухвала від 14.11.2023

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Драгомерецький М. М.

Ухвала від 12.07.2023

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Цюра Т. В.

Ухвала від 25.05.2023

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Склярська І. В.

Ухвала від 02.05.2023

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Склярська І. В.

Ухвала від 30.01.2023

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Чорна Т. Г.

Ухвала від 02.01.2023

Цивільне

Одеський апеляційний суд

Чорна Т. Г.

Рішення від 02.11.2022

Цивільне

Суворовський районний суд м.Одеси

Мурманова І. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні