Номер провадження: 22-ц/813/1194/22
Справа № 520/8003/18
Головуючий у першій інстанції Луняченко В. О.
Доповідач Гірняк Л. А.
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
(відеоконференція)
07.11.2022 року м. Одеса
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Одеської області у складі:
головуючого - Гірняк Л.А.
суддів - Сегеди С.М., Цюри Т.В.,
розглянувши клопотання представника Малого приватного підприємства Фірма «Транзит Ю.С.» - Саінчук Аріадни Олександрівни про забезпечення проведення судового засідання у режимі відеоконференції із застосуванням програми EasyCon у справі за апеляційною скаргою представника Малого приватного підприємства Фірма «Транзит Ю.С.» на рішення Київського районного суду м. Одеси від 19 березня 2019 року у цивільній справі за позовом Публічного акціонерного товариства «Юніон Стандард Банк» до ОСОБА_1 , третя особа Мале приватне підприємство Фірма « Транзит Ю.С.», про застосування наслідків нікчемності правочину, зустрічним позовом ОСОБА_1 до Публічного акціонерного товариства «Юніон Стандард Банк», третя особа Мале приватне підприємство Фірма « Транзит Ю.С.» по скасування заборгованості за нікчемним правочином та позовом третій особи Малого приватного підприємства Фірма « Транзит Ю.С» до ОСОБА_1 , третя особа Публічне акціонерне товариство «Юніон Стандард Банк» про визнання дійсним договору,-
В С Т А Н О В И Л А:
Рішенням Київського районного суду м. Одеси від 19.03.2019 року в задоволенні позовних вимог ПАТ «Юніон Стандарт Банк» відмовлено, позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено. В задоволенні позовних вимог МПП Фірма «Транзит Ю.С.» відмолено.
24.09.2019 року представник МПП Фірма «Транзит Ю.С.» подав апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції від 19.03.2019 року.
Ухвалою апеляційного суду Одеської області від 01.11.2019 року відкрито апеляційне провадження по даній справі та ухвалою від 04.12.2019 року призначено до розгляду в приміщенні апеляційного суду Одеської області.
Розгляд справи перенесено на 01.12.2022 року о 09.30 год.
02.11.2022 року до суду апеляційної інстанції надійшло клопотання представника МПП Фірма «Транзит Ю.С.» - Саінчук А.О. про участь у справі в режимі відео конференції поза межами суду із застосуванням програми EasyCon, посилаючись на введення на території України воєнного стану та карантину.
Згідно ч.1 ст. 43 Цивільного процесуального кодексу України учасники справи мають право подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.
Згідно з ч. 7 ст. 11 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Відповідно до ч.1, ч.2 ст. 212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Враховуючи що право на участь в розгляді своєї справи гарантоване Конвенцією, Конституцією України та ЦПК України, Порядку роботи з технічними засобами під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарських процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, суд вважає можливим використовувати наявні технічні засоби для проведення судових засідань в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.
Підтвердження особи учасника справи здійснюється із застосуванням електронного підпису, а якщо особа не має такого підпису, то у порядку, визначеному Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" або Державною судовою адміністрацією України.
Враховуючи необхідність забезпечення права на доступ до правосуддя, рівність учасників процесу перед законом і судом, з метою забезпечення своєчасного розгляду цивільної справи, суд вважає за `необхідне провести судове засідання в режимі відеоконференції за участі поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
На підставі викладеного та керуючись ст. 212, 260 ЦПК України,-
У Х В А Л И Л А :
Клопотання представника Малого приватного підприємства Фірма «Транзит Ю.С.» - Саінчук Аріадни Олександрівни про забезпечення проведення судового засідання у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою власних техчних засобів із застосуванням програми EasyCon - задовольнити.
Забезпечити проведення судового засідання , що призначене на 01.12.2022 року о 09.30 годин в режимі відеоконференції із застосуванням програми EasyCon ( ідентифікатор користувача за emel: ІНФОРМАЦІЯ_1 , НОМЕР_1.)
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та оскарженню не підлягає.
Суддя Одеського апеляційного суду Л.А.Гірняк
С.М.Сегеда
Т.В.Цюра
Суд | Одеський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.11.2022 |
Оприлюднено | 09.11.2022 |
Номер документу | 107167701 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них |
Цивільне
Одеський апеляційний суд
Гірняк Л. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні